Подаровані книги

текст
Нова книга до життєпису Миколи Дороша
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2021-01-16 11:59:15

Микола Никифорович Дорош –

неординарна, добра, щира , винятково

творча особистість. Унікальний  працелюб.

Сергій Гальчак

«З думою про Україну, своє село і рідний  край» − під такою назвою вийшла сьогочасна книга про відомого освітянина, краєзнавця, громадського діяча, автора близько 40 краєзнавчих книг Миколу Никифоровича Дороша. Автори і упорядники цього видання  відомі краяни Вінниччини – Сергій Гальчак, Василь Паламарчук, до речі наш земляк та Ігор                                

         

Гальчак, С., Паламарчук В., Балюк І. З думою про Україну, своє село і рідний край. Про Миколу Дороша, його життя і творчість. - Вінниця: ТОВ "Меркьюрі-Поділля".- 172 с., іл.- 24 с

         У цій книзі Ви ознайомитися з біографічними даними, творами ( статтями, книгами, поетичними збірках), буклетами, статтями надрукованих у журналах,  виступи на конференціях та творами у співавторстві  Миколи Дороша. 

         У розділі «Відгуки про творчість» зібрані вислови, подяки Миколі Никифоровичу від влади, депутатів, краєзнавців, освітян, журналістів, як відомих краян,  так і маловідомих краян з 1972  по                                  2020 роки.

         Це Президент України  Віктор Ющенко, Прем’єр-Міністри України Юлія Тимошенко, Юрій Єхануров, народні депутати України Микола Катеринчук, Віталій Колесніченко, Петро Юрчишин  та його дружина Любов Ярославівна Юрчишина,  голова обласної державної адміністрації Олександр Домбровський,  голови Хмільницької районної державної адміністрації Іван Вітюк, Володимир Лановий, Олег Томашук,  голови районної ради Василь Чмелюк, вінницькі журналісти, письменники- Анатолій Бортняк, Іван Волошенюк, Григор Мовчанюк,  Лариса Новицька, Сергій Гальчак, Констянтин Завальнюк, Анатолій Подолинний, Василь Паламарчук та наші хмільничани. Також подані нагороди, адже Микола Никифорович  заслужений вчитель України, Почесний краєзнавець України,  Почесний громадянин Хмільницького району та Уланова. Велика уваги приділена вивченню  Синьоводської  битви 1362 року Миколою Никифоровичем.

Особливу цінність складають відгуки та статті про краєзнавчі книги Миколи Дороша, якими  щиро діляться  посадовці та краяни.

У розділі  «Чарівні миті життя і творчості» читач зі світлин ознайомиться з життєвим та творчим шляхом Миколи Дороша, його родиною, друзями та  колегами.

Книга присвячена ювілейній даті  − 70  річчю Миколи Никифоровича Дороша. У цій книзі Ви пройдетесь тернистим шляхом краєзнавця, який своє життя і творчість  присвятив малій батьківщині, який        самовіданно служив і служить Україні, а у серці струменить любов до сторінок минулого рідного краю.

З виступу під час творчої зустрічі 16 грудня 2015 року директора КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих» Зої Попової : «Шановний Микола Никифоровичу! Дозвольте побажати Вам,  щоб ваша книжкова нива колосилась ще довгі-довгі роки щедрими новими творами. Щоби доленька Вам дарувала довгі щасливі роки. Добра Вам, вашій родині!..».

Для тих, хто хоче більше дізнатись про краєзнавчі розвідки Миколи Дороша  у минуле наших прадідів пропонуємо віртуальну виставку «Книги Миколи Дороша»  http://hm-library.com.ua/virtual.php?page=11 та тематичну папку «Микола Дорош - історик, педагог, журналіст, поет та знаний краєзнавець».

 
Вона власну душу перелила у книгу…
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2021-01-14 13:04:04

Вечір… за вікном падає сніг, а поряд чаша з теплим чаєм і …книга, яку хочеться повільно читати. Насолоджуватись магічним і ніжним  словом, жіночою іронією та вічними цінностями – хвилинами життя,  коханням та стражданням. Саме така нова книга хмільничанки  Людмили Степанової-Панасюк «Повернутись». Її герої сильні духом, вірні та  життєлюбні. Маленькі нариси є сповідями жіночої долі, якими захоплюєшся, перегортаючи цю книгу.

Авторка подарувала цю книгу читачам з дарчим підписом: «Твоя могутність – у твоїй любові до колосків на рідному лану. Микола Руденко. Моїм землякам з побажаннями миру, добра і щасливого майбутнього! Автор Людмила Степанова. 17.11.2020 р. підпис».

         

Степанова-Панасюк Л. Повернутись: збірка оповідань. – Львів: ПАІС, 2020. – 72 с.

У анотації книги зазначено: «Читаючи самобутню і ніжну прозу авторки, ви неначе тримаєте у руках її серце, яке випромінює тепло та світло, що м’яко проникає в душу, вчить цінувати життя і радіти кожному дню… Збірка оповідань містить вісім історій про добре і вічне: кохання, тріумф добра, світло і тіні людського життя, а головне,  любов.  Любов до життя, рідної землі, Батьківщини та свого роду, який ми маємо пам’ятати і берегти.

Книга сповнить ваш день світлом і теплом, занурить у світ мрій, кохання, вірності роду і собі».

Також Людмила  Степанова-Панасюк подарувала  нову дитячу книгу «Хлібчик від зайчика». Книга буде цікава для малечі та батьків. Шикарні ілюстрації доньки авторки – Роксолани Степанової захоплюють та піднімають настрій.

              

         Колектив щиро дякує пані Людмилі та зичить міцного здоров’я, творчої наснаги та нових книг.
Не пропустіть: краєзнавча новинка
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-12-24 16:04:18

Життєве кредо протоієрея Володимира Леванчука

 – це любов до Бога і проповідь Слова Божого,

це любов до людей та навколишнього світу  і людей,

які живуть у ньому.

 

На завершення 2020 року краєзнавство краю поповнилося новими виданнями. Чудовим подарунком для читачів та колективу бібліотеки стала нова книга митрофорного протоієрея Володимира Левачука «Річки, дива і дати».

З анотації книги «Річки, дива і дати»: "Матеріали зібрані з стародруків, літописів України, краєзнавчих книг Вінниччини знайомлять нас з археологічною сторінкою краю, явищами природи на Хмільниччині та про людей, які прославили свій рід, край, вистояли у важких умовах радянського періоду".

Книга складається з  8 розділів. З першого розділу  читач дізнається про археологію Хмільницького району з стародруків. Цікавинкою стане розділ «Про природні явища», адже  аномальні явища завжди притягують до себе. Наприклад, у 1203, 1391, 1408, 1417,1557…. роках холодна сувора багатосніжна зима. У 1525, 1560, 1639, 1652,1743 ….роках засушливе і сухе літо.  1637, 1650, 1681… - роки великих землетрусів, а 19 червня 1844 року пройшов великий ураган. Цю статистику можна продовжувати і продовжувати аж до 2000 року.

Пізнавально буде дізнатись  про кількість криниць у селах району до 1920 - тих років.

Безсумнівно, це видання стане у пригоді не тільки історикам, краєзнавцям, педагогам,  працівникам культури, але й тим, хто цікавиться сторінками минулого міста Хмільника та Хмільницького району. А Вас, шановні читачі, запрошуємо завітати до  районної бібліотеки для дорослих  у подорож минулого наших прадідів.

Вітаємо митрофорного протоієрея Володимирова Леванчука, настоятеля Покровського храму міста  Хмільника з богослужбовою нагородою – правом носінням другого хреста, вступом у Національну спілку краєзнавців України та виходом нових  краєзнавчих  книг «Річки, дива і дати», поетичної  збірки «Мої роки – це вже осіннє листя».

Бажаємо   протоієрею Володимирові Леванчуку і надалі не зупинятися на  досягнутому та зичимо  поповнювати краєзнавчу ниву новими працями, оскільки  всім відома його любов до малої Батьківщини.
Нове видання від Валентини Павленко
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-12-18 09:43:48

                                                      В поезії нема начальників й підлеглих.

Хіба підсніжник порівнюють з трояндою,

що виросла в теплиці?

                                              Поет не стане зрячим нав’язувать

себе в поводирі,

                            Навіть у поважнім віці.

Валентина Павленко «Зимовичка»

  Ось і завершується 2020 рік. Чудовими подарунками стали книги наших краян у району книгозбірню. Нещодавно таким подарунком для колективу та читачів стала  нова поетична збірка "Зимовичка" члена  Вінницької обласної організації Національної спілки  письменників України, поетеси Валентини Павленко .

У анотації зазначено: «До чергової збірки поетеси Валентини Павленко ввійшли твори, написані останнім часом. Неповторний погляд на Всесвіт, життєлюбність та своє місце в ньому – все це лунає в її творах. Авторка своїми щирими поезіями розвиває творчу уяву читачів, змушує замислитись над сутністю життя».

 

 Павленко , В. Зимовичка. – Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2020. – 96 с.  

Маленька за розмірами, але велика за змістом збірка розкриває та викликає почуття і настрої авторки. Валентина  Василівна відкрита і щира до читачів, їй притаманна сповідальність, лаконічність,  відкритість та власна поетична іронія.

 Думаєте, так заздрю чужій славі темній,

                                                 а чи світлій?

Особливо, славі тих, що за життя

                                    Що почестей зазнали?

Це ж як то треба, ще гукати з того світу,

                                                                      Аби тебе хоча б на ювілей згадали.

Запрошуємо Вас у бібліотеку для ознайомлення з новою поетичною книгою «Зимовичка» Валентини Павленко. Авторку вітаємо з  новим виданням, зичимо міцного здоров’я, творчої наснаги та нових збірок.    
Нове видання про майстерність митця
Автор: читальний зал
Дата створення: 2020-12-03 12:08:09

З радістю інформуємо вас про вихід нового краєзнавчого  альбому - Дмитро Власійчук «Витинанка», який  виданий Вінницьким обласним  центром народної творчості в серії «Народні майстри  Вінниччини».

Кому із нас невідоме ім’я та творчість Дмитра Івановича Власійчука,  учителя, члена Національної спілки  народних майстрів України, майстра  давнього, особливого виду мистецтва – витинанки. У передмові до  книги  Дмитро Іванович пише: «Витинанка – це оберіг, це душа народу. Адже упродовж століть наші предки свято вірили в те, що вона приносить в оселю радість, захистить від всякого зла  й здійснить всі бажання. Творами, виконаними в техніці витинанки, я прагну донести до глядача глибокий зміст, красу, багатство української національної обрядовості, звичаєвості, традиційності, багатство пісенної творчості нашого народу».

 Художній дивосвіт нашого шанованого майстра  барвистий  і пишний. Мистецька мова робіт – глибинна, а поезія рук невтомних вражає довершеністю та захоплює оригінальністю. Тільки людина з чистими помислами і  тонким відчуттям краси здатна творити ці мережані дива, легкі і прозорі, завжди неповторні:

Небесний дар творити диво це!

 Ця витинанка, як душа народу.

В мініатюрі диво-деревце

Несе душі і серцю насолоду.

Витинанки Дмитра Власійчука – це   картини чарівної природи Поділля, це поетичні образи Мавки, Русалки, Сварога, це цілі сюжетні полотна з відтворенням народних традиційних свят – Різдва, Маковія,Великодня, це дивовижне втілення у витинанці трагічних сторінок української історії  голодомору, війни, чорнобильської трагедії. Все це стало предметом мистецького дослідження вдумливого митця.

Джерелом натхнення Дмитра Івановича стала народна пісня, потужна енергетика якої віками живить таланти. Митець знаходить образи, притаманні лише його світосприйняттю, щоб донести ніжність і красу, радість і журбу, високий духовний злет – все те, що закодовано в словах і мелодиці української пісні.

Митець вкладає  в свої роботи йому одному відомий зміст, а ми глядачі часто бачимо у кожному творові щось власне, часом інтимне. В тому й сутність творчості, що вона його проймає до самого серця, зачіпає і тривожить його найпотаємніші струни. Роботи Дмитра Власійчука виховують вміння бачити у звичайному щось особливе й незвичне. «Витинанка – це той вид народного мистецтва, що дає мені змогу проникати в глибинну  таїну людського  життя, народної духовності. Це український епос, це культурний код України, культурний феномен попри свою, начебто, простоту створення і матеріали».

Гортаючи альбом, відкриваєш  Дмитра Власійчука  по – новому, в раніше невідомих ракурсах. Роздивитися і надивитися на це невичерпне багатство просто неможливо, адже щоразу погляд вирізняє якусь нову, незвичайну  грань, що єднає роботи  митця із нашими серцями.

Дякуємо Дмитру Івановичу за подаровану книгу, зичимо  невичерпної наснаги, нових цікавих ідей, щастя, міцного здоров’я і добра.  А всіх, хто бажає  більше дізнатися про нашого талановитого  митця,  запрошуємо до  районної бібліотеки для дорослих.
Подарунок із Черкас
Автор: читальний зал
Дата створення: 2020-11-23 15:59:57

Книжковий фонд  КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих» поповнився книгою Григорія Михайловича Голиша «Дмитро Лисун: від Гірників до Плешканів». Григорій Голиш – кандидат історичних наук, доцент, директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, палкий дослідник свого краю. Автор численних публікацій про Золотоніщину та її людей, почесний краєзнавець України.

Голиш Г.М. Дмитро Лисун: від Гірників до Плешканів: документальна повість, спогади / авт. – упоряд. Г.М.Голиш; перед. сл. В.А.Ющенко. – Черкаси: Вертикаль, 2020. – 270с.:фото.

На підставі архівних документів та спогадів у книзі подано життєпис відомого аграрія й громадсько-політичного діяча, заслуженого працівника сільського господарства України Дмитра Олександровича Лисуна. Відомий аграрій, новатор він ще за життя зажив звучної слави керівника від Бога й полум’яного патріота України. Це повість-реквієм про одного з кращих синів України й гордість Шевченкового краю.

Окремим блоком уміщено добірку спогадів колег, друзів, рідних, близьких героя книги. Адресовано найширшому колу читачів, особливо тим, кого цікавлять історія та сьогодення аграрного виробництва, життя сільського соціуму, перипетії громадсько – політичного життя України.

Бібліотека та читачі щиро вдячні авторові за подарунок.
ЗАПРОШУЄМО НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ СЕРІЇ ВИДАНЬ «МІСТО, З ЯКОГО ПОЧАЛАСЯ ВІЙНА»
Автор: читальний зал
Дата створення: 2020-11-18 16:10:40

20 листопада о 14:00, в фойє районного Будинку культури у Хмільнику, правозахисники презентуватимуть видання із серії «Місто, з якого почалася війна» про порушення прав людини, які відбувалися під час захоплення та окупації Слов’янська з 12 квітня 2014 року по 5 липня 2014 року.

Слов’янськ став не просто містом, з якого почалася війна на Сході України –  події в ньому стали рольовою моделлю для захоплення інших міст Донбасу. Під час презентації правозахисники розкажуть про особливості життя міста в умовах окупації, діяльність незаконних збройних формувань, підконтрольних РФ та безпосередньо командувача Ігоря Гіркіна; переслідування мешканців міста за релігійні переконання; залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань; проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Також автори видань висвітлять розгортання проросійської пропаганди в місті та проблему пошуку шляхів примирення в громаді після відновлення урядового контролю над Слов’янськом.

Чому ж саме досвід Слов’янська є таким важливим для розуміння війни та процесів примирення в України? Відповідь на це намагатимуться дати:

  • Антон Удовенко, редактор видання «Місто, з якого почалася війна», проектний менеджер ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
  • Олексій Біда, редактор видання «Місто, з якого почалася війна. На головну роль призначено…», координатор Центру документування УГСПЛ
  • Надія Нестеренко, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна», аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
  • Наталія Каплун, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна», документаторка БФ Восток SOS

Презентація транслюватиметься на сторінці Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».

З організаційних питань звертайтесь, будь ласка, до Віталія Дороха: 067 425 84 95.

Захід буде організовано з дотриманням всіх протиепідемічних рекомендацій Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Увага: нове краєзнавче енциклопедичне видання
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-10-13 14:32:39

Нещодавно з друку вийшло нове краєзнавче енциклопедичне видання «Величайся, Хмільницький роде», приурочене до 97-ї річниці утворення Хмільницького району та присвячене нашим мужнім і працьовитим дідам і прадідам.

На 576 сторінках цієї книги автори Василь Маринич та Оксана Михалиця висвітлили історію Хмільницького району від найдавніших часів і до 1990-х років ХХ століття.

Голова Хмільницької районної державної адміністрації Максим Мазурик та голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич у передмові зазначили: «Наші краєзнавці, історики і дослідники зазирнули у глибину віків, подали нам розлоге тло колізій і змін у нашому краї. Тут володарювали імперії литовські, османські, польські, російські. Торгові шляхи змінювалися навалами воєн і поневоленням. Та річище людського виру увійшло у сталі береги. Ми будуємо свою країну за своїми традиціями на власній землі».

Маринич, Василь, Михалиця, Оксана.Величайся, Хмільницький Роде / В.М. Маринич, О.А. Михалиця. - Вінниця: ТОВ "ТВОРИ", 2020. - 576 с.: іл.

Книга ілюстрована світлинами наших фотомайстрів, уродженців Хмільника та району. Також представлені старовинні світлини наших прадідів. При написанні цієї книги автори використали свої багаторічні краєзнавчі надбання. Це і робота в архівах, і збирання спогадів, і вивчення стародруків. Особливо можуть зацікавити відомості про наш край, віднайдені в стародруках. Також чимало краєзнавчого матеріалу надали сільські вчителі та бібліотекарі.

Книга складається з 17 розділів, у кінці подано географічний покажчик. Після кожного розділу – висновки. Вперше подаються статистичні дані щодо жителів населених пунктів нашого району – з 1800-х до 1923-х років. Також у книзі вперше представлені історичні дані дореволюційного Хмільника.

Робота над створенням книги тривала з 2017 року. Книга вийшла за сприяння Хмільницької районної державної адміністрації та Хмільницької районної ради.

Чітко і влучно про цю книгу сказав депутат Вінницької обласної ради Олександр Крученюк: «У книзі “Величайся, Хмільницький роде” відкриваються маловідомі історичні факти, які будуть цікавими не лише історикам, краєзнавцям, а й тим, хто прийде після нас. Ця книга – данина пам’яті всім, хто жив на цій землі, це книга, яка застерігає від розрухи і воєн, яка змусить переглянути минуле і винести уроки на майбутнє».

Книга стане в пригоді учням, студентам, які вивчають історію рідного краю, а також широкому колу читачів, які хочуть більше дізнатися про минуле Хмільницького району. Нове видання буде корисне всім тим, хто цікавиться історією своєї землі, історією своєї малої батьківщини. Отож читайте, дізнавайтесь, бережіть свою історичну спадщину і пам’ятайте – все починається з отчого порога!
Подарунок бібліотеці від академіка Української академії аграрних наук, відомого вченого – земляка
Автор: читальний зал
Дата створення: 2020-10-07 17:06:06

 Не вмирає той, хто живе у своїх творах.  Кароліна – Анна Бові

Приємним сюрпризом у Всеукраїнський день бібліотек  для бібліотекарів і користувачів КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих»  став  подарунок  від Броніслава Яковича  Панасюка ,  відомого  академіка Української академії аграрних наук, Заслуженого  економіста України, професора, доктора  економічних наук, автора наукових праць, уродженця села Лозни.  Книга – історія  Бориса Лознянського (Панасюка) «Лузна-Лозна – село на Поділлі» вже відома нашим  читачам. Титанічне дослідження про село розмістилось на 721 сторінці.

  Книга «Лузна-Лозна – село на Поділлі» має  великий попит та численні читацькі  відгуки  після прочитання, тому такий щедрий подарунок від Броніслава Панасюка  сприймаємо як  велику прихильність до нашої  книгозбірні.

Хочемо  висловити найщирішу вдячність  автору за подаровані  книги, а також  Тамарі  Яківні  та Якову Сашко, землякам  Броніслава Яковича, за доставку книг до бібліотеки.
Новинка: краєзнавча книга
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-08-26 12:58:33

У вінницькому  видавництві «ТВОРИ» вийшла нова краєзнавча книга «Крутнівські небосхили. Частина друга». Автор наш земляк, уродженець с. Крутніва Микола Панасюк. Ця книга є продовженням першої частини «Крутнівські небосхили», яка вийшла у 2018 році.

У анотації книги  переплелось: спогади дитинства, історія села і не лише Крутніва, а й сусідньої Березни. Та головне, постають живі постаті людей, які замість звичайних власних та суспільних інтересів, змушені були своє людське життєве щастя плекати у фальшивих умовах радянської брехливої боротьби за надумані  ідеали, за які іноді час вимагав і життя віддати».

Панасюк М. Крутнівські небосхили. Частина друга". - Внниця "ТВОРИ". 2020, - 232 с.

У краєзнавчому виданні  зустрінетесь з статтями про Крутнів з місцевої газети,  з метричної книги села  Березна. Там можливо віднайти своїх прадідів, дідів, дізнатись, якими хворобами хворіли наші предки. Відшукати імена для майбутніх поклонь, адже у стародруках записані імена, фамілії родин, які проживали у селі Березна.  Це і Дарина, Гафія, Мартин, Прокопій, Лизавета, Никофор, Ксенія і т. …

Автор подарував у району книгозбірню 20 книг. Колектив щиро дякує автору книги  «Крутнівські небосхили. Частина друга» Миколі Панасюку та бажає і надалі творчого натхнення та нових книг.
Подарунки від сина Василя Колодія
Автор: адмін
Дата створення: 2020-08-05 11:42:14

І все ж таки...

найкраща з нагород листи людські.

Олесь Гончар

 

Нещодавно  до районної книгозбірні завітав Олександр Колодій зі Львова - син відомого українського поета, колишнього  редактора  Львівського видавництва  «Каменяр» Василя Колодія .

Олександр Васильович є давнім другом районної бібліотеки для дорослих. В черговий раз наш гість зібрав матеріали  про  батька і подарував нашій книгозбірні. Це книги з дарчими  підписами відомих українських письменників та поетів, також  довідники про місто Львів та  про українських класиків. Унікальним подарунком є листи  до  Василя Колодія як відомих, так маловідомих письменників, друзів та рідних. Скарбом є  документи, які пов’язані з автобіографічними сторінками життя Василя Семеновича.

Листування оригінальне не тільки тому, що в одному екземплярі, але й тому, що багато адресантів діляться думками  про українське письменництво  та їх твори. Є листи з стислим повідомленням,  а  другі  листи великі за розмірами, у них автори виливають душу. У списку адресантів виділяються листи написані гарною українською мовою і чудовим каліграфічним почерком. Захоплює почерк  Івана Сварника, Оксани Санатович, Валентина Бархана…

Колектив районної книгозбірні щиро дякує Олександру Васильовичу за надзвичайно цікаві матеріали та запрошує читачів доторкнутись до сторінок  минулого українського письменництва і по-новому відкрити нашого відомого Василя Колодія .

Подарунок від обласної наукової медичної бібліотеки
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-07-29 10:06:19

 

Новицький Григорій Олександрович: бібліогр. Покажч.: до 95-річчя від дня народження / укл.: Л. П. Новарчук, О. В. Швець; гол. ред.. Г. В. Берладин; Департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА, Вінницька обласна наукова медична бібліотека, Хмільницька обласна фізіотерапевтична лікарня. – Вінниця, 2011. – 52 с. : іл., портр. – (Серія «Охорона здоров’я Вінниччини в особах» ; вип.2)  

Нещодавно у району книгозбірню було подароване бібліографічне видання «Григорій Олександрович Новицький. До 95-ї річниці від дня народження». Це видання другий випуск  обласної медичної бібліотеки випуск із серії «Охорона здоров’я Вінниччини в особах».

Бібліографічний покажчик знайомить з діяльністю заслуженого лікаря України, талановитого керівника, почесного громадянина м. Хмільника Григорія Олександровича Новицького.

Цікавими для хмільничан  є спогади працівників обласної фізіотерапевтичної лікарні про Григорія Новицького.

У анотації зазначено: «Бібліографічний покажчик стане в нагоді тим, хто вивчає історію медицини, краєзнавцям, бібліотечним працівникам, а також усім, кого цікавить постать Григорія Олександровича Новицького».

Колектив  КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих» щиро дякує  директору медичної обласної бібліотеки Галині Берладин за подарований покажчик. 
Не пропустіть нове краєзнавче бібліографічне видання
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-07-24 15:02:38

Новинкою для шанувальників історії краю стане бібліографічний  покажчик «На п’єдесталі сумління». У цьому виданні розповідається про відомого хмільничанина, заслуженого лікаря України, Почесного ветерана України, Почесного громадянина Хмільницького району, головного лікаря фізіотерапевтичної лікарні (1985 – 2006 рр.), голову районної організації ветеранів України  − Віталія Олександровича Каленіченка.

На п’єдесталі сумління. Каленіченко В. О. /Бібліографічний покажчик. Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2020. - 108 с.

         Покажчик складається з 22 розділів, з яких читач  ознайомиться з біографічними даними, спогадами та щирими відгуками краян про Віталія Каленіченка. Наступні розділи будуть цікавими, навіть, для тих, хто  працював і працює з Віталієм Каленіченко. У виданні зібранні матеріали з 1967 року і закінчено відбір матеріалу 10 квітня 2020 року.

         У іменному покажчику зібрані імена 82 особи, які писали або згадували про Віталія Каленіченка При підготовці посібника використані особисті архіви Віталія Олександровича та краєзнавчий фонд і тематична папка про санаторії міста Хмільника.  У посібнику відведено  значне місце діяльності районної організації ветеранів України, яка стала однією із кращих в області.

         Книга ілюстрована світлинами з дитячих років по сьогодення. Привертає увагу розділ «Книги дружини Лілії Каленіченко, які видані за сприяння Віталія Каленіченка». Ознайомитись з цими книгами Ви зможете у  районній бібліотеці для дорослих.

Якщо коротко охарактеризувати це бібліографічне видання «На п’єдесталі сумління», то читач пройдеться життєвим шляхом та відкриває для себе людину совісті, честі, а ще мудрого керівника та турботливого батька і закоханого чоловіка. Про свої життєві принципи він влучно розповів  у першому розділі «Відверто про себе».

У анотації зазначено: «Про нього з часом казатимуть – типовий представник Подільського краю другої половини 20-го сторіччя, початку 21-го. І саме з цієї книги ви дізнаєтесь, що такі ознаки, які до речі успадкували частково і ви від своїх предків, це ознаки людини добра, самовідданості, совісті, такту, чуйності, особливого почуття обов’язку і любові до рідного краю з його цілющими водами, чистим повітрям і життєдайними травами».

Отож, запрошуємо в нашу книгозбірню для ознайомлення з новим бібліографічним виданням «На п’єдесталі сумління Віталій Олександрович Каленіченко»,  серії «Наші видатні земляки» .
Увага: нове туристично-краєзнавче видання
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-07-15 14:56:43

         Інколи буває так, що те, що ми творимо сьогодні, не дає наслідків і лише з часом ми дістаємо результат. Моя розповідь про нове туристично-краєзнавче видання, у якому минуле тісно пов’язане зі сьогоденням.

19 січня 2017 року в кабінеті голови районної ради Зої Бонсевич відбулось обговорення «Районної програми розвитку туризму в Хмільницькому районі на 2016–2018 роки». На цій зустрічі були присутні депутат обласної ради Олександр Крученюк, голова районної ради Зоя Бонсевич, заступник голови районної ради Анатолій Войцещук, консультант Ресурсного центру розвитку територіальних громад Хмільницького району Тетяна Войціцька, депутат Хмільницької районної ради Олександр Штанько, інспектор з розвитку туризму та збереження культурної спадщини відділу культури і туризму Хмільницької РДА Лілія Крамар, начальник відділу євроінтеграції Хмільницької міської ради Юрій Підвальнюк, керівник туристично-інформаційного центру Курортополіс-Хмільник Сергій Шмаль, представники громадської організації ПРАВО Віталій Дорох та Олена Черній, представник від народної аматорської кіностудії «Гіпаніс» при районному Будинку культури Максим Загородній, краєзнавець Хмільницької районної бібліотеки для дорослих Оксана Михалиця.

Було багато пропозицій, кожний висловлював свою думку. Олександр Крученюк відзначив, що район багатий на унікальні та чудові місця, потрібно лише створити належні умови для розвитку туризму. Жваве обговорювання завершилося пропозицією Зої Григорівни вибрати одну сільську раду і спробувати розробити туристичний маршрут та видати буклет, що репрезентував би туристичні шляхи, на яких можливий активний відпочинок. Це мають бути і чарівна природа, й історичні пам’ятки, і місцеві цікаві традиції.

Через п’ять місяців розпочалася робота. Разом із Сергієм Шмалем у червні вирушили в поїздки в села Пустовійти, Чернятинці та Зозулинці. Сільська голова Оксана Чекотун розповідала про кожне село так, що складалося враження, що ці села найкращі в Україні. Доповненнями стали розповіді старожилів цих сіл. Так створювалося це туристично-краєзнавче видання «Запрошує  Пустовійтівська сільська рада. Зозулинці – Пустовійти – Чернятинці». Видання здійснене за сприяння депутата районної ради Олександра Штанька. Редактор – наша землячка Надія Овчарук.

Перегортаючи сторінки цього ілюстрованого видання, Ви доторкнетесь до таємниць і легенд зозулинецької землі, Вам обов’язково захочеться напитися джерельної води з Бонькової криниці і побачити, які величні храми були в Чернятинцях і Зозулинцях.

Цей фотоальбом має ще одну історію. Це останні світлини, які вийшли друком, та дизайн друкованої продукції Сергія Шмаля. Найбільше йому подобалися мальовничі Чернятинці. Через декілька місяців Сергія не стане…      

Тож запрошуємо Вас у Хмільницьку книгозбірню для дорослих ознайомитися з цим ілюстрованим туристично-краєзнавчим виданням. Вам обов’язково захочеться побувати в козацьких Зозулинцях, самобутніх Пустовійтах та незвичайних Чернятинцях. 
Нове краєзнавче видання 2020 року
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-07-08 13:07:23

Ставлю на захист рідне слово...: бібліографічний покажчик. Вінниця: ТОВ "ТВОРИ", 2020, 48 с.

Коли на теренах нашого краю народжуються нові краєзнавчі книги, ця подія завжди стає радісною та святковою. Адже вписано ще одну сторінку в літопис Хмільниччини, зроблено внесок у культурну скарбницю нашої землі. Особливо шануються книги, написані любителями та початківцями, тому що творяться з великою любов’ю та за велінням серця. Рідкісними є краєзнавчі видання про земляків.

Раді представити Вам бібліографічне краєзнавче видання «Ставлю на захист рідне слово…». Цей бібліографічний покажчик присвячено педагогу, журналісту, депутату та громадській діячці, авторці книги «Батьківськими стежками, Куманівці», чудовій людині Ніні Кирилівні Кравчук-Овчарук. Покажчик складається з 9 розділів, у яких висвітлено життєвий шлях та громадську діяльність Ніни Кравчук-Овчарук. Читач ознайомиться з маловідомими сторінками її біографії, буде цікавий і розділ «Щире слово про Ніну Кирилівну Кравчук-Овчарук від друзів, колег, однодумців, земляків». Короткі влучні слова краян якнайповніше розкривають життєву позицію Ніни Кирилівни, її багатогранну особистість.

У цьому бібліографічному покажчику представлено низку публікацій Ніни Кирилівни, з якими кожний може ознайомитись у районній книгозбірні. Та найвагоміший творчий здобуток Ніни Кравчук-Овчарук – це її літописна книга «Батьківськими стежками, Куманівці». Бібліографічне видання супроводжує допоміжний «Іменний покажчик», у якому в алфавітному порядку розміщено прізвища авторів, редакторів, осіб, що згадуються в цій книжці. Також опрацьовано матеріали з особистого архіву Н. Кравчук-Овчарук.

Покажчик не претендує на повноту, оскільки багато перших статей із часом не збереглося. Бібліографічне видання «Ставлю на захист рідне слово…» розраховане на всіх тих, хто цікавиться видатними земляками Хмільниччини, педагогів, студентську молодь і тих, хто особисто знайомий з Ніною Кирилівною.

Ця краєзнавча новинка вийшла у світ за сприяння Віталія Каленіченка, Миколи Панасюка, Надії Овчарук та Оксани Михалиці.

Тож запрошуємо в бібліотеку для дорослих, щоб більше дізнатися про відому землячку, яка своїм талантом і працею збагатила культурну, освітню і краєзнавчу хмільницьку ниву.

 

Дарунок читачам бібліотеки у пасхальні дні
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-04-17 14:11:00

З благословення та доброчинної ініціативи настоятеля  Свято-Покровського храму о. Володимира ренгентом хору Іриною Леванчук  читачам нашої книгозбірні були передані у подарунок   православні книги та періодичні  видання/    

Журнали «Отрок»  має  пізнавальний характер та містять публікації культурно-духовного спрямування. Цей журнал буде цікавий  як для молоді та тих батьків, які займаються вихованням своїх чад та книга-брошура «Як підготовитися до посту, сповіді, причастю дітям і підліткам».

                             

Про життєпис відомих,  шановних  старців ви дізнаєтесь з книг «Одеський старець схиархимандрит Іона» , «Юродивий Іоан», «Життя і чудеса преподобного Кукши Одеського», «Великі пророки. Оптинські старці», проповіді схиігумена Сави та «Молитви на озері святителя Миколая Сербського» і т.д...

                   

Для тих, хто любить вирощувати фрукти, овощі та доглядати сад і кому молитись за добрий врожай книга «Дивний сад».

Ці скарби-книги  читачі  можуть побачити у бібліотеці після карантину.
Нова книга Світлани Гаврилової
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-04-17 12:14:30

 

А поки пишуться вірші—не чутно болю,

Не знаю мук, ночей безсонних, ран,

Лиш з ними поділюся я любов’ю—

Такий невинний, праведний обман.

С.Гаврилова

Для кожного автора вихід нової книги – це довгожданий, виміряний і зважений крок. І коли читач отримує книгу, то отримує одкровення автора. Не є винятком і нова книга Світлани Гаврилової «І ніч про вічне гомоніла».Це - тринадцята книга-сповідь, в яку увійшли багато нових  віршів.

В анотації зазначено: «Представлена у збірці поезія класична за формою, глибока за змістом, наповнена неперевершеними образами та вражаючою густотою авторської думки, має магнетичну дію, яка пробуджує душу і спонукає до філософських роздумів. Вона чиста, прозора, вражає своєю щирістю та відвертістю, в якій розкривається любов до Батьківщини, до рідного краю, любов до батьків та природи  і прагнення миру. Поезія сповнена смутком, печаллю – як відлуння від пережитих подій на Донбасі. У кожному вірші є щось неповторне, що змушує задуматись і дивитись на світ іншими очима. Можливо, почитавши ці вірші, у когось зміняться погляди, і він замислиться про щось важливе для нього. І тоді світ стане більш добрим і чистим.

Збірник створено для широкого кола читачів».

Гаврилова С. І ніч про вічне гомоніла/ С.Е. ГАврилова. - Вінниця: ТОВ "ТВОРИ", 2000. - 248 с.

Збірка поезії несе в собі автобіографічні спогади, також є вірші присвячені рідним, друзям та односельцям. Саме у цих стрічках звучать їм признання. У книзі «І ніч про вічне гомоніла» Світлана Гаврилова у римованих стрічках ділиться всі своїми думками, мріями і почуттями.

        Влучно зазначила у передмові Любов Юрчишина: «Кожен рядок - це потаємні думки і особисті переживання – «Де свій ризик, сенс і зміст». У них не має пафосних тирад, звинувачень, дорікань, але багато самотності, реалізму і життєствердних мрій. «Вони, як ліки, що не звеш у гості…»

         Кожен вірш – це перегорнута, ювелірно відшліфована, життєва сторінка.

А істина – вона і є життя,

Вона, як сіль – гірка, та без обману…

Вона у муках зрощене дитя,

Хоробрим в поміч, а не безталанним!

Болісно - актуальна тема війни пронизливо оживає в рядках поезії з болем, криком і розпачем.

Не вернулися ви,

Ну а вам іще жити, і жити,

                                                                                      Піт солоний втирати

І рани, роз’ятрені в кров,

А за вами тепер

будуть вдови щодня голосити

І нести до могил

 нерозтрачену, вірну любов. 

У цих віршах вона вичерпує себе до знемоги. Щоб відчути вертикаль світу, потрібно спуститися на дно, пройти величезні внутрішні психологічні потрясіння. Лише тоді перед людиною відкривається шосте відчуття – здатність писати, творити, кричати на весь світ, зберігаючи здоровий глузд там, де його апріорі не могло бути раніше».

Колектив бібліотеки щиро вітає Світлану Едуардівну з виходом нової книги і  зичить міцного здоров’я, творчого натхнення та нових, нових книг.

А я ще дихаю тобою

 

А я ще дихаю тобою,

Тобою, начебто, весною,

Прости мені слова мої,

Що зріють там, на глибині,

І не дають мені спокою.

 

А сонце запалає світлом,

І стане на землі привітно,

Хоч вибілить виски зима,

Впаде повсюди сивина...

А я хотіла б стати вітром.

 

Зловити посмішку твою,

Її як долю збережу,

Її я стану колисати,

Коли б мені напевно знати,

Що я тебе не розлюблю.

 

Підпалить осінь горобину,

Повіють вітри буйні, сильні,

Коротка тінь впаде під ноги,

І зникне десь в кінці дороги,

А ти для мене все ж єдиний...

 

А я вмиваюся сльозою...

А я ще дихаю тобою,

Повсюди посмішка твоя...

Її у вітру відняла,

І не знайду ніяк спокою.
Великдень – свято свят
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-04-07 15:17:12

Великдень не даремно називають найсвітлішим святом у році. Ми з нетерпінням і трепетом чекаємо на цей день. Хтось, щоб закінчити сорокаденний піст, хтось поласувати традиційною випічкою, а хтось, щоб прикрасити пасхальні яйця і почути довгоочікуване:

"Христос Воскрес!".

До цього свята на краєзнавчій ниві краю з’явилась новинка – книга Лілії Каленіченко «Великдень – свято свят». У травні 2019 року Лілія Іванівна відійшла у вічність та залишила після себе не тільки теплі спогади, але й багато чудових, зібраних нею кулінарних  рецептів, звичаїв і обрядів до православних свят. Так побачили світ книги «Гриби» і «Феєрія зимових свят».

Каленіченко Л. Великдень - свято свят /Л.Каленіченко.- Вінниця: ТОВ "ТВОРИ", 2020. - 64 с.

До вашої уваги третє видання  – «Великдень – свято свят». У анотації зазначено, що  «Невеличкий довідник про велике православне свято відкриває стільки краси, тепла і радості, що  вистачить на всіх. Він змістовний, колоритний популярний, доступний кожній людині, незважаючи  на її статус,  місце в суспільстві та релігійну приналежність.  Пропонується 33 рецепта пасок, саме стільки років виповнилось Господу, коли він воскрес.

           Вражає розмаїття корисних порад про секрети пасхального кулінарного мистецтва.

           Книга розрахована на українських господинь та широкий читацький загал».

Книга навчить як правильно святкувати Великдень по–сучасному і водночас, як це робили наші бабусі та дідусі. Ви дізнаєтесь,   що потрібно положити до пасхального кошика та як правильно розпочати святкову трапезу….

         Підготував книгу до друку чоловік Лілії Іванівни – Віталій Каленіченко. На передній сторінці книги присвята:      

«Світлій пам‘яті дорогої дружини Лілії.

             Поверни кохану, Боже!

        Ти всесильний, Ти все можеш…»

Ця книжка зачіпає найвагоміше й найважливіше для кожної людини – нашу історію й пам'ять, звичаї і традиції нашого роду – народу.

            Колектив районної книгозбірні щиро дякує за подаровані книги і зичить родині Каленіченко міцного здоров’я, довголіття, радості та добробуту.
Знайомтеся: нове ім’я та нова книга на літературній ниві краю
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-01-15 16:02:41

Часом мені здається, що ті вірші,

то винагорода за біль,  а часом , − що кара.

Л. Тарабанчук «Душа», с.52

 

Вона не уродженка Хмільника і району, але долею судилось знайти другу половину і переїхати у м. Хмільник та вчителювати з 2015 року у Порицькій ЗОШ І-ІІІ ст.. Ця освітянка пише вірші та прозу. Нещодавно  наприкінці 2019 року колектив районної книгозбірні отримав від неї подарунок – книгу-откровення «У моїх долонях». Знайомтесь – це Людмила Вікторівна Тарабанчук.

Ось, як сама авторка пише про свою першу збірку: «Кажуть, що людина складається з книг, які вона прочитала, але не всі знають, що людину, як і книгу, також можна прочитати. Сьогодні я  − відкрита  книга, адже мої вірші – це моє спілкування, це сповідь душі, це злети і падіння, це все те, що я відчула і прожила, адже Бог наділив мене здатністю щиро любити, гостро відчувати чужий біль  і співчувати».

         Перша частина збірки – це поетичні рядки в яких Людмила Тарабанчук сповідується читачеві, це роздуми про Житття – справжнє і правдиве, фальшиве і підступне, радісне і брехливе. Її вірші щирі і відкриті, як і сама авторка збірки «У моїх долонях».

                      

           Тарабанчук, Л.В.  У моїх долонях. - Хмельницький, Вии-во ФО-П Стасюк Л.С., 2019. - 60 с.

  Приверне Вашу увагу наприкінці збірки психоаналітичний нарис «Душа». І хоча авторка молода жінка, вона піднімає віковічні питання – стосунки між чоловіком і жінкою, вірить, що кохання може тривати все життя і прагне допомогти читачам зустріти і берегти любов.

Книга видана за сприяння народного депутата України Петра Васильовича Юрчишина.

Книга розрахована на широке коло читачів.

Колектив бібліотеки щиро вітає авторку  книги «У моїх долонях» Людмилу Вікторівну з виходом першої збірки та зичить міцного здоров’я, творчого натхнення та нових, нових книг.
Знайомтесь: краєзнавче видання – 2019 року
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2020-01-13 12:35:45

Чудовим завершення 2019 року на краєзнавчій ниві краю  стала  книга «Мар’янівські етюди»  відомого громадського діяча, голови Мар’янівської первинної організації Луцкова Леоніда Якимовича.

У книзі зібрані поезія  і нариси – спогади про події Другої світової війни та про односельців. Всі нариси присвячені рідній Мар’янівці та землякам.

З великою шаною і ніжністю Леонід Якимович розповідає про сміливість, мудрість односельців, які в Другу світову війну не боялись  та боролись з ворогом, боролись до кінця. Він пише про тих, хто босоніж ходив мар’янівськими стежками, хто повертався з далеких доріг до отчої землі. У кожному рядочку  любов до жителів села та до тих, хто жив і творив на цій землі.

Прості, щирі синівські слова ллються від автора. Книга «Мар’янівські етюди» - це сповідь зраненої душі, яка жалкує за втраченими людськими цінностями, за духовністю, яка була у наших предків.

Поетичними рядками Леонід Луцков звеличує свою Мар’янівку, Хмільник курортний, дякує рідним і близьким – Матері, Бабуні за віковічні цінності. Майже всі вірші присвячені уродженцям Мар’янівки та  друзям, з якими пройдено життя.

Влучно зазначив про книгу  заслужений журналіст України, давній друг Леоніда Луцкова, уродженець с. Мар’янівки  Костянтин Матущак: «Це перша книжка Леоніда Луцкова, в якій зібрано невеличкі поезії на різні теми. Їхнє висвітлення просте і доступне для читачів різної категорії.

Автор збирав написане по крупинці протягом усього свідомого життя. Вихід у світ цієї скромної книжки залишиться доброю пам’яттю для нашого односельця та прихильників його таланту».

Книга «Мар’янівські етюди» – це  лірична ностальгія за втраченим часом, за непростими долями під час Другої світової війни, також книга пов’язана із атмосферою минулих літ.

Тож запрошуємо краян та гостей Хмільниччини ознайомитись із книгою «Мар’янівські етюди», а авторові Леоніду Якимовичу бажаємо козацького здоров’я та нових, нових книг.

 

 
Запрошуємо на презентацію книги
Автор: читальний зал
Дата створення: 2020-01-09 12:31:32

11 січня  в  читальній залі КЗ «Хмільницька районна  бібліотека для дорослих» відбудеться  презентація поетичної збірки «Півсотні п’ятий автобат «Чорний ліс» Сергія Ткаченка з м. Кропивницького.

Свою книгу автор присвятив бойовим побратимам, рідним, друзям, а також волонтерам, знайомим і незнайомим людям-українцям, які допомагали, допомагають і підтримують бійців психологічно, духовно і матеріально.

 Початок о  12 год. 
Акція «Подаруй бібліотеці книгу»
Автор: читальний зал
Дата створення: 2019-11-01 16:45:17

  В  КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих»  проходить акція  «Подаруй бібліотеці  книгу» .


  Ми завжди щиро і безмежно вдячні  всім дарувальникам  за подаровані книги, бо впевнені – вони обов’язково знайдуть своїх  читачів  і стануть важливою частинкою нашого цікавого і змістовного фонду.

Акція  не  закінчилась, вона   продовжується.

Запрошуємо до  бібліотеки.
«Мереживо долі» Анжели Веремій
Автор: читальний зал
Дата створення: 2019-10-22 16:53:17

 Поетеса  і прозаїк Анжела Анатоліївна Веремій , завітавши до нашої бібліотеки, подарувала  щойно видану книгу.

Веремій, Анжела.  Мереживо долі. Оповідання, новели (вибране)/Анжела Веремій.

– Вінниця: ТОВ «Меркьюрі  - Поділля, 2019. – 128с.


 Нова книга талановитої майстрині слова Анжели Веремій, члена Національної спілки журналістів України, члена Національної спілки краєзнавців України, авторки  збірок прозових та поетичних творів хвилююча, багатотематична, відверта і щира. Книга вражає глибокою проникливістю у духовний світ героїв, актуальністю, філософсько –публіцистичним  наповненням.

Хто творить долю? Яка  її  таємниця? Книга «Мереживо долі» - відверта розповідь про сучасну людину, її право вибору, духовної криниці українців, їхнє природне прагнення до волі, справедливості, добра і щастя.

Авторка переконана:  долю творить і сама людина, яка в єдиному житті повинна достойно пройти свій земний шлях.

Дякуємо Анжелі Анатоліївні за подаровані  книги і бажаємо авторці нових творчих  здобутків.

Запрошуємо  до ознайомлення з  книжковою новинкою.
Нові казки від батюшки Володимира
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2019-08-27 13:19:58

Нещодавно з друку вийшла нова книга «Казки від батюшки Володимира» протоієрея Володимира, настоятеля Покровського храму міста  Хмільника. У анотації зазначено «Німецький та американський фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії з фізики Альберт Енштейн коли його запитали, як виростити розумну дитину, говорив читайте їм казки. Коли запитували, щоб ще виростити розумнішу, відповідав, читайте ще більше казок.

,

Леванчук В. В. Казки від батюшки Володимира/В,В. Леванчук. - Вінниця: ТОВ "ТВОРИ", 2019. - 72 с.

 У наш швидкоплинний час дошкільнята та учні молодших класі розуміються в інформаційних технологіях , проводять часи у Інтернеті і т.д… Як шкода, що спілкування з батьками, дідусями і бабусями відходить на другий план. Тому автор цієї книги простими, щирими словами написав казки, що навчають добру, справедливості і мудрості.  Дорослі можуть долучитися до спілкування з молодшими через сторінки нової книги протоієрея Володимира Леванчука.

Незабаром відбудеться презентація книги «Казки від батюшки Володимира».

Запрошуємо ознайомитися з новим виданням, яке буде цікавим для дітей, а також для  батьків та вихователів, які хочуть виховувати дітей добрими, чуйними і справедливими
Подарунок від академіка, заслуженого економіста України, нашого земляка Броніслава Панасюка
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2019-06-01 10:15:02

У цьому творі читачі відчувають подих минулого,

знайдуть відомості про окремих особистостей,

проаналізують результати наукових досліджень,

дізнаються як ми навчалися і як навчали інших,

що думали і як робили.

Б.Панасюк

Нещодавно зі столиці України від відомого академіка, професора, заслуженого економіста України Броніслава Панасюка колектив та читачі  районної книгозбірні  отримали подарунок - нову книгу «Вибрані твори. Т. 13».Це наукове видання  містить низку філософських, наукових, природничих, літературних, економічних і державних творів, які стверджують розбудову української державності. Подаються цікаві факти про великих українців Миколу Гоголя і Тараса Шевченка. «Саме Гоголь писав українцям, щоб вони вийшли з рабства, відновили свою історію і жили як народ європейської цивілізації, де письменник працював більшу частину свого життя. Він і пропонував як позбутися негативних нашарувань, якими покрита вся українська нація, її історія, культура і держаний устрій. Найперший засіб – це сміх, якого бояться всі».

      У цій книзі читач ознайомиться з глобальними змінами клімату та економіки – це і забруднення атмосфери парниковим ефектом, і про потепління на планеті Земля та як впливають кліматичні процеси на сільське господарство.

У другому розділі «Літературні твори» читач ознайомиться з новелою «Тайна саду» та історичним  нарисом  «У пастці Уланівського трикутника», в  якому розповідається про події Другої світової війни у 1941-19944рр.. Саме ця трагічна розповідь буде цікава всім, хто займається вивченням малої Батьківщини. Тоді в Уланові німецькими вояками було знищено 40 танків радянських військ.

Панасюк, Б. Вибрані твори. Т. 13. -К.: Аграр. наука, 2018. - 484 с.

Будуть цікавими і автобіографічні спогади про дитинство, жебрацьку працю селян та про студентські роки. Перечитуючи  спогади поринаєш в українські звичаї, традиції і, навіть,  нашу кухню. «Справді, солодощами я не часто ласував, дуже рідко з’являлась можливість купити не більше 100 г цукерок, як ми їх називали «подушечки», а ними треба ще й поділитися з товаришами чи домашніми. Наша Вінницька область вважалася цукровим Донбасом, мама все літо аж до пізньої осені працювала на бурякових плантаціях і ми їй допомагали, але цукру у нас було дуже мало, або зовсім не було, в сім’ї не практикували  чаювань, пили воду з криниці, свіже і кисле молоко, іноді маслянку. Вдома ми робили масло, воно було пахуче, але ми його ми не їли, а відносили на ринок, а нам залишалась маслянка».

Розділ 4 складається з рецензій на праці Броніслава Панасюка.

Якщо Вам буде цікаво дізнатися про  економічне сьогодення України та прогнози розвитку економіки в Україні, то   ця книга для Вас.

Директор КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих» Зоя Попова щиро дякує за подаровану книгу  та надалі бажає творчої наснаги і нових книг. З нетерпінням чекаємо книги про Ваше рідне село Лозна.

 

 

 

 

 

 

 

Книги від видавництва «Вінницька газета»
Автор: бібліотекар читального залу
Дата створення: 2019-05-28 12:55:35

До бібліотеки  надійшли книги видавництва «Вінницька газета», зокрема від  редактора  Наталії  Миколаївни Космини, яка  передала 180 примірників книг різної тематики.

         «Вінницька газета» -видавництво, яке  працює  з сучасною літературою і створює  нові можливості для читачів  та авторів.  З підбірками  цієї літератури можна ознайомитись на абонементі та в читальному залі бібліотеки.

 Нам не байдуже що ви будете читати, саме тому  ми добираємо  цікаві новинки, гарні поезії, історичні нариси і саме це  є  в книжках видавництва. Ці книги будуть цікавими не тільки краєзнавцям, педагогам, але і любителям українського слова.

Щиро дякуємо   Наталі Миколаївні за подаровані книги.  

 
Увага: нова книга краю
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2019-04-26 11:42:23

Хто б міг подумати, що маленьке село Крутнів стане поряд з селами –гігантами Хмільницького району?  Роз’яснення  полягає у тому, що і Крутнів має свою історію, яка нещодавно вийшла з друку. Написав  її Микола Васильович Панасюк, який народився і виріс у цьому маленькому подільському селі. Коли автор був ще маленьким, батьки розповідали йому про минуле села. Батько наголошував не забувати своє коріння і передати нащадкам історію Крутніва.

У цій книзі є все: і стародруки, і спогади, і архівні дані, і розповіді старожилів та   найголовніше  виконаний батьківський заповіт, відтворив і написав  та передав  історію села майбутньому поколінню. У передмові Анатолій Венгрук, головний редактор тижневика «Моряк України», наш земляк  зазначив: «Та найбільша шана Миколі Васильовичу за щирі спогади земляків. Він знає про них усе, прізвиська, звички, та подає лише  сильні сторони. Вражає, як берегли село, встановлювали пости, нічні патрулі у важкі часи.  А як провчали злодіїв – водили по селу і паскудили. На збори села  у старі часи допускалися лише чоловіки. Якщо у хаті не було чоловіка, то міг бути присутній син, старший за 10 років, а не було у сімї чоловічого роду та на зборах могла бути присутня жінка, але вона немала  права голосу».

Книга «Крутнівські небосхили» Миколи Панасюка   пахне чорноземом, запашними травами і древніми гранітами.

Ознайомитись з книгою Ви зможете у районній книгозбірні  на абонементі  та  в читальному  залі. Запрошуємо Вас полинути у Крутнівську минувшину та сьогодення.
Щойно з друку
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2019-04-23 15:53:46

…і кожне слово тихе й молитовне

М.Василенко

  Це  нова книга віршів Світлани Гаврилової «І серця сповідь нелегка», присвячена родині − чоловікові Леоніду Євгеновичу, синам Ігорю та Олексію.

    

У цю збірку увійшла поезія, яка хвилює авторку. Це поезія правди, любові, болю і сподівань. У передмові Любов Юрчишина зазначила: «Щоб повірили, щоб зачіпило, потрібно писати правдою. А вона стопроцентна у творах Світлани Гаврилової.

Нехай кожен, хто читає її твори, знаходить свій меседж. Який?... у кожного він свій – хтось знаходить його у конкретних словах, уривках, цитатах, а хтось – між рядків, для когось – це поле для роздумів, а комусь – політ до безкінечності».

З великою любов’ю,   незвичайною ніжністю  пише про рідну землю, про Україну та про історичні події  минулого. Для романтиків тут кожний відкриє вічне і нове – кохання. Знайдуться вірші  для одних насолода поетичного слова, для  інших – сповідь перед земляками.

Вже й осінь поспішила холодами,

А серцю так не хочеться зими,

Дерева наїжачились голками,

І тихо так свої гойдають сни.

Авторка хоче зробити світ кращим, повернутись хоч у снах де «закопана пуповина», куди тягне завжди –  у дитинство переплетене з радістю і сумом.

Коли роки, як жито у покосах,

А вітер припадає до стерні,

То постає моє дитинство босе,

І лілії, що плили по воді.

 

Вже й ноги холодила конюшина,

І сирістю тягнуло із води…

Ах, хоч  би раз у ту бідову днину,

Де юності  оставлені сліди..  …

  Ця збірка про те, чим живе поетеса, що не дає право на спокій, це те що ми називаємо життя. Ось, як сама авторка говорить:

А я навчилась просто жити:

пером відводити біду,

Синів достойними ростити

Та не топтати лободу.

Запрошуємо всіх  любителів поетичного слова  та тих, хто цікавиться  творчістю Світлани Гаврилової у району книгозбірню, щоб долучитись до знайомства з  книгою «І серця сповідь нелегка».

Колектив районної книгозбірні щиро вітає Світлану Гаврилову  з новою книгою «І серця сповідь нелегка» та бажає і надалі творчого натхнення і нових, нових книг. 
Новинки - подарунки від видавця
Автор: читальний зал
Дата створення: 2019-04-16 17:20:53

Завітавши до районної бібліотеки для дорослих, Ігор Борисович  Балюк  директор  видавництва «Меркюрі Поділля», знову  зробив подарунок читачам – подарував 14 нових краєзнавчих книг. Висловлюємо  щиру вдячність Ігору Борисовичу за прихильність до нашої  бібліотеки,  за   багаторічну співпрацю та дружбу.

Колектив  бібліотеки  щиро дякує за подаровані  книги і зичить  міцного здоров’я. Дякуємо Вам за Вашу працю.  Натхнення і успіхів у всіх Ваших починаннях.

То ж запрошуємо до бібліотеки  перегорнути  яскраві сторінки  нових цікавих  видань,  які  принесуть  Вам  багато  задоволення.
Подарунок від народного художника
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2019-03-12 13:23:05

Нещодавно у районну книгозбірню народним та заслуженим художником  України, уродженцем с. Чеснівка Володимиром Козюком було подаровано чудові фотоальбоми «Кращий художник. Всеукраїнський пленер» (2017р.) та «Кращий художник. ІІ Міжнародний мистецький пленер» (2018 р.).

За ініціативи Володимира Козюка  з 2017 року почав  проводитися Всеукраїнський мистецький пленер. У роботі пленеру взяли участь художники з різних куточків України, в тому числі і вінницькі митці. Переможцями конкурсу стали  - Володимир Оврах та Євген Шаповалов. Саме про це  і більше про картини учасників пленеру Ви зможете дізнатись у фотоальбомі «Кращий художник. Всеукраїнський пленер» (2017р.).

Другий фотоальбом розповідає про ІІ Міжнародний мистецький пленер в якому взяли участь не тільки українські художники, але й художники із восьми країн світу. Запрошені митці писали міські пейзажі  Вінниці та Бару, визначні  історичні місця та об’єкти культурної спадщини Вінниці та Вінниччини. З картинами учасників   ІІ Міжнародного мистецького пленеру знайомить  другий фотоальбом.

Директор КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих» Зоя Попова щиро дякує за подаровані книги і надалі зичить творчого натхнення в ім’я процвітання України.

Шановні любителі мистецтва запрошуємо Вас до ознайомлення з картинами учасників цих пленерів.
Книги про війну і про людей на війні
Автор: читальний зал
Дата створення: 2019-02-28 17:05:18

Дарунки книг нашій бібліотеці, в рамках акції "Подаруй бібліотеці книгу", –  це форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду.

Дякуємо Сергію Євгеновичу Буликову за подаровані книги:

Мартин Брест. Пехота - 2: Збройники. / Мартин Брест - К.: ДИПА., 2019.- 376с.

Мартин Брест – це не псевдонім, це позивний бійця Збройних Сил України. «Недолік», так він  жартуючи, сам себе називає,   служив в  41 - батальйоні, а потім, коли батальйон вивели в тил, -  в 72 - й  бригаді. Він народився і виріс  в Горлівці Донецької області. Має дві вищі освіти  – пішов в Армію з посади начальника групи  технічної підтримки українського філіалу південнокорейської корпорації.  Став солдатом. Пише  легко і просто про війну і про людей на війні – сході  України. В першій книзі розповідає про те, що йому довелося пройти за дев’ять місяців  життя на передовій, розповідає чесно, іронічно, смішно і відверто. Про атаки і оборону, про техніку і військовий побут, і завжди – про людей, хороших і різних, які  воюють з а свою країну. Мартин Брест представляє  для читачів свою другу книгу.  Книга «Пехота - 2: Збройники» подарована з автографом автора.

Петров Олексій. Кава з присмаком попелу /Олексій Петров. - К.: ДІПА, 2018. - 288с., іл.

У книзі розповідається про події від березня 2014 до липня 2015 року. Місця подій – Мелітополь, Запоріжжя,  зона АТО, сектор «Б», сектор «М». Багато автобіографічного матеріалу і обмаль художнього. Вона правдива тією життєвою правдою, яку не вигадаєш і не нафантазуєш. У ній багато людей, подій та думок. І ще більше – простору для роздумів та висновків.

Руденко Юрій. Психи двох морів/ Юрій Руденко. – Харків: «Діса плюс», 2017. -  296с.

Це роман про  війну, про людей на війні, кохання, смерть, про мобілізацію і добровольців, про волонтерів. Це історія , яку ми пишемо самі, це новітня історія держави  Україна. Книги  написані для тих, хто цікавиться долею України та небайдужий до її минулого та сучасного.

Колектив  бібліотеки  впевнений, що подаровані  Вами книги знайдуть своїх читачів та будуть  їм  корисними.

Віримо, що добрі справи завжди повертаються добром.  
Даруємо книгу - даруємо любов
Автор: читальний зал
Дата створення: 2019-02-15 15:34:41

14 лютого - Міжнародний день дарування книг. Це добровільна ініціатива    направлена на підвищення інтересу і доступу до книг як дітей так і дорослих.  Мета заходу - надихнути людей по всьому світу подарувати книгу – бібліотеці, другу, членам родини.

Саме цього дня в  бібліотеці  проходила  доброчинна акція « Валентинка читацьких симпатій». Дуже приємно, що за розвиток  нашої бібліотеки вболівають, не забувають та піклуються. Полиці нашої  бібліотеки поповнилися книжками сучасних авторів, яких раніше не було в наявності.

 

Висловлюємо щиру вдячність всім шанувальникам книги і бібліотеки  

та запрошуємо до ознайомлення з  новинками. 
Акція «Подаруй бібліотеці книгу»
Автор: читальний зал
Дата створення: 2019-02-07 10:55:11

Із січня місяця в КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих» оголошено акцію «Подаруй бібліотеці  книгу» та  продовжено добру традицію  дарування книг для  бібліотеки.  

Дарування книг бібліотеці – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Факт надходження дарів у бібліотеку – показник престижу бібліотеки,  її  місця у житті громади,  яскраве свідчення опікування її долею.

  Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані книги, бо впевнені – вони обов’язково знайдуть свого читача і стануть важливою частинкою нашого цікавого і змістовного фонду.

2019 рік не став винятковим для наших дарувальників.

Ми щиро вдячні громадській організації «Право» (Віталію Дороху), авторам книг Миколі  Дорошу «Барвінковий шепіт. Спогади очевидців голодного мору 30-хроків.Хмільницький район», Борису  Кульчицькому «Листи до себе» ,  Сергію Шмалю  «Довідник  з військової топографії», Леоніду Козак «Спогади про минуле», користувачам бібліотеки: Тетяні Іщук, Оксані Грабовій,Лілії Вітомській,Тамарі Шмаль, Павлу Вознюку,Юрію Сиченко,Оксані Гавурі.

Акція  не  закінчилась, вона  тільки  набирає  обертів.

Запрошуємо до  бібліотеки.
Книги про історію Поділля
Автор: читальний зал
Дата створення: 2019-02-05 17:15:36

До районної бібліотеки для дорослих  завітав Віталій Анатолійович  Тучинський - кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії, заступник директора  інституту  історії,  етнології  і  права з виховної роботи   Вінницького  державного  педагогічного університету  ім. М.Коцюбинського. Віталій Анатолійович  подарував бібліотеці 2 книги:

  Інститут історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського: Від витоків до сьогодення. До 100-річчя з часу заснування ВДПУ ім. М.Коцюбинського та 95-річчя ІІЕП./Ю.А.Зінько; Відп.ред. Ю.А.Зінько. – Вінниця : -208с.фото.ДП «Державна картографічна фабрика», 2012. -208с.:фото.

Книга розрахована на тих,хто цікавиться історією освіти на Поділлі.

 Національна революція 1917 – 1921 років на Поділлі.1917 -1921; Від розпаду імперії до проголошення Директорії. Методичний посібник. - Вінниця, 2018.-20с.

 Завдання методичного посібника полягає у висвітленні особливостей перебігу подій революції 1917 -1921 років на теренах Подільського краю (переважно Східного Поділля, тобто території сучасної Вінницької області).

 Дякуємо Віталію  Анатолійовичу  за подаровані книги,  а    користувачів бібліотеки запрошуємо до ознайомлення з новинками.

 
Книги в дарунок
Автор: читальний зал
Дата створення: 2018-12-26 11:40:19

КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих»  не перший рік пишається дружбою та співпрацею  з  директором  видавництва  "Меркьюрі-Поділля"  Ігорем Борисовичем  Балюком. Приємно, що дарувати книги бібліотеці стало для нашого  поважного гостя  доброю традицією. На передодні Нового року ми отримали  в  дар  - 20  примірників цінних краєзнавчих книг.

 Ми щиро і безмежно вдячні за подаровані  книги, бо впевнені – вони обов’язково знайдуть свого  читача і стануть важливою частинкою нашого фонду.
Бажаємо  Вам,  шановний  Ігор Борисович,  міцного здоров'я,  добра, щастя,  наснаги,  здобутків   у Новому році.
Тепер і Рибчинці мають свою історію
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2018-12-13 12:07:02

Для тих, хто цікавиться історією малої Батьківщини, сторінками минувшини буде цікава нова книга Василя Паламарчука та Миколи Дороша «На чистих плесах Сниводи-ріки». Автори  ось як самі зазначили про книгу: «Описуючи минуле, автори намагалися  показати село Рибчинці не окремим ізольованим організмом, а як невід’ємну територію, що межує з сусідами: Маркушами, Митинцями, Улановом, Зозулинцями…

Багатий цей край не лише цікавою захопливою історією, а й краєзнавцями, художниками, вишивальницями, політичними і громадськими діячами, хліборобами».

Дорош М.Н., Паламарчук В. На чистих плесах Сниводи-ріки. – Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018. – 216 с.

Книга «На чистих плесах Сниводи-ріки», як і попередня книга цих авторів, розповідає про Синьоводську битву 1362 року. Цікаво буде і дізнатися, що сьогодні Рибчинцям – 450 років.

Читач пройдеться стежками Богдана Хмельницького та селами, які пов’язані з перебуванням гетьмана України на наших теренах.

Трагічними сторінкам для жителів села Рибчинці були роки Голодомору 1932-1933р., репресій та Другої світової війни.

Відведено окреме місце  відомим діячам, які родилися, живуть у селі – це народний депутат України Олександр Марченко, підприємець Микола Воронін, спортсмен Сергій Воронін, лауреат Шевченківської премії Феодосій Гуменюк, поетеса Віра Шурман….

Ми щиро вітаємо Василя Паламарчука та Миколу Дороша з новою книгою і зичимо козацького здоров’я, творчого натхнення та вдячних читачів, а користувачів бібліотеки  запрошуємо полинути в історію села Рибчинці.
Новорічні подарунки до бібліотеки
Автор: бібліотекр
Дата створення: 2018-12-13 10:41:51

Останній місяць року порадував нас  черговим надходженням нових книг  до  районної бібліотеки для дорослих  . До книгозбірні  надійшло 400 примірників  книжкових видань.

   Надходження літератури  відбулося  за сприянням Хмільницької районної ради та Хмільницької райдержадміністрації  та профінансовано з місцевого бюджету. Дякуємо за розуміння та сприяння поповнення книжкового фонду районної бібліотеки.

    Кожна нова книга – це завжди  подія і повід познайомитись. Книжковий фонд бібліотеки поповнився широким асортиментом  книг. Це  й сучасна українська художня  та галузева література, цікаві серії,  програмова та  пізнавальна література для юнацтва. Це і  зарубіжні світові бестселлер, детективні трилери,   видання в стилі фентезі так і історичні монографії на актуальну сьогодні історичну тематику.

    Кожен читач знайде для себе захоплюючу, нову книгу  для  читання, які надійшли до читального залу  та  на абонементи  для дорослих і юнацтва.

    Приємного читання!  З наступаючим Новим роком , шановні наші користувачі.

    Чекаємо Вас в нашій сучасній, модерній і затишній бібліотеці.

                            
Поетичне слово від Миколи Стасюка
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2018-12-12 15:35:15

Поезії,

Це хвилювання

Душі, з якої

Випливає

Мозаїка

Почуттів.

Дарія Рихтецька

Чудовим зимовим днем у районну книгозбірню завітав Микола Стасюк з новою книгою поезії «Місія».  Його нова книга − це сповідь громадянина, якому небайдужа доля  країни  та її людей.  Ми давно звикли, що про країну говорять політики, агітатори… А Микола Стасюк своїми поетичним словом піднімає пласти національної свідомості і гідності.

         Ця поетична книга засвідчує, що всі ми маємо бути Громадянами  своєї землі.

Стасюк М. Місія: Вибрані твори / Микола Стасюк. – Біла Церква: Час Змін Інформ, 2018. – 300с.

  Основна тема поезій – особиста відповідальність  кожного за нинішні часи та майбутнє, роздуми про сутність Людини у цьому Всесвіті, оспівування краси рідної землі та змізернення людської дущі.

   Ось як сам автор у передмові до читачів звернувся: «Та ти Людина і Громадянин, тому за будь-яких обставин маєш залишатися Людиною, щоб сіяти людяність на полі Роду… А після вже Митець, який пізнавши стежки Істини та сіль Буття, має донести Правду епохи до світу!».

        Вітаємо Вас, шановний Миколо Іванович, з новою книгою. Бажаємо і надалі нових  книг і творчого горіння на благо України та її людей.

         Запрошуємо Вас, шановні хмільничани, на зустріч з громадянською лірикою від Миколи Стасюка.

 

 

 
Краєзнавча новинка для тих, хто любить мемуари
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2018-12-08 14:14:40

Здійснюйте добро, поки ви існуєте

    Дені Дідро

Книга Бориса Кульчицького «Листи до себе» стала дев’ятнадцятою книгою наших земляків, які вийшли у 2018 році. Ця книга спогадів автора про свою родину, про рідний  Хмільник та про тих, хто зумів вижити і залишитись Людиною у період Другої світової війни. Автор перенесе  читачів  у епоху ХХ століття.  В анотації сказано, що у книзі описано про прожите і пережите.

Автор згадує і старі назви сучасних мікрорайонів Хмільника − Сидориха, Озерянка, Мазурівка….. і ще про виховання молоді, культури поведінки. Ця книга може стати підручником у вихованні молоді та мудрих порад на багато випадків  життя. З книги:«Застілля господарі влаштували на дворі, у садочку. Хоч літо вже минуло, проте дні стояли теплі, сонячні. Роман (чоловік Серафими) делікатно запрошував і робив це якось так, що в одному кінці  столу посідали старші, в протилежному − молодші. Не кваплячись, почалися «розговіння»: холодна юшка з рибою, заправлена духмяним кропом, паруюча тушкована капуста (бігос), вінегрет на запашній олії..., пухкий хліб із печі.

Сидячи між молоддю, щоб привернути увагу, пропустився промашки. Потягнувся рукою до пляшки, став розливати у чарки тим, хто справа, тим хто зліва. Якоїсь миті зустрівся з поглядом з мамою, побачив по виразу обличчя, що вона засмучена, - роблю щось не те... Звечоріло. Додому йшли навпрошки, стежкою понад річкою. Не розмовляли, кожною клітиною відчував мамине незадоволення. Не витримавши мовчання, запитав, чим вона незадоволена, що я зробив не так… Мама зупинилась і з великою досадою виговорилась: «Ти мені зробив великий встид. Ти приїхав і поїхав, а я тут залишаюсь…, мені людям в очі дивитись». Притовчений таким вироком, я в розпачі видихнув: «Помилуй, що я такого зробив?». З гіркотою у голосі мама продовжила: «Як ти міг, поки хазяїн тебе не попросив, командувати за чужим столом?» Для відповіді слів не знайшлось, бо таких немає».

Завідувачка відділом обслуговування КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих»  Марія Бабій влучно зазначила про автора і його книгу: «Чим же зацікавила читачів літературна спроба Бориса Кульчицького? Хочеться відзначити музичність, поетичність, народність слова автора. Але поетичність його письма внутрішня, і слово його реалістичне, вкорінене в життя,  і мову  народну знає не із словників, а з власної душі, говорить голосом свого краю, а тому так легко читається ця дивна оповідь, де суто  реалістичні деталі переплітаються з дитячими мріями та фантазіями. Борису Івановичу вдалося у своїх «Листах до себе» передати психологічну глибину людської душі, детально зобразити свою епоху».

                        

Кульчицький Б.І. Листи до себе. Книга 2 /Борис Кульчицький. – Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2018. – 426 с.

 Книга присвячена дочці автора Олені, онучці Тетяні та правнучці Нонні. Також Борис Кульчицький зазначив у мемуарах: "Безмірно вдячний за допомогу в написанні книги натхненниці, добрій і милій людині Вірі Анатоліївні Степанюк".

  Ми щиро і безмежно вдячні  Борису Івановичу за  написання та дарування такої літописної книги. Ці мемуари будуть цікаві не тільки старшому поколінню, які повернуться  у роки молодості, але і юному поколінню. Адже саме із таких книг починається  формування патріотизму у підростаючого покоління.

Вас, шановні читачі , запрошуємо на знайомство з книгою

«Листи до себе. Книга ІІ» Бориса Кульчицького.

Довідка:

Болеслав Кульчицький народився 20 лютого 1929 року на Поділлі в містечку Волочиськ над Збручем. Батько - коваль Ян - був замордований більшовиками у 1937 році через своє польське походження. Дитинство і ранню молодість Болеслав нровів разом з матір’ю і сестрою, блукаючи Вінничиною з місця на місце. Такий спосіб життя зумовило постійне переслідування НКВС. Після війни Б. Кульчицький закінчив середню школу, потім Київський університет на відділі філології. Працював на різних посадах, був директором однієї з київських шкіл. Після смерті дружини проживає з дочкою Оленою і внучкою Ноннею у Києві. Багато друкується, бере активну участь у житті поляків в Україні.
Найцікавіше про звичаї та мистецтво України
Автор: читальний зал
Дата створення: 2018-12-07 17:03:54

6 грудня відбулося засідання любительського об’єднання «Читацьке коло» на тему «У звичаях, традиціях, обрядах  живе народу праведна душа».

 В програмі засідання пройшов народознавчий калейдоскоп «Народні  традиції, обряди і свята зимового циклу» за участю Дмитра Івановича Власійчука,  члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України,      вчителя , художника.  Дмитро Іванович розповів про нескінченно багатий світ українських традицій. Століттями складалася гармонійна система обрядів та  вірувань, які на сучасному етапі знову набувають популярності. Про це свідчать творчі роботи нашої  Аліси Євстаф’євої «Різдво на Україні»,  «Зимова казка», «Зима в горах» та інші, які художниця  презентувала на зустрічі.

Надовго  запам’ятається всім присутнім зустріч з надзвичайно цікавою, неординарною особистістю, гостею із м. Вінниці  Ольгою Коляструк. Ольга Анатоліївна - доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури України, доцент кафедри всесвітньої історії  Вінницького державного педагогічного університету. Відмінник освіти України.


Має понад 220 публікацій, в тому числі 4 авторські монографії, 4 – у співавторстві, 2 підручники для вищої школи з грифом МОН України (у співавторстві), 1 посібник для вчителів історії України з грифом МОН України (у співавторстві). Учасник міжнародних освітніх проектів. Досвідчений викладач з історії світової культури, історії повсякденності, історичної антропології, української культури.

Серед науковців України є визнаним спеціалістом з соціальної історії українського суспільства ХХ ст., теорії і практики історії повсякденності. Засновник наукової школи з історії радянської повсякденності. Науковий редактор видавничих серій «Структури повсякденності» (з 2010 р.), «Подільська інтонація» (з 2012 р.) (Харків, вид-во «Раритети України»), «Повсякденність: візії та смисли» (з 2014 р.) (Вінниця, вид-во «Нілан-ЛТД»). Ініціатор, розробник і активний реалізатор просвітницько-виховної програми «Народна культура Поділля у національному вихованні дітей та молоді» (2011-2016). Автор ідеї, організатор і модератор Всеукраїнського науково-теоретичного семінару з історії радянської повсякденності (2015, 2016, 2017). Лектор Всеукраїнського просвітницького проекту «Відкрита школа історії». Популяризатор української і світової художньої культури у міському креативному центрі «Артинов».

Ольга Анатоліївна    в мистецькій годині «Вікно у світ образотворчого мистецтва» розповіла про талановиту  українську  художницю Тетяну Яблонську та  її оригінальну, своєрідну,глибоку творчість. У кожному творі художниці  - свій  багатий почуттями світ, яскраво виражений  і притаманній  лишень їй індивідуальній манері.

На засідання завітали учні 10 класу НВК :ЗШ 1  - 3ст. – гімназії  № 1,  щоб  більше дізнатися про розвиток образотворчого мистецтва України.

Бібліотекарі представили нове видання  - художня реконструкція альбому «Тетяна Яблонська» з віршами Івана Драча, написаними до кожної конкретної картини, який був надрукований у 1969 році.

 До уваги присутніх  був представлений перегляд  літератури  по темі засідання та книжкова виставка"Захисники України: від козацтва до сьогодення".


Радіємо новим зустрічам з вами.
Подарунок від директора державного архіву Вінниччини
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2018-04-03 10:48:15

Чудовим подарунком стали книги від директора державного архіву Вінницької області Юрія Легуна для читачів нашої книгозбірні. Це книги для істориків, краєзнавців, для тих, хто цікавиться туристичними шляхами Поділля та пам’ятниками м.Вінниці.

                                

 

Губаржський, Ігор «Я мовчу – душа говорить…» /І,Губаржський/ упорядкув.: Ю.Легун, О.М.Кравчук. – Вінниця: Т.П.Варановська, 2015. – 388 с.

Пам’ятники історії та культури Вінницької області. Вінниця /ред.. кол. Тому Зводу памяток іст. Та культ. України у Вінниц. обл.: Ю.А.Зінько (гол. ред.), К.І.Висоцька [та ін..]; автор. колектив: А.В.Войнаровський, С.Д. Гальчак, С.О.Гусєв [та ін.]; упор. Ю.А.Зінько, А.М.Подолинний. – Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016.- 224 с.

  Книгу «Топографічний опис Подільської губернії 1799р.» до видання підготував Юрій  Вікторович Легун. В ній ви познайомитеся з географічним розташуванням сіл Вінницького, Ямпільського та Брацлавських повітів Подільської губернії. Дізнаєтесь про рослинний і тваринний світ та  корисні копалини цих сіл. У книзі зустрічаються села Хмільницького району – Великий Остріжок, Вишенька, Клітенка, Колибабибнці, Погоріла (частина с.Кропивни), Рогинці, Слобода Кустовенцька, Соломирка, Ступник, Хутора Кривошиїнські.

                                                     

Топографічний опис Подільської губернії 1799р. Вінницький, Ямпільський, брацлавський повіти. /За ред. Ю.Легуна . – Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016. - 100с.

          Доторкнутись до унікальних краєвидів, рослинного та тваринного світу Вінниччини допоможе фотоальбом «Заповідні куточки Вінниччини».

 

                                                                   

 Заповідні куточки Вінниччини: презентаційний фотоальбом / Під заг. ред.: М.Ткачука,упоряд.: О.Матвійчук, Л.Голунова, О.Мудрак, О.Швець, А.Магера, В.Фінклер, Л.Горбенко, Т.ЛОтоцька. – Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016. - 100с.

         Про добру, гостинну сусідку Вінницької області розповість ошатний фотоальбом «Хмельниччина».

 

                                                       

Хмельниччина: науково-популярне видання / упоряд.: Т.С.Колісніченко. – Хмельницький: «Поліграфіст», 2016. – 176с.

         Директор КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих» Зоя Попова від імені колективу висловлює щиру подяку за дарунок, який є цінним для всіх, хто цінує історичні сторінки краю і тих  хто любить мандрівки. Сподіваємось на подальшу співпрацю і нехай щастить у ваших починаннях. 
Книги від видавця
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2018-03-31 10:46:44

Друкарня-видавництво  «Твори»  (ТОВ Нілан-ЛТД )  www.tvoru.com.ua радує своїх потенційних читачів черговими книжковими  новинками. Ось і цього разу під час однієї з зустрічей з краєзнавцем бібліотеки Оксаною Михалицею комерційний директор видавництва Ірина Бабій  подарувала нові книги  авторів Вінниччини для читачів районної книгозбірні.

Це книги з історії Україну, поетичні збірки, художні твори та публіцистичні нариси. 

                                 

Карук – Федина М.В. Смерекова мрія /М.В. Карук – Федина – Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016. – 112 с.

 Косенко В. Сучасні прибамбаси в 4 ч. Ч.2 /В.Косенко  – Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2015. – 440 с.

 

                                          

 Ткаченко А. Із запахом кави…Поезія /Анастасія Ткаченко. – Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017. – 90 с.

Подольский Э.В. Стихи и поемы. – Винница  ООО «Нилан-ЛТД», 2016. – 126 с.

 

                                       

 Поліщук М.Ф. Величальна Богородиці. Вірші /Микола Поліщук. – Вінниця, 2015. – 214 с.

 Семйон Г.М. Життєві грані /Г.М.Семйон - Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2015. –104 с.

                                    

 Теліга К. Літопис душі /Катерина Теліга. -  Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016. – 88 с.

 Брайлян С. Молитва за Україну /С.А. Брайлян.  – Вінниця, 2016. – 124 с.

                             

 

 Крамничка жахіть [ текст]: альманах /куратор збірки В.Москівець. - Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016. – 172 с.

 Доценко В.О. Об’єднатися щоб вижити: єврейський громадський рррух в Україні (60- ті рр.. ХІХ ст. – 30-ті рр. ХХ ст..) монографія. /В.О.Доценко. – Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2014. –332 с.

                                                                                                                               

Кондратюк В.П. Удостоиться стать человеком с большой буквы /В.П.Кондратюк. - Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2015. –212 с.

 Секуляр І.П. Люби свою Україну. Він любив… /І.П. Секуляр. - Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2015. – 240 с.

                                             

Рябий М. Ще не вмерла Україна. [текст] : роман/М.Рябий. – Вінниця. ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018. –602 с.

 Кобець В. Вибрані твори: у 12 т. /Василь Кобець. - Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017. –478 с.


Школьний М.П. Герої не вмирають: громадська лірика /Микола Школьний -Вінниця, Вінницька обласна друкарня, 2015. - 96 с.

 Ці книги є справжнім скарбом для своїх читачів-істориків, краєзнавців, літературознавців і просто небайдужих патріотичних громадян. Нові книги − це завжди свято для широкого читацького загалу.

Колектив районної книгозбірні щиро дякує Друкарні-видавництву «Твори» ТОВ Нілан-ЛТД www.tvoru.com.ua в особі Ірини Володимирівни за подаровані книги і зичить колективу міцного здоров’я та нових, нових книг.
Подарунок від Володимира Козюка
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2018-03-29 10:29:49

Ніхто не повертається з

подорожей таким, яким він був раніше.

Китайська мудрість.  

Нещодавно до районної бібліотеки для дорослих було подаровано  фотоальбом картин: «Міжнародний культурний проект: «Україна-Китай: мистецтво єднає»».

                                                            

В фотоальбомі розповідається  про спільний Міжнародний проект «Україна-Китай: мистецтво єднає», в якому взяли участь талановиті художники  з України. Представлені картини та короткі біографічні    дані про художників.  Один із митців є наш земляк – народний та заслужений  художник України Володимир Козюк, уродженець села Чеснівка Хмільницького району.

                           

Передав  це  видання батько Володимира Козюка Євгеній Іванович Козюк. Це видання буде цікаве художникам, поцінувачам культури та всім, хто цікавиться загадковим Китаєм.

Колектив бібліотеки  щиро дякує батькові і синові за подароване видання та зичить козацького здоров’я, творчого натхнення та мистецьких вершин.
Подарунок від братів Вітковських
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2018-03-26 17:34:04

Чудовим дарунком для читачів районної книгозбірні стали книги братів Вітковських.

   Це фотоальбом Олега Вітковського «Каратэ» та весела книга Вадима Вітковського «Усмішечки».

         Фотоальбом знайомить з таких видом спорту, як карате, розповідає про Миколаївську обласну федерацію Симей-до карате та знайомить з Міжнародними перемогами, які досягли учасники клубу. У передмові автором зазначено: «Наша цель −  спорт. Потому что он нужен людям как средство самосовершенствования…  Даже в наше трудное время. Развиваясь, человек совершенствует  свой внутренний мир, что помогает ему выжить  в мире  внешнем. Спорт нужен людям и мы преданы этому спорту».

                                            

 

     Фотоальбом буде цікавий  всім, хто займається спортом, хто цікавиться бойовим мистецтвом та хто робить перші кроки в карате.

         Головний редактор вінницького обласного журналу «Вінницький край» Вадим Вітковський подарував особисту книгу «Усмішечки», випущену в 2018 році. Автор  в минулому працівник органів державної безпеки згадує  кумедні сторінки   служби. У цій веселій книжечці Ви дізнаєтесь про цікаві невигадані історії з прізвищ українців, про ведмедика з Хмільника, який полюбляв оковиту,  про «інфарктний телефон», якого так боялись посадовці.  Посмішку викличуть жартівливі нариси «Небезпечний Кирило»,  бувальщини про  риболовлю, «Нафігатор…Нафігатор» та «епіцентром сміху» стануть усмішки «На старому кладовищі» і «Товарищу капітану ваш жарт сподобався…».

Розповідь «Гість з Еміратів» не залишить нікого байдужими, заставить задуматись кожного із нас про нашу Україну.

Запрошуємо читачів ознайомитись з книгами, які піднімуть настрій, які розповідають про події, які можуть трапитися з кожним, а авторам зичимо козацького здоров’я,  нових книг та вдячних читачів.
Світ любові Тамари Поворознюк
Автор: admin
Дата створення: 2018-03-22 15:39:23

Краєзнавчий фонд читального залу поповнився збіркою поезій «Світ моєї любові»  хмільничанки  Тамари Сергіївни  Поворознюк,  яку авторка  люб’язно подарувала читачам районної бібліотеки для дорослих в день свого 90 – річчя.

     

 «Як народжуються вірші? Ніхто не дасть відповіді на це запитання, бо творчість це поклик серця, порух душі», - так пише Тамара Сергіївна, вчитель за фахом, поет за покликанням. Все своє свідоме  життя закохана у книгу, у високе слово і несе цю свою любов  дітям і дорослим:

Щастя – це добро творити

       Кожній квітці і пташині всім серцем радіти.

Щастя – це слід хороший

         після себе залишити.

Свою рідну Україну

           Щиро й віддано любити.

Тамара  Поворознюк  життя сприймає як диво і пише про все, що її оточує. Вона пише свої твори як відповідь на прожите та пережите, на все, що пройшло через серце й душу небайдужої, щирої, мудрої,  відкритої для краси людини.

Нехай  збірка «Світ моєї любові» відкриє для читачів щось нове і прекрасне, заграє новими барвами нелегке життя, потепліє на серці від щирих слів про рідне місто Хмільник, неньку  - Україну , материнську ласку, друзів, дітей, онуків – все, що складає світ любові авторки, який вона несе  до нас  усіх.

Бажаємо Тамарі Сергіївні  міцного здоров’я, миру, родинного затишку, злагоди, благополуччя, достатку, поваги рідних, близьких і друзів.

Запрошуємо до ознайомлення з новинкою.
Подарунок від Володимира Тихого
Автор: admin
Дата створення: 2018-03-21 17:22:08

Вдруге  завітав до нашої книгозбірні Володимир Тихий, гість із м. Києва,  за професією - фізик, кандидат фізико – математичних наук, великий  знавець і шанувальник  книги і читання. Подарував   читачам районної бібліотеки для дорослих свою книгу « Що читати: знайомство з «нон – фікшн»:


   

Володимир  О.Тихий. Що читати:знайомство з non–fiction. – Вид. друге, доповнене. – К.:ДУХ І ЛІТЕРА,2017. -140с.

Література  категорії «нон  - фікшн»,  що значить просто «непридумане»,  є  надзвичайно популярною на Заході і завойовує щораз більшу популярність в Україні.

У книзі   зібрані короткі огляди книг категорії «нон – фікшн», які вийшли друком останніми роками в Україні, а також деяких опублікованих за кордоном книг. У кожному огляді дається коротка характеристика видання і стислий виклад принаймні основних розділів, які автор книги вважає цікавими і актуальними для українського читача.

Вважається, що читання літератури «нон – фікшн» сприяє  зростанню  інтелектуального рівня читаючої публіки.

                            Запрошуємо    до бібліотеки  ознайомитися  з цікавою новинкою.

  Автору  сердечно  дякуємо за подаровану книгу з дарчим написом, щиро бажаємо  здоровя, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь – яких починаннях, щоденних справах. Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю,енергією, натхненням та радістю сьогодення.
Нова книга від Почесного краєзнавця України
Автор: admin
Дата створення: 2018-03-06 16:29:48

«Людина лише тоді стає активним членом нації, коли чітко знає, хто вона  з якого роду і племені, коли знає свій народ, його історичну долю, його сліди в минулому житті. Це надто важливо», - так стверджує Микола Дорош, учитель історії, керівник  історико – краєзнавчого гуртка «Спадщина» при НВК «ЗШ 1 – 3ст. –ДНЗ» села Воронівці в  передмові   «Краєзнавство – джерело збереження історичного досвіду народу»   до своєї щойно виданої книги «Знання минулого прапрадідів – батьків – світитимуть впродовж віків».

  Гуртківці не раз брали  участь у  районних  краєзнавчих  конкурсах, обласних олімпіадах, ставали їхніми переможцями та призерами. А тепер на сторінках пропонованої  книги  дебютують колективною працею – краєзнавчим дослідженням про рідне село Воронівці та навколишні села.

     

Дорош М. Знання минулого прапрадідів – батьків – світитимуть впродовж віків /Микола Дорош. – Вінниця:ТОВ «Меркьюрі – Поділля». – 2018. – 84с.

Кожний, хто читатиме краєзнавчу книгу, не залишиться байдужим, знайде для себе потрібні рядки, які спонукають задуматися про своє життя, навколишній світ.

Щиро вітаємо Миколу Никифоровича  Дороша  і  його вихованців із чудовим  доробком, сердечно дякуємо за подаровані книги із дарчим написом та  бажаємо нових творчих успіхів.

                                              Запрошуємо до  бібліотеки.
Вітаємо і дякуємо Ніні Кравчук-Овчарук
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2018-01-24 12:30:03

І допоки живу та коли віддійду –

ця земля залишиться зі мною, а я з нею.

Н. Кравчук-Овчарук

 

Нещодавно на теренах Хмільницького району  вийшла  нова краєзнавча книга Ніни Кравчук-Овчарук  «Батьківськими стежками, Куманівці».  Це перша книга Ніни Кирилівни. Авторка відома у Хмільницькому районі як депутат районної ради  (2002–2010 рр.), переможець районного конкурсу «Людина року» в номінації «Громадський діяч, депутат» 2006 р., очолювала Куманівецьку  первинну організацію ветеранів, підготувала матеріали до книг «Пам’ять нетлінна – подвиг незабутній», «П’є журавка воду…» та інших, відмінник освіти України, член Національної спілки журналістів.

 І ось нарешті сама випустила книгу. У передньому слові авторка зазначає: «Мені хочеться, щоб нащадки тих, кого я згадую в цій книжці, пишалися своїми предками. Не згадую імена тих, кого вони б соромилися. Але окремих людей, які були творцями людських доль, частіше трагічних, мушу згадати, бо це наша історія. І на помилках маємо учитися, щоб не повторювати їх у майбутньому.

Наші діти мають знати історію села, землі, на якій ростуть, про людей, які живуть поруч, про свій рід, родину, рідню. Хай не збідніє хата материнською піснею, бабусиною казкою».

Перегортаючи сторінки книги, рушаєш у подорож минулим Куманівців, відомості про яке збереглися у стародруках та у спогадах старожилів. Читач дізнається про особливість куманівецького хліба, про відомих людей села, зокрема чимало сторінок присвячено колегам-вчителям.

Авторка розкриває трагічні сторінки села в період Голодоморів 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 років, часів репресій та Другої світової війни.

Особливий розділ «Батьківськими стежками». Ніна Кирилівна з великою шаною і ніжністю згадує свій рід, своїх батьків та тих простих, працьовитих односельців, які, на жаль, віддійшли у вічність.

Книга читається легко і захоплююче, адже кожний рядок – це сповідь перед земляками й освідчення в любові тим, які жили, живуть і будуть жити на куманівецькій землі. Деякі життєві історії проникають у глибину душі, сприймати їх без сліз неможливо.

       Такі книжки виховують.  Такі книжки читаються. Колектив районної  бібліотеки вітає Ніну Кирилівну з  творчим успіхом  і зичить міцного здоров’я та нових книг.

 

                      

Кравчук-Овчарук Н. Батьківськими стежками, Куманівці. Серія "Моя Вінниччина журналу "Вінницький край", випуск 14. - Вінниця, ТОВ "Нілан-ЛТД", 2017. - 220с.
Неймовірна книга від відомого дослідника нашого краю Василя Маринича
Автор:
Дата створення: 2018-01-20 11:48:09

Маринич В. Великий Острожок. Сторінки історії. - Вінниця: ТОВ "Меркьрі- Поділля", 2017. - 228 с.

  Нещодавно, у нашу книгозбірню було подаровано книгу «Великий Остріжок. Сторінки історії» відомого краєзнавця, вчителя, громадського діяча району Василя Маринича. Книга насичена історичними фактами і подіями, які хронологічно показують минуле Великого Остріжка.

    Читаючи книгу, Ви полинете у найдавніші часи не тільки Великого Остріжка, а й України. Пройдетесь стежками антів, русинів, дізнаєтесь про Соляний та Чорний шляхи. Автор цікаво подає інформацію про річку Синя Вода, на якій  у 1362 році литовський князь Ольгерд розгромив татар.

    Відведено гідне місце в книзі і козацтву, яке діяло на території нашого краю. Також відомо, що жителі Великого Остріжка  і навколишніх сіл були активними учасниками гайдамацьких повстань.

   У вступному слові заслужений журналіст України, наш земляк Василь Паламарчук зазначив: «Знайшли своє місце в книзі і буремні події ХХ століття, коли сталася Лютнева буржуазна революція, жовтневий переворот, колективізація, Голодомор, репресії та інші «принади» тоталітарного режиму.

         Все чим жило село Великий Острожок є в цій книзі. Часто події подані через долі людей, зокрема в тих, що стали знаменитими».

       Хоча автор  вчитель історії, краєзнавець  та перечитуючи  про вдів села Другої світової  війни, переймаєшся гордістю за українських жінок, які відбудовували села, вирощували хліб і ростили дітей. Їхнє життя – це подвиг в ім’я прийдешніх поколінь .

    У книзі Василя Маринича «Великий Остріжок. Сторінки історії» прослідковується історія прадідів,батьків. Написана книга  щиро,  чесно та з великою шаною до краян.

Колектив районної  бібліотеки  щиро дякує авторові за книгу  і зичить нових книг.

 
Новорічний подарунок від щирого друга і професійного видавця
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2018-01-12 15:42:49

У Всесвітній  День дякую чудовим подарунком для читачів та колективу бібліотеки стали книги одного із кращих видавців Вінниччини Ігоря Балюка  Саме Ігор Борисович у святкові  дні подарував у району книгозбірню книги:

Рудик М. «Летять роки…». – Вінниця: ПП Балюк І.Б., 2011. – 126

Це поетична збірка самобутнього поета з Бершадщини, в якій поетичним словом автор дякує землякам, з якими живе поруч.

 Остапенко О. Анатомія неможливого. Вінниця: ПП Балюк І.Б., 2014.- 632 с.

Автор вінницького лікаря, почесного академіка Міжнародної академії авторів відкриттів і винаходів Олега Остапенка, до 2- гої Сввітової війни і в подальшому брав участь у будівництві секретних аеродромів і надсекретних підземних об’єктів.

У Читинській області, цьому одвічному краї невільників, щоб ніхто не бачив, до якого стану було доведено людей  -  виконавців підземних робыт ( в їх тримали під землею постійно), періодично заживо ховали, використали вибухівку і бульдозери. Це далеко не один злочин, і про них ця книга.

 Зубар П. Ностальгія. Збірка віршів. – Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля».,  2016. – 68с.

Автор свою збірку присвятив рідному краю, землі, селу – всьому тому, що наповнює змістом наше життя.

 Симонишин В.А И солнца жар, и неба стань. Винница: ЧП Балюк И.Б., 2017. – 430 с.

Книги лірики Василия Симонишина о природе нашого краю, взаимосвязь человека с ней.

 Гадзюк Д., Родина Н. Вселенная любви и пониминия.-Винница: Изд-во ООО «Меркьюры-Поділля», 2017. – 116.

Ключи  к совершенному здоров’ю, фінансовому успіху, любви и радости в жизни поможет найти книга  Д. Гадзюк ,  Н.Родина.

 Романенко  Ю.В. Осевые символы индентичности в госудерственной атрибутике. К.: Меркьюры-Поділля», 2017. – 296 с.

Издание рассчитано на специалистов в рбласти социологии, социальной психологми, геополітики и межнародных отношений.

 Никоноров О. Заручники долы. Роман, оповідання.- К.: «Вид-во Сергыя пан тюка, 2017.- 412 с.

Ця книжка – посмертне видання художніх творив людини, більше відомої  як політолог та громадський діяч. Роман «Заручники долі» та оповідання «Батькыіщина» і «Повстанець» відкривають суспільству ще одну іпостась Олександра  Никонорова – як письменника белетриста, здатного художньо осмислити минуле і талановито заплести його в сучасне. Бо жанрова історична проза – саме те, чого сьогодні потребує український читач.

 Паламарчук Злата –Зоряна Слово по війні. Поезії. – К.:»Видавництво Сергія Пантюка», 2017. – 84 с.

Ця книга української поетки Злати – Зоряни Паламарчук. Тексти, що писалися упродовж подій Революції Гідності та російсько-української війни, переповнені потужними почуттями та емоціями. Переважно – це біль від втрат, співчуття живим, ненависть до ворога. Але найголовнішим мотивом поетичної збірки залишається величезна любов до України та її героїчних синів і дочок.

 Та нове видання краєзнавчого змісту − книгу нашого земляка Василя Маринича «Великий Остріжок».  

Тож, шановний Ігор Борисович , Вам щире «Дякуюємо» за подарунки - книги, за те, що не залишаєтесь байдужим до бібліотечного життя, до книги  та до людей. Хай Бог допомагає вам у всіх ваших справах. 
Чудові подарунки від головного редактора
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2017-12-08 12:32:58

Здійснюйте добро, поки ви існуєте!

Дені Дідро

Колектив  районної бібліотеки  для дорослих  висловлює щиру подяку головному редакторові  літературно-мистецькому журналу «Вінницький край»  Вадиму Вітковському за  подаровані книги. Це літературно-мистецький альманах «Час творчості і сподівань» та Леоніда Куцого «Золоті яйця» сатир та гумор .

У збірнику «Час творчості і сподівань» вірші молодих літераторів обласного об’єднання ім.В.Стуса. Своїми творами вони засвідчують чітку національну-патріотичну позицію, їхні твори прийняті любов’ю до рідної землі, до українського народу. 

Час творчості і сподівань. - Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2016.- 224 с.

У книзі Леоніда Куцого «Золоті яйця» читач знайде чимало веселих творів, сюжети для яких автор взяв із повсякденного розмаїття життєвих ситуацій. Один із розділів книги висміює агресивну політику керівництва Російської Федерації до України.

Куций Л.М. Золоті яйця. [ Текст ] : поезія / Л.Куций. – Вінниця, ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017. – 128с.

Подарована Вами література стане джерелом поповнення бібліотечного фонду та надіємось  на подальшу співпрацю і нехай Вам щастить у всіх Ваших починаннях!
Від улюбленого видавця нові книги для читачів бібліотеки
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2017-11-30 12:29:36

Чудовим подарунком для читачів та колективу районної  бібліотеки стали нові книги від вінницького видавця Ігоря Балюка. Це книги Віктора Цимбала «Карикатура з натури», Галини Кучинської «Над Гибалівкою проплива…»,  Григорія Погончика «На передньому краї» та  Микола Завальний «Мелодія потоків».

         Книга Віктора Цимбала змусить  читача посміхнутись, адже в збірці сатира та гумор, які в поетичній формі  відображають вади нашого сьогодення.

Цимбал, В. Карикатури з натури /Віктор Цимбал – Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля»., 2016. − 112с.

Книга Галини Кучинської знайомить з історією села Гибалівка  Шаргородського району  Вінницької області від першої згадки про нього і до сьогодення.

 

Кучинська, Г.О. Над Гибалівкою вічність проплива…: історико- краєзнавче дослідження / Г.О.Кучинська; ред. П.І. – Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля»., 2017. – 516 с.

 Поетична збірка Миколи Завального присвячується 65-річчю від дня народження Володимира Івасюка та 100-річчю від дня народження батька – Михайла Григоровича Івасюка.

 

         

Завальний М.Я. Мелодії потоків. Поезії. Вінниця: ПП Балюк І.Б., 2015. – 104 с.

            Книга відомого на Вінниччині автора – директора школи, історика, краєзнавця, а на разі волонтера Г.О.Погончика – йдеться про війну найболючіше, що зараз відбувається на нашій рідній землі. Назва книги дає зрозуміти читачеві, що в ній – біль і гордість, скорбота за наших земляків, які стояли і стоять на  варті рубежів Вітчизни.

 Погончик Г. На передньому краї /Григорій Погончик. - Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля»., 2017. – 432 с.

Колектив бібліотеки висловлюємо щиру подяку Ігорю Балюку  за внесок у формуванні фонду бібліотеки. Ці книги є справжнім скарбом для наших читачів – істориків, краєзнавців, літературознавців та просто небайдужих патріотичних громадян.

 
Книги - новинки від Анжели Веремій
Автор: Абонемент
Дата створення: 2017-11-18 10:44:05

Особливий  інтерес у читачів завжди викликають видання, які ваблять новизною  інформації,  яскраво  ілюстрованими  сторінками. Нещодавно  района бібліотека  для дорослих  отримала   в подарунок книги від автора Анжели Веремій ,вчительки української мови та літератури, поетеси, прозаїка. Анжела  Анатоліївна член спілки журналістів України, член Національної спілки краєзнавців України, автор та співавтор   багатьох книг, альманахів, наукового видання «Перша Хмільницька наукова  історико – краєзнавча конференція».

Веремій, А.  Таємниці подільських верб/Анжела Веремій. – Вінниця:ПП Балюк І. Б., 2017. – 88с.

«Таємниці подільських верб» - нова книга хмільницької поетеси про життя сучасної людини у вихрі воєнних літ, її право вибору,яким шляхом іти,що залишити по собі. Здавна вербу, як і калину, вважали символом України. Вона багато бачила, знає чимало таємниць…Якби верби вміли говорити, скільки б розповіли вони...

Автор утверджує вічні принципи людської моралі, красу її душі, силу волі і диво молитви,завдяки чому людина і залишається людиною.

Веремій А. Українська мова. Різні види диктантів 10 -11 класи:Збірник диктантів/ Анжела Веремій. – Вінниця: ПП Балюк І.П.,2017. -64с.                                                                                                                                                                                     

«Українська мова. Збірник диктантів» - навчальний посібник,що призначений для вивчення й повторення основних правил української орфографії й пунктуаційної грамотності учнів 10 – 11 класів. Наведені диктанти підбиралися з урахуванням вимог шкільної програми і відповідають нормам сучасної української літературної мови.

Збірник розрахований для вчителів – словесників,учнів та абітурієнтів – усіх, хто цікавиться рідною мовою.

 Запрошуємо користувачів бібліотеки  до ознайомлення з новими книгами нашої талановитої  землячки.

Працівники бібліотеки дякують Анжелі  Анатоліївні за подаровані книги, бажаємо їй подальших творчих злетів,гарної долі та мирного неба для нас усіх.

 
Подарунок від головного редактора обласного видання
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2017-11-14 16:02:53

Чудовим дарунком для  читачів та колективу бібліотеки стали книги від  головного редактора журналу «Вінницький край» Вадима Вітковського.

                        

Стасюк А. На скрижаляї історії. Серія "Моя Вінниччина" журналу "Вінницький край", випуск 15.- ВІнниця, ТОВ "Нілан-ЛТД",2017. - 374 с.

Книга Анатолія Стасюка  «На скрижалях історії» розповідає про унікальне село Гущинці Калинівського району та про його працьовитих, талановитих жителів. ІІІ розділ книги «Розповіді батьків, родини Стасюків, Чуприндів» захопить не лише знавців історії, але і тих, хто любить легенди, притчі, бувальщини, одним словом  народне слово.

         Також Вадим Миколайович подарував спеціальний випуск журналу «Вінницький край» за 2015 р., присвячений землякам, які приймали участь на Майдані та в АТО.

                         

 

Колектив бібліотеки  щиро дякує Вадиму Миколайовичу за книги і надалі бажає  міцного здоров’я та творчого натхнення.
Подарунок для маленьких і великих
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2017-11-10 14:20:44

Життя – це казка, варто лише придивитись.

Валерій Михаловський

         Чудовим дарунком для хмільничан стала подарована земляком Валерієм Михайловським книга «Наш маленький секрет». Ця книга складається з оповідань і казок.

Михайловський В. Наш маленький секрет: Рассказы, сказки. – Екатеринбург, Изд-во «АсПУр», 2017. – 152 с.

      Оповідання «Сонині каникулі» вчить діток не боятись труднощів та старатись буди мужніми. Інші оповідання знайомлять молодше покоління любити  тварин і відповідати за маленьких «друзів». Для батьків дітей, які не люблять читати, в нагоді стане  оповідання «Тишка».

     Казки Валерія Михайловського вчать буди добрими, цінувати друзів та любити ближніх.

     Колектив бібліотеки щиро дякує  Валерію Леонідовичу за подаровану книгу і надалі бажає міцного здоров’я,  творчого натхнення, нових  книг та  цікавих мандрівок. 
Лірика душі. Найкращий подарунок − книга
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2017-11-04 15:18:09
 

О, ці не мовлені слова!

О, ці приховані жадання!

Від нас і камінь ожива,

Черкнувши небо на світанні!

                        Микола Заруба

         Осінніми чудовими днями для читачів та колективу районної книгозбірні  була подарована книга від керівника літературно-мистецького клубу «Золота троянда» Миколи Заруби збірку «Дикий хміль кохання і натхнення». Ця поетично - лірична книга присвячена Сапфіровому весіллю автора книги і його музи Галинки.

      

Заруба, М. Дикий хміль кохання і натхнення: поезії / Микола Заруба. – 2017. – 120с.  

Під шепіт жовтогарячого листя  перегортаючи сторінки  поетичної збірки  поринаєш у чистоту почуттів, переносишся у світ ніжності і кохання та таємниць….  У передмові сам автор зазначив: «Щодо мене як автора пропоновані Вам, шановний читачу, збірки ліричних і навіть еротичних віршів, то це саме той випадок, коли зерно передбачення впало на благодатний ґрунт.

Трохи про назву книжки.

«Дикий хміль – здавна улюблена в нашому народі рослина в піснях оспівана. Вона символ самого життя. Існував звичай: хлопець освічувався в коханні там, де росте хміль. Тут і побачення відбувалися. В пору цвітіння хмелю найчастіше й одружували молодят. Хміль – символ козака».

 Також читач  доторкнеться до краси української ночі, природи. Збірка «Дикий хміль кохання і натхнення», своєю щирістю доторкнеться  до струн душі.

У вступному слові лауреат Міжнародної літературної премії ім. І. Кошелівця наголосив: «Віршам  М. Заруби властива грайлива легкість, відчувається органічність його володіння мовою − поетові немає потреби колупатися у словнику рим. Немає у нього і білих віршів. Мабуть, він поділяє думку американського поета Роберта Фроста, що білі вірші – це теж вірші однак вони подібні до гри в теніс без сітки. Автор збірки користується не лише зовнішньою, а й внутрішньою римою; створені ним неологізми мають прозору внутрішню форму, отже, цілком зрозумілі читачеві; асонанси й алітерації звучать не надумано, а й зовсім природно».

Колектив районної бібліотеки для дорослих висловлює щиру подяку  Миколі Зарубі за подаровану книгу і зичить здоров’я, Многії, Многії літа та

Хай ніколи вас не залиша

Дикий хміль кохання і натхнення!
Новинки бібліотеці з «Книжкової Бучі»
Автор: Абонемент
Дата створення: 2017-10-21 14:21:57

Валентина Павленко    поетеса – землячка,  журналістка , авторка  збірок «Домівка птахів», «Істини», «Ріка на ім’я Здивування», «Пам'ять місця», побувала  в серпні цього року в місті Бучі  Київської області  на фестивалі «Книжкова Буча». Вона  є членом літературно - мистецького об’єднання  «Золота троянда»,  членом  любительського об’єднання « Читацьке коло», що діє   при  Хмільницькій районній бібліотеці для  дорослих. Добірки поезій друкувалися в газеті «Літературна Україна», часописах  «Сучасність», «Вінницький край»,місцевих  ЗМІ.

Письменники та поети з різних куточків України приїхали на фестиваль, щоб познайомити читачів зі своєю творчістю. Два дні учасники і гості третьої «Книжкової  Бучі»  купалися в озоні книжок - новинок та «розкоші спілкування».

Валентина Василівна  з книжкового свята  привезла та подарувала нашій бібліотеці  п’ять  книг, одна з них  - «Вклонімось до землі українському солдату» ( газета «Народна армія») визнана найкращим виданням «Книжкової Буші» в номінації «Найкраща книга на патріотичну тематику». До книги  увійшли нариси та замальовки наших військових журналістів, які безпосередньо спілкувалися з героями  війни, перебували  пліч - о пліч  з ними в найгарячіших точках Донбасу.

Сердечно дякуємо Валентині Павленко за подаровані книги та запрошуємо читачів  до бібліотеки для ознайомлення з новинками.

 
Подарунок від міської ради
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2017-10-21 10:15:08

З нагоди відзначення  655-ї річниці заснування  м. Хмільника міська рада видала ювілейний презентаційний буклет «Хмільнику – 655: крізь роки і відстані». У передмові  до цього видання міський голова Сергій Редчик  зазначив: «Взявши до рук цей фото-буклет, Ви, шановні добродії, глибше пізнаєте наше прекрасне місто, його славетну минувшину й перспективну сучасність, адже  видання насичене цікавою інформацією про історію, сьогодення і перспективи міста, його культуру, традиції, самобутність та туристичні можливості.

         Живими емоціями та особливим  колоритом наповнює цей буклет велика кількість прекрасних найсвіжіших світлин від кращих місцевих майстрів фото справи. У них – миті наших неповторних днів і років, у них – усе, чим живемо й до чого прагнемо, у що віримо і на що сподіваємося».

         Фотобуклет  «Хмільнику – 655: крізь роки і відстані» складається з таких розділів:

-         Довідка про Хмільник (в цьому розділі зазначається про місце знаходження Хмільника, кількість населення, площу….);

-         Сторінки минулого Хмільника  (цей  розділ знайомить з історією міста , пам’ятниками  та  історичним музеєм );

-         Дружні партнерські відносини  ( світлини засвідчать, що хмільничани шанують і вміють берегти  дружбу );

-         Простір молодих  ( розповідає про талановитих хмільничан);

-         Громадське та духовне життя хмільничан (цей розділ  вражає своєю пізнавальністю та різноманітністю);

-         Святкує  хмільницька громада ( як хмільничани уміють веселитись, берегти свої звичаї та обряди засвідчить цей розділ);

-         Оздоровлення та відпочинок (  у цьому розділі ви зможете вибрати на свій смак один із санаторіїв, щоб не тільки відпочити, але й набратися  здоров’я та наснаги ).

  

 Буклет «Хмільнику – 655: крізь роки і відстані» буде цікавий не тільки хмільничанам, але і гостям міста. Кольоровий, яскравий , насичений подіями буклет переносить у минуле і сучасне, розповідає про талановитих хмільничан та про тих, хто творить  сьогодення.

Запрошуємо всіх доторкнутись до сторінок прекрасних краєвидів і величі міста- курорта Хмільника.

Колектив бібліотеки щиро вдячний міському  голові Сергію Редчику, міській раді та виконавчому комітету за подаровані буклети. 
Осінній подарунок краянам від Людмили Степанової
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2017-10-11 16:52:51

Осіннє листя, дощ, чудова музика і чашка кави…. Ти поринаєш у світ гармонії, краси та ностальгії… Хочеться лише додати чудову  осінню поезію.

         Ми пропонуємо Вам, шановні читачі, нову  книгу хмільничанки  Людмили Степанової-Панасюк «Це ще осінь…».

У передмові Микола Заруба керівник поетичної студії літературно – мистецького клубу «Золота троянда» зазначив про книгу: «Творча натура авторки цієї книжки поезій виявляє себе не тільки в поглибленому психологічному аналізі всього, що відбувається з нею самою, з її відчуттям, але й пошуку найбільш доцільних форм викладу, в експериментуванні як із змістом, так і з формою. Той читач, який виявиться теж творчою особистістю, від читання саме таких поезій отримає чималу  естетичну насолоду. Є в книзі і традиційні ностальгійні звернення до пори  дитинства і юності, любові до рідної батьківщини України і малої  батьківщини – села Журавного».

         У поетичній збірці авторка зачаровує ліричним словом про кохання, про осінній зорепад та щиро розповідає про особисте.

   

Степанова-Панасюк Л. Це ще осінь…Поезії. – Вінниця: ПП Балюк І.Б., 2017. − 152с.

Хтось – колись сказав, що поезія  нічого не значить, але, водночас, вона –  найважливіша. І життя з віршованим словом стає безперечно чарівнішим і глибшим.  Тож запрошуємо читачів районної книгозбірні  дотуркнутись до осінньо-чарівного слова  Людмили Степанової-Панасюк.

         Колектив  бібліотеки вітає пані Людмилу з виходом нової книги і бажає:

Хай Вам сіється, садиться вчасно і жнеться та нових книг.
Дарунки від нашого земляка
Автор: адмін
Дата створення: 2017-09-08 15:54:04

Нещодавно у району книгозбірню  завітав відомий в Україні педагог, поет, краєзнавець, фольклорист, етнолог, громадський діяч, наш земляк Павло Іванович Ткачук. Для читачів бібліотеки і колективу  Павло Іванович подарував свої нові книги «Щоб слово пламенем взялося…» та «Чолом тобі, Вкраїно! Пісні»  з дарчим надписом.

 

 

 

         У передмові книг Павла Ткачука «Щоб слово пламенем взялося…»  письменник, поет Григор Мовчанюк зазначив про це патріотичне поетичне видання: «…присвячена українській мові, її шані і прославі. Це природно, бо мова, як цілісне начало людського розуму, живе з народом і для народу, працює на єдність українського світу. Як  безсмертний дух нації.

                         

 

                    Ткачук П.  Щоб слово пламенем взялося…. Збірка . Вінниця: ПП Балюк І.Б.,2017. – 92 с.

У цій збірці всі   вірші присвячені рідній мові. Автор з любов’ю звертається до всіх любити і шанувати українську мову.

Вона – життя першооснова,

Вона – у віддані моїм.

Якщо забудеш рідну мову,

Що скажеш правнукам своїм?!

 

*** **** ***

Любити світ так просто й незалежно,

Та любити свій край бентежно

І ту одну, що у сузір’ї мов…

Воздай їй шану і святу любов!

 

         Друга збірка Павла Івановича « Чолом тобі Вкраїно! Пісні» − пісенна збірка.  У книзі представлені пісенні твори про Україну, рідну мову, рідний край та народну славу.  Вірші покладені на музику Олеся Коляди. Співаймо!

         Книга розрахована на широкий загал читача та  найбільше вона буде корисна філологам,  освітянам та всім не байдужим до сьогодення.

 

Ткачук П.  Чолом тобі, Вкраїно.- Вінниця: «Меркьрі – Подідля»., 2017.- 96 с.

 

 Ці книги  вчать любити своє рідне – Україну, мову, край та вірити у краще майбутнє.

Запрошуємо всіх для ознайомлення  з цими поетичними книгами, а авторові бажаємо козацького здоров’я,  творчої наснаги та нових, нових книг.

 
Дарунок від Любові Юрчишиної
Автор: адмін
Дата створення: 2017-08-30 16:35:13

Чудовим дарунком для читачів бібліотеки стали книги від дружини народного депутата України Петра Васильовича  Юрчишина  Любов Ярославівни. Ці книги православного і краєзнавчого напрямку. Для наймолодших читачів буде цікава книга «Духовна азбука» , яка знайомить з  духовним  світом та з православними святами.

 На запитання, як щасливо прожити свій вік, розкажуть книги з православ’я. У цих книгах поради  та життя святих, старців, монахів….

Колектив  бібліотеки щиро дякує Любові Ярославівні за книги і запрошує читачів до стежин Віри, Надії,  Любові,   Добра та Мудрості.  
Подарунок від сивочолих
Автор: адмін
Дата створення: 2017-07-11 16:35:43

Давай поринем в те, що буде

І не забудем, що було.

 

Гарною подією у Хмільницькому районі  став вихід нової книги «Наш девіз: вислухати, почути, зрозуміти, допомогти».  Книга приурочена 30- чю створення організації ветеранів України та 10- чю Хмільницької районної організації ветеранів України.

У передмові голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич та голова Хмільницької районної державної адміністрації Євгеній Буткевич зазначили: «Діяльність ради ветеранів свідчить про високу організованість і громадську  активність, сповнена гуманізму, патріотизму і щирого сумління, користується авторитетом і повагою на теренах району і не тільки».

В книзі наводяться статистичні дані про склад Хмільницької районної організації ветеранів України, про кількість ветеранів в районі на 2017 рік, про військові поховання та загиблих у Другу світову війну, кімнати бойової слави….

Сторінка за сторінкою, читач дізнається про діяльність районної  організації  ветеранів України та про первинні організації ветеранів Хмільницького району. Цікаво буде  дізнатись про ветеранів сіл Хмільницького району.

У промові до книги «Наш девіз: вислухати, почути, зрозуміти, допомогти» голова Хмільницької районної організації ветеранів України, заслужений лікар України, Почесний ветеран України, Почесний громадянин Хмільницького району Віталій Калініченко наголосив: «Ветерани – це золотий фонд нашого району, які, незважаючи на поважний вік, моральну – правову незахищеність, матеріальне зубожіння не стоять осторонь суспільно – політичного життя, активно працюють над вихованням молодого покоління міцних тілом, розумом і духом українців, творчо і натхненно займаються діяльністю у найбільшій і найавторитетнішій громадській організації району  −ветеранській».

У розділі «Минуле і думи» - підібрані поетичні рядки, які не залишать байдужими та  спогади про ветеранів, вдів, які відійшли у вічність. Статті відомих краян про тих, хто виборював волю.

Книга буде цікава для різних вікових груп. Написана відкрито, чесно  і щиро. Упорядник Євгенія Семененко.

  Зі сторінок книги  ми перенесемось у роки Другої світової війни та наше сьогодення. Презентація книги та відзначення 30- чя створення організації ветеранів України та 10- чя Хмільницької районної організації ветеранів України відбудеться у жовтні 2017 року.

         «Наш девіз: : вислухати, почути, зрозуміти, допомогти».-Вінниця:Меркьюрі – Поділля, 2017.-288с.

Запрошуємо всіх до читальної зали КЗ «Хмільницької районної бібліотеки для дорослих» ознайомитись з книгою – літописом «Наш девіз: вислухати, почути, зрозуміти, допомогти».

 
Подарунок з 2016 року
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2017-06-30 11:04:24
 

Моя Хмільницька земля,
Моя маленька Батьківщина
о.Володимир

Двадцять другим виданням місцевих авторів у 2016 року стала  поетична збірка «Моя земля – моя любов» митрофорного протоієрея , настоятеля Покровського храму в м.Хмільнику о.Володимира.

         Поетичними рядками автор освідчується у коханні краянам та  рідному місту.

 

Мій рідний Хмільник,
Моя земля золота,
Як я тебе люблю,
Мій Хмільник  дорогий.

 

У збірці  «Моя земля – моя любов» читач полине у світ краси та  природи,  у бистроплинністьчасу, в спогади про дитинство і  філософські роздуми про життя та найголовніше вдячність Творцю за все, що ми маємо.

 

Поїдемо з тобою кататись по річці Буг
Побачимо його величну красу.
На берегах його ростуь гаї і ліси.
Пишна трава зеленіє.
Там квіти різні цвітуть.
Татарське пахуче зілля росте,
Дзвінко і радісно птахи співають.
Боже! Спасибі тобі за все.

 

     

 

Леванчук В. Моя земля – моя любов. Вінниця: ТОВ «Меркьюрі – Поділля», 2016.- 92 с.

 

Отже, запрошуємо Вас ознайомитись із поетичною збіркою о.Володимира Леванчука « Моя земля – моя любов» на абонементах районної бібліотеки для дорослих.
Подарунок з Уланова
Автор: адмін
Дата створення: 2017-02-03 15:17:41

     Нещодавно працівники районної книгозбірні для дорослих побували на презентації книги Світлани Гаврилової .

     У новій  збірці  Світлани  Едуардівни читач знайомиться з поетичними рядками, які присвячені рідній неньці,  родині та  жінкам вдовам. Авторку  тривожать проблеми екології, з ніжністю описані пори року та краса рідних краєвидів.

         З трепетом пройняті вірші про рідний край:

 Тебе, мій край, не зраджу я ніколи,

Без тебе я неначе сирота,

Без тебе жити, то самотня доля,

Бо ти для мене  - серце і душа!

 У збірці поезія написана українською і російською мовами.

                                 

Гаврилова, С.Надвечір’я., 2016.-91с.

Колектив бібліотеки  щиро вітає Світлану Едуардівну з виходом нової книги і надалі зичить міцного здоров’я,  творчого натхнення та нових, нових книг.
Подорож в Кожухів
Автор: адмін
Дата створення: 2017-01-19 16:14:36

Таку гарну мандрівку подарував наш земляк Олександр Ткачук, який написав і видав книгу «Кожухів. Події і долі». Хоча автор народився у с.Чеснівці  нашого району село Кожухів, стало рідною домівкою, адже жив у селі і працював у Кожухівській школі.

         Перегортаючи сторінки книги поринаєш у прадавні часи – трипілля, бронзовий вік, Київська Русь, Галицько – Волинське князівство, Литовсько – Руську державу, період козаччини…

                       

Ткачук, О. Кожухів. Події і долі. Вінниця:ТОВ «Меркьюрі – Поділля»,2016.-252с.

Для любителів історії краю буде цікаво дізнатись і про Устима Кармелюка у наших  краях, революційні події , болем пройняті розділи  про трагічні сторінки Голодомору, Другої світової війни та святині Кожухівської землі.

Ця книга написана для тих, хто переймається долею України , не байдужий до минулого і сучасного малої Батьківщини.

         Колектив бібліотеки щиро дякує Олександру Івановичу  за подаровану книгу і надалі зичить нових досліджень та творчого натхнення.
Подарок із Дніпра
Автор: адмін
Дата створення: 2016-06-08 12:52:30

Український публіцист, поет, дослідник – літературознавець Михайло Тихонович Скорик, перебуваючи у м. Хмільнику, завітав до нашої книгозбірні та подарував свою нову книгу «Осінь. Жахи україномору».

             

                                                                     

 Скорик М.Т. Осінь. Жахи україномору/ Михайло Скорик. - К.: КИТ, 2015. - 624с.: іл.

Це нове документальне дослідження у чотирикнижжі Михайла Скорика, що  спонукає заглянути в душу українському народу через конкретні явища суспільного його буття. У ній постає в деталях і людях його рідного села Старої Рябини гіркотна й трагічна сторінка Голодомору – геноциду.

Книга чекає  на своїх читачів – істориків, краєзнавців і літературознавців, молодь і небайдужих патріотичних громадян. 
В дар бібліотеці
Автор: адмін
Дата створення: 2016-12-16 12:05:46

Одного літнього дня цього року у бібліотеку завітав гість м.Хмільника, у розмові розповів про свою власну  бібліотеку, яку він збирав багато років.

У щирій бесіді висловив  своє захоплення нашою  книгозбірнею,  новими книгами  та пообіцяв   подарувати книги із своєї бібліотеки.

І ось ці  книги надійшли до бібліотеки. Зокрема,  нова  книга Юрія Щербака  «Зброя судного  дня», Валентина Бадрака  «Стратегии геніальніх мужчин», Володимира Винниченка  «Записки кирпатого Мефістофеля» та ряд інших  нових і цікавих  книг.


Щиро дякуємо  за подаровані  книги, які знайдуть своїх читачів та будуть їм корисними, сприятимуть освіті, справі виховання. 

Бажаємо Вам здоров`я, добра, успіхів у праці.

 
Бібліотека висловлює подяку
Автор: адмін
Дата створення: 2016-12-14 15:02:36

Колектив районної книгозбірні щиро вдячний  вінницькому видавцю Ігорю Балюку за подаровані  краєзнавчі книги. Ці видання поповнили фонд  бібліотеки і будуть корисні всім, хто цікавиться краєзнавчою тематикою Поділля та поетичним словом наших вінничан.  Сподіваємось на нашу подальшу співпрацю і нехай Вам щастить у всіх Ваших починаннях!

Читачів бібліотеки запрошуємо ознайомитись з книгами, які розповідають про минуле Поділля, поезією та творчістю вінницьких письменників та поетів.
Вітаємо і щиро дякуємо Броніславу Панасюку
Автор: адмін
Дата створення: 2016-11-26 14:35:18

         Нещодавно читачі  районної книгозбірні змогли ознайомитись з історико – пізнавальною книгою Броніслава Панасюка «Ренесанс Русі –України», яку сам автор подарував .

         У передмові   академік НААН М.І.Бащенко зазначив про книгу «В пропонованих працях читачі дізнаються про гірку  правду нищення, якого зазнав український народ,  його інтелігенція і держава, а також руйнацію та викрадення матеріальної і духовної національної культури  за три з половиною століття з боку невеличкого Суздальського князівства ( карлика – Чорноморова), яке силою і неправдою перетворило себе у величезну Московську імперію».

 

Панасюк Б.Я. Ренесанс Русі – України. Вибрані твори /Броніслав Панасюк, Чорнобаївське КПП. - 2016. - 160с.

          В книзі подаються історичні матеріали про Русь - Україну і Московію та  факти про долю великих українців Ярослава Мудрого, Тараса Шевченка, Івана Котляревського, Івана Франка, Івана Мазепу, Богдана Хмельницького….

         Ця книга цікава всім, хто  хоче дізнатись  про минуле України, хто не байдужий до сьогодення і хто вірить у майбутню долю України.

         Колектив бібліотеки щиро дякує Броніславу  Яковичу за подаровану книгу у Хмільницьку книгозбірню для дорослих, адже це 19 подарована книга у нашу бібліотеку. Зичимо козацького здоров’я, творчого натхнення та з нетерпінням чекатимемо  книгу про рідне село Броніслава Панасюка - Лозна.
Нова книга Олега Побережного
Автор: адмін
Дата створення: 2016-11-23 16:08:20

        Коли кохаєш, -

    Часи чудові,

Тоді літаєш

На крилах любові…

О.Побержний

 

 

         Нещодавно на полицях районної книгозбірні з’явилась нова , третя книга «На крилах любові»  краянина Олега Побережного.

         Чутливі і ніжні рядки торкаються найсокровенного, тієї внутрішньої сторони без якої людині не можливо в цьому світі - Любові.

         Хтось із великих сказав, навчитись писати вірші неможливо. Це – досвід і обов’язково почуття. Саме ця книга є великим почуттям та признанням  Жінці.

 

Побережний О.В. На крилах любові. Поезії/ Побережний Олег Володимирович.- Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2016.- 80 с.

Про цю книгу можливо сказати слова української поетеси Д.Рихтицької :

 Складність

Простоти

Лаконічність

Гостроти -

Утверджує

Глибину…

         Колектив бібліотеки щиро дякує Олегу Побережному за подаровану книгу та зичить творчого натхнення та нових, нових книг.
Нова книга Жанни Жур
Автор: адмін
Дата створення: 2016-11-23 10:22:13

 З чудовим подарунком, з  новою книгою «Окрилені коханням» завітала вчителька, філолог, поетеса, хмільничанка Жанна Жур. Нове видання присвячена чоловікові Василю Семеновичу Журу.

 

 

Жур Ж.О. Окриленні коханням.Спогади.- Вінниця: «Вінницька газета», 2016.-120с.

            З великою ніжністю і любов’ю пройняті 23 розділи книги. Тут і автобіографія самої авторки,  і знайомство  з майбутнім чоловіком , і незвичайний лист признання в коханні: «Жанна, я хотів би сказати тобі про те, що кохання – це сила понад усе на світі, і що кохати – це справді важлива справа у нашому житті, і коли настав час, вступила молодість у свої  права, чому б не кохати?

         Покохати людину – це дуже велика відповідальність, яка якраз настає у наші роки.

         Любов – це скарб, якого не можна купити, якому немає ціни»….

         Болем і сумом пройняті рядки останніх днів життя Василя Жура.

Ця книга розрахована на широке коло читачів та найбільше вона буде цікава юному покоління, щоб вчились берегти, цінувати стосунки та найбільше розуміли силу кохання.

         Колектив бібліотеки щиро вітає Жанну Олексіївну з новою книгою та  дякуємо за подаровану книгу  у районну книгозбірню. Бажаємо міцного здоров’я та творчого натхнення на довгії, довгії роки. 

 
Бібліотеки співпрацюють з місцевим бюро безоплатної правової допомоги
Автор: адмін
Дата створення: 2016-09-29 18:02:21

Бюро безоплатної правової допомоги – це  соціальна програма, що має гарантувати простим людям, в тому числі і тим, які залишилися без роботи,  ефективний захист їхніх прав.

Під час семінару бібліотечних працівників району  спеціалісти бюро  з надання  правової допомоги Мариніч Ганна Вікторівна та Шеремета Інна Юріївна надали  розширену інформацію про діяльність таких центрів. Правом безоплатної правової допомоги можуть скористатись малозабезпечені особи, люди з інвалідністю, учасники бойових дій, діти-сироти та інші. Малозабезпечені громадяни можуть підтвердити свій статус довідкою з управління праці та соціального захисту або фіскальної служби.Зареєстровані безробітні в більшості є малозабезпеченими, до того ж серед шукачів роботи чимало людей з числа соціально незахищених громадян, люди з інвалідністю, мами з малолітніми дітьми, а також внутрішньо переміщені особи  та демобілізовані учасники АТО, які мають бути обізнаними з можливістю захисту своїх прав та інтересів за рахунок держави.

Подарунок - нова книга
Автор: адмін
Дата створення: 2016-10-05 16:45:10

Нещодавно на презентації книги Анжели Веремій «Вулиці мого міста» відомий педагог, краєзнавець , директор Воронівецької школи Микола Дорош  подарував читачам районної книгозбірні нову книгу « Вулиця до маминої хати . Уланівщина».

            

   У книзі подаються  короткі відомості з історії Уланова,  Воронівці, Пагурці, Тараски  ,  Чепелі  та роз’яснення походжень назви вулиць у цих селах.

           

 

   Дорош М. Вулиця до маминої хати . Уланівщина. Вінниця: ПП Балюк І.Б., 2016.-108 с.

         Книга містить поетичні рядки присвячені вулицям та селам  Уланівської  сільської ради.

 Книга  «Вулиці маминої хати. Уланівщина» розрахована на всіх, хто цікавиться сторінками минулого малої Батьківщини.

         Колектив бібліотеки зичить авторові  козацького здоров’я та нових, нових книг. 
Нам дарують
Автор: адмін
Дата створення: 2016-09-29 14:50:18

Сучасні інформаційні технології  впевнено входять у  сферу діяльності бібліотеки. Але  книга  все ж залишається головною і невідємною частиною нашої книгозбірні.

Часті гості нашої бібліотеки - відомі творчі особистості Вінниччини – заслужений журналіст України, голова  обласної організації НСЖУ  Василь  Паламарчук, доктор історичних  наук, автор чисельних історико-краєзнавчих виданьСергій Гальчак,  вінницький видавець ІгорБалюк. За їх участю у бібліотеці  проходять презентації книг місцевих авторів,  краєзнавців. Вони  дарують  до бібліотеки свої  книги.


Нещодавно, перебуваючи  на  черговій презентації Ігор Борисович  Балюк знову  передав до  книгозбірні велику підбірку видань, що вийшли в видавництві ПП І.Б.Балюка на протязі 2015-2016рр.


Така увага до бібліотеки надзвичайно радує та  надихає  і читачів,  і працівників бібліотеки.

Свою нову книгу  «Хмільник» передав до  бібліотеки наш  земляк Сергій Андрійович Гребельський, презентувала книгу  «Богородиця під пулями» (материнські вірші-молитви) Віра Степанюк, книга  також подарована до  бібліотеки.

Нова збірка поезій «І дай вам Бог» Світлани Гаврілової поповнила Хмільницьку поетичну палітру. Не залишились без подарунка від авторки  районна бібліотека та Уланівська сільська бібліотека.

Знані  у нашому краї краєзнавці Є.І.Козюк і П.І. Ткачук, передали до бібліотеки свої нові видання  2016року  -  Є.Козюк «Безкрилі птахи» нариси –спогади про вдів рідного  села Чеснівки, П.Ткачук «Уладівка– моя любов»    - велика історична праця, присвячена славнозвітній Уладівці. Ці книги  стануть в нагоді небайдужим читачам, котрі люблять історію нашого  краю.

Під час  перебування у нашому місті-курорті до  бібліотеки завітав публіцист і дослідник-літерутурознавець з Дніпра   Михайло Скорик.  В дарунок від нього надійшла  книгу«Осінь. Жахи україномору» -  ще один документ з історії українського  народу,  що визрів, спираючись на свідчення очевидців та на мову архівних документів.

У краєзнавчій  книзі   Анжели Веремій «Вулиці  мого  міста» впорядковані відомості, зокрема й топонімічні, про вулиці Хмільника, що є своєрідними  сторінками історичної памяті міста. Книга  видана за сприяння Хмільницької міської ради. Авторка  подарувала  до  бібліотеки   9 примірників  книг , адже попит на неї, як прогнозується,  буде чималий.


Своїми власними книжковими  надбаннями поділилась з читачами бібліотеки працівник податкової інспекції Зоя Іванівна Штефанюк.

  То ж   впору подякувати всім, хто сприяє поповненню фонду районної бібліотеки  для  дорослих.  Нові  книги це завжди  свято для  широкого читацького загалу, для шанувальників книги. З усіма подарованими   виданнями  можна ознайомитись в нашій бібліотеці.

Запрошуємо долучитись до  кола  друзів районної книгозбірні. 
Подарунок від депутата обласної ради
Автор: адмін
Дата створення: 2016-09-14 12:56:49

Гарним подарунком від депутата обласної ради  Олександра Крученюка  для читачів бібліотеки  стала нова книга Миколи Дороша «У барвах прапора Вкраїни моя  Хмільниччина цвіте». Видання присвячене 25- тій річниці Незалежності України. Книга  видана за сприяння депутата  Вінницької обласної ради Олександра Крученюка, Хмільницької районної державної адміністрації  та Хмільницької районної ради.

                                     

Дорош, М.  У барвах прапора Вкраїни моя Хмільниччина цвіте. Топономіка.-ВІнниця: ТОВ "Меркюрі - Поділля",2016.-312с.

         У передмові депутат обласної ради Олександр Крученюк, голова Хмільницької ради Зоя Бонсевич та голова Хмільницької районної державної адміністрації Євгеній Буткевич зазначили: «У душі кожного мешканця Землі для нього є особливий  куточок, куди думками та серцем ми повертаємося, бо там – наше дитинство, наші батьки, наш рід, наше коріння…. Кожна людина має знати історію своєї малої батьківщини, це у свою чергу допоможе краще усвідомити її походження, первинний зміст назви рідного села чи міста». 

         У книзі зібрані вірші місцевих авторів  про села Хмільницького району, версії  щодо походження назв сіл  району і м.Хмільника  та короткі відомості  про сьогодення  сіл. Автор книги - Микола Дорош також присвятив  поетичні рядки селам  Хмільнниччини.

         Колектив бібліотеки щиро вітає відомого педагога, краєзнавця Миколу Дороша з виходом нової книги, зичить козацького здоров’я,  творчої наснаги та нових книг.

         Колектив  також дякує  депутату Вінницької обласної ради  Олександру Крученюку за подаровані книги та  бажає щоб доля дарувала тільки щастя, здоров'я, миру, успіхів  та надії.

Її сила в слові
Автор: адмін
Дата створення: 2016-08-12 15:35:59

Душа болить, бо Схід залито кров’ю.

І вже на прощу в храм йдуть неживі.

           А поруч – зрячі, що не бачать,

І ті, що чують, а глухі.

Анжела Веремій.

 

         Гарним подарунком для читачів районної книгозбірні стала нова книга  «Молилися три Марії» педагога, журналіста, краєзнавця Анжели Веремій. У передмові заслужений журналіст України, наш земляк Василь Паламарчук зазначив: «Душа жінки, матері, людини, яка все життя сіє  розумне, добре, вічне, самовіддано несе  дітям рідне слово, врешті вірної доньки України, ятриться від рани, бо «Схід залито кров’ю, «брат» Крим украв, нелюд калину розіп’яв». Пристрасне серце поетеси наповнене праведним гнівом, біллю, ненавистю до всього злого і повторного, тиранів і лакуз, і водночас любов’ю до кращих синів і дочок, які життя кладуть на вівтар Батьківщини. Як вулкан виривається з надр землі  кипучою лавиною, так і Анжела Веремій вибухає гнівом, оформленим в образне слово. Якби ненависть була матеріальною, то вона спопелила б усю кривду. Віриться, що так  воно і буде».

                           

Веремій А. Молилися три Марії. Вінниця:ТОВ «Меркьюрі – Поділля», 2016.- 96 с.

         У книгу увійшли як поетичні твори, так і нариси про сьогодення , про віру у майбутнє та прості  щирі розповіді про краян.

         Книга «Молилися три Марії» - це голос совісті самої авторки, це  крик душі, це заклик до людяності та доброти.


         Колектив бібліотеки щиро вітає Анжелу Веремій з виходом нової книги, бажає міцного здоров’я, творчої наснаги та щиро дякуємо за книг
Нові надходження
Автор: адмін
Дата створення: 2016-07-12 16:50:11

Багато  нових, цікавих, пізнавальних  книг  надійшло до  районної  книгозбірні. Книги закуплені на суму 10 тис. грн. в кількості  140  прим.  Надходження  профінансовано з місцевого  бюджету.  Це нові  книги відомих сучасних  українських  і зарубіжних письменників, світові  бестселери. Історії мужності, братерства і самопожертви від Майдану до  АТО присвячені  нові  видання 2014-2016 років.


     Запрошуємо  до  бібліотеки.

 
Зустрічаймо нову книгу
Автор: адмін
Дата створення: 2016-06-29 16:54:37

Гарним літнім подарунком читачам  районної книгозбірної та колективу бібліотеки стала книга  Світлани Гаврилової «І дай вам Бог».

         Патріотичні , ліричні , романтичні і ,водночас, теплі рядки  зворушать не одного читача. Кожний вірш Світлани Гаврилової – це відверта розмова з читачем. Авторка  простими словами доторкається до тем  - вічності, життя, смерті, кохання….. З материнською любов’ю і ніжністю звучать слова про рідне село – Уланів:

 

Село любиме, збігло стільки днин,

Мені життя добавило сивин ,

Волошки манять крізь жита,                      

Для тебе пісня і душа моя.

 

         Поетичні рядки дарує друзям, односельцям. Книга «І дай вам Бог» - це сповідь жінки, матері, дружини, яка словом охоплює цей безмежний світ. Кожний вірш – це частина долі прадідів і авторки, це крик про болісне сьогодення, це  непохитна віра у Всевишнього, це побажання нинішнім та прийдешнім поколінням.

Гаврилова,С. І дай вам Бог.- 2016.-115с.

         Колектив бібліотеки вітає Світлану Едуардівну  з новою книгою, зичить творчого натхнення, нових книг ,  а краян запрошуємо у бібліотеку доторкнутись до відвертих рядків  Світлани Гаврилової.

 
Подарунок з Уладівки
Автор: адмін
Дата створення: 2016-06-02 16:55:09

О, Віки! Наші скарби  мільйонні.

Іван Багряний.

         Нещодавно у району книгозбірню була подарована нова  книга Павла Ткачука  «Уладівко, доле моя» з авторським підписом « Читацькій  світлиці Хмільницької районної книгозбірні – на висяг українського духу!».

 Автор уродженець с.Чеснівки Хмільницького району  Павло Іванович присвятив книгу дітям, онукам, правнукам і всім сущим в Україні невмирущій та поза її межами.

          В книзі подаються  історія не тільки про  Подільське село Уладівку, але й про події на  Поділлі та й Україні. Кожний розділ насичений  цитатами  відомих українців, світлинами та поетичними рядками самого автора.

 

 

Ткачук П.І. «Уладівко, доле моя!» / Павло Ткачук – Вінниця: Вінницька обласна друкарня, 2015. -448 с.

 

            В книзі також розповідається про відомих діячів краю, які в різні періоди української історії  боролись за свої  права і свободу.

         Книга буде цікава всім тим, які  бажають знати історію краю, Поділля, України.

Колектив бібліотеки  щиро дякує Павлу Івановичі за унікальну книгу та зичимо міцного здоров’я, натхнення та нових, нових книг.

 
Знайомтесь - нове ім’я і читаємо нову книгу
Автор: адмін
Дата створення: 2016-05-17 10:29:28

Нещодавно  із столиці був переданий    подарунок .  Це невеличка за форматом поетична збірка Валентини Ксеневич «Доле моя -  зоре моя» та за змістом велична. У  скупих біографічних  даних авторка написала : «Подолянкою я себе  називаю, бо народилася в м.Хмільнику і зростала на Вінниччині. А те, що я українка, зрозуміла ще малою, коли із замиранням  слухала думи, котрі співав дід, чи нарешті пісні  у виконанні дуету  батьків ».

         Старше покоління  пам’ятає батька  авторки – Федіра Гундара,  який ще за радянські часи працював заступником  районної газети «Червоний прапор».

         За фахом  Валентина  Федорівна архітектор, також  є членом Спілки архітекторів України. Її книга «Доле моя – зоре моя» - це сповідь перед Батьківщиною і рідними, це розповідь щасливої жінки про свою родину, це спогади  , це звернення до читачів любити і шанувати своє коріння.

         У промові  про авторку член НСХУ, історик  мистецтва, етнолог Олександр Фисун зазначив: «Назва збірки аж наче інтригує своєю загадкою ( її завжди потім розгадують), кличе неодмінно погортати, почитати її, бо що значить «Доле моя - зоре моя».  Перш ніж розкрити й заглибитися в тексти, назва  налаштовує уяву читача поринути у сферу народного опоетизування вічної таємниці – незвіданої долі, яка все життя веде людину неходженими стежками, часто  такими дорогами чи манівцями, що посилають їй важкі випробування, аби в ній людське розвинулося й добром  наповнилося».   

        

Ксеневич , Валентина.  Доле моя – зоре моя: поезії / Валентина Ксеневич. -  Тернопіль : Начальна  книга -  Богдан, 2015. – 80 с.

Цікавими та оригінальними  є картини у книзі. Автор цих робіт  Михайло Ксенич, чоловік  Валентини Федорівни.

Колектив бібліотеки щиро дякує  подружжю Ксеневич  за подаровану книгу та Оксані Костюк, яка і передала  книгу  в району книгозбірню.

         Зичимо миру, злагоди, добробуту в родині, творчого натхнення та нових, нових книг.

                                      Доле моя – зоре моя

 

Людська  доля, як та зоря,

Зійшлася – й закотилася,

В життя – ниву коти полем

Зрання покотилася.

 

Тому доля усміхнеться,

Хто не нарікає,

 А від того відвернеться,

Хто міри  не знає. 
Крокуючи рідним містом за новою книгою Сергія Гребельського «Хмільник».
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2016-05-11 09:39:35

         «Не знаю, як для кого, а особисто для мене топонім Хмільник завжди бринить в душі празниково, як духовний оберіг, як щось вельми близьке, сокровенне. Ще б пак, тут мій отчий поріг, моя  мала  батьківщина, моє триваленьке «вчора» і, порівняно з ним, вже певно, досить  куценьке «завтра». Так влаштований світ, така життєва реальність. Від неї нікуди не втечеш, ніяким хабарем не відбудешся навіть в умовах  шаленої  корупції».

Сергій Гребельський. Хмільник - Вінниця:ТОВ "Меркьюрі - Поділля", 2016.-120с.

         Так розпочинається нова книга «Хмільник»  заслуженого журналіста України, корінного краянина Сергія Гребельського. Нове видання присвячене дочкам Оксані, Галині і першому  чотирирічному правнуку Куртику, який народився  і проживає в польському  місті Вроцлаві.

         За дослідженнями про   минуле Хмільника  , автор впевнений, що свій початок Хмільник веде від  литовського князя  Ольгерда. Цікаво подані  і загальні відомості про місто. Лірично у книзі описується  територія, природа, кліматичні умови та, навіть,  економічний стан міста.

         Особлива увага приділена  як  визначним, так і простим хмільничанинам, які своєю працею прославили та прославляють  радонову столицю України – Хмільник.

          Не тільки для гостей міста буде цікавий розділ «Поважна курортна вісімка», але і для хмільничан. Саме тут розповідь про оздоровниці Хмільника та тих, які лікували і лікують .

Ця книга не схожа на колишні книги Сергія Андрійовича. Тут читач познайомиться і з великими гарними почуттями,  ми називаємо – це коханням.

         У книзі ви зустрінетесь  і з поетичними рядками про Хмільник.

         Нещодавно автор подарував книгу у районну книгозбірню для читачів бібліотеки з авторським підписом : «Читальній залі головної книгозбірні району. Щиро – автор. 10.05.2016р. P. S. Cлава Україні!».

         Книга буде цікава всім, хто цікавиться минулим, хто творив і творить долю міста та  для майбутнього покоління.

Подарунки від нашого земляка Валерія Михайловського
Автор: адмін
Дата створення: 2016-02-24 14:26:36

Нещодавно читачам районної бібліотеки для дорослих були передані нові книги  хмільничанина Валерія  Леонідовича Михайловського «Чрезь всю Сибирь» та «Высокие широты» .


         Книга «Высокие широты» - це поезія і проза  літераторів Нижнєвартовського регіону. В цю книгу увійшло оповідання Валерія Михайловського «Енисейские  старовери». Автор розповідає про  сибірських старовірів, їхні звичаї та обряди. З цікавістю поринаєш у світ минулого, адже старовіри зберегли не тільки віру прадідів, але і мову та звичаї.  З книги: «…староверы со своей посуды никому пить – есть не дают, а если кто – то попьет из кружки, то кружку выбрасывают.

         - Мы из миру не питаемся, - произнесла как – то обыденно Вера, - поэтому в магазине ни хлеба, ни  других привычных  для вас продуктов вы не найдете. Мы все делаем сами. И водки в магазине нет. Мы водку не пьем, нам нельзя пить то, что горит. Если нужно, мужики вон брагу ставят. Но не на дрожжах».

                               

         Друга книга Валерія Леонідовича «Чрезь всю Сибирь» - це розповідь про подорож від Байкалу до Урала, це знайомство з старовірами, прадіди яких втікали від никонівської реформи у ХУІІст., це щоденник мандрівок, це про знайомство з різними  народами, які населяють Сибір, це подорож у музеї  краю.

Перегортаючи сторінки з автором – мандрівником , дивишся на світ його очима, відчуваєш віру старовірів, хвилюєшся з  героями  його книги.

Розкриваючи книгу відомого мандрівника, дослідника, краєзнавця, письменника Валерія Михайловського, споглядаєш Богом створений світ.

         Книгу від автора передали читачам бібліотеки рідні Валерія Михайловського, які  проживають  у Хмільнику.


         Колектив бібліотеки щиро дякує Валерію Леонідовичу за книги, за те, що не забуває краян, свою  малу  Батьківщину. Бажаємо козацького здоров’я, нових мандрівок, нових книг та вдячних читачів.

 

 

 
Позиція гідності Анжели Веремій
Автор: адмін
Дата створення: 2016-01-20 14:56:27

Щоб вірш, як хліб, вам дать могла,

                                                        Щоб на землі любов жила.

А. Веремій

         Нещодавно у бібліотеку з новою книгою «Позиція гідності» завітала відома освітянка, журналістка, поетеса Анжела Веремій.  Нова книга Анжели Веремій  - це не просто вірші, це крик і біль  материнської душі, це смуток і надія, це розплач і віра у майбутнє щирої українки.

                                   

 

         Саме на сторінках цієї книги читач ознайомиться  зворушливими віршами і про Майдан, і про АТО, про долю Жінки у наші часи. Мудро і  сердечно авторка  розмірковує про наше  буття. Як завжди  Анжела Веремій лірично розмовляє про бачене і пережите з читачами, відкриває душу і заставляє доторкнутись до сокровенного.

 

Іди зі мною, розділи мій світ,

Тут хмари в подушках; дрімає вітер,

Кришталь – вода стікає з яворів,

І мальви пишуть вірші з дощу літер.

 

В моєму світі ріки розмовляють,
Казки читають верби й полини,

На плечах ясенів русалки спочивають,

І сливи моляться, і грози, і зірки.

 

         У книзі є  проза. Кожний  маленький нарис – це доля краян, це Хмільницька земля і АТО, це філософські роздуми про щастя….

         «Любов…Найвжливіше з джерел людського щастя. Те, без чого сонце не піднімається на небо, без чого немає повноцінного життя. Але вона теж різна, кожен приміряє її до себе; вовна багатогранна: любов – це Бог, Батьківщина, мати, батько, коханий, діти, світ.»


         Анжела Анатоліївна новою книгою висловлює своє бачення сьогодення і закликає вистояти, вижити. 

         Колектив районної бібліотеки вітає Анжелу Веремій з виходом нової книги і бажає творчого натхнення та нових і  нових книг.
Довідник для 9- го класу
Автор: адмін
Дата створення: 2015-11-27 10:45:50

 Нещодавно  у районну бібліотеку було подаровано  від Жанни Жур «Довідник. Українська  мова. 9 клас.» .

Жур Ж.О., Сулима Н.І. Українська мова. Довідник, 9 клпс. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2012. - 64с.

Автори -  педагоги, уродженці Хмільницького краю Жанна Жур та  Надія  Сулима у довіднику подають відомості з української мови в обсязі чинної програми для 9 – го класу.

Довідник розрахований для учнів 9 - го класу та учителів з української мови.

Запрошуємо до бібліотеки педагогів, старшокласників  поповнити знання з нашої рідної мови.
Подарунок від священика
Автор: адмін
Дата створення: 2015-11-25 14:22:16

Нещодавно вийшла книга настоятеля Покровського храму м.Хмільника, митрофорного протоієрея Володимира Леванчука "Верую во єдину, Святую, Соборную і Апастольську Церкву".


         Це довідкове видання , в якому досліджується історія  храмів ( назва, рік побудови храму, про приходські школи) та про священиків , які служили у приходах сіл району.

         У передмові зазначено про святителя Феодосія  Чернігівського, який народився у с.Вугли. Цікаво дізнатись і про архієпископа Олександра Петровського  та єпископа Інокентія, життя яких пов’язане з м.Хмільником.

        Книга була також подарована у сільські бібліотеки  району. Довідник розрахований на всіх, хто цікавиться  духовністю  малої Батьківщини та православ’ям на теренах краю.

 
Краєзнавчий дарунок у районну книгозбірню від доктора технічних наук, професора, академіка , уродженця краю Василя Петрука.
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2015-11-21 15:58:42
 

Краю мій рідний! Вікопомна моя Кропивна! Дороге моє Поділля!Чи є у цьому світі щось більш благодатне  і святе?! Я виплакав мрію написати коротку оповідь – історію малої Батьківщини, бо саме з цього починається і на цьому стоїть наша Вітчизна –Україна.

В. Петрук

    Несподіваним  і гарним дарунком  стала книга  Василя  Григоровича Петрука «Любіть Україну» для читачів  бібліотеки.

    Директор інституту екологічної безпеки по моніторингу довкілля, професор  кафедри екології та екологічної безпеки Вінницького  національного технічного університету, доктор, технічних наук, професор, член – кореспондент Української технологічної академії , академік Української академії економічної кібернетики, академік Міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності… уродженець села Кропивни нещодавно подарував краянам книгу «Любіть Україну».     

   Це третє видання, яке доповнене новими історичними відомостями про історію села Кропивни. Цікавими є спогади про дитинство, юність, студентські роки та про науково – педагогічну діяльність.

  У передмові наш земляк, уродженець с.Чеснівка, письменник Григір Мовчанюк зазначив: …«Василь  Григорович – заступник голови Конгресу української інтелігенції Вінниччини.  Виступає  на громадських зібраннях, серцем патріота вболіває за долю  незалежності України, трудиться  над утворенням її державності.. Кожного разу він широко  розкриває  можливості і успіхи свого багатогранного таланту. Його приклад  високого наукового професіоналізму і громадської активності та мужності  є тим золотим зерном, з якого Україна має свій духовний і матеріальний хліб насущний».

  Вперше на теренах Хмільницького краю, автор на великих дослідження, (Дарча Грамоти  Подільського князя Федора Коріатовича) дає  одну із перших дат про рідне с.Кропивну – 1391р.. Для істориків, краєзнавців книга цікава і тим, що тут подаються  події з козацтва, про перебування відомих історичних діячів – Предслав Лянцкоронський, Федор Камянецький, Северин Наливайко, Данило Нечай, Павло Бут, Богдан Хмельницький, Устим Кармелюк….

Петрук В.  Любіть Україну ( автобіографічна  повість або філософія життя)./ Василь Петрук.- Вінниця, 2015.- 252с.

  Щиро і відкрито розповідаються про  особисте  життя автора. До уваги читачів  сторінки щоденника автора.

  Колектив бібліотеки щиро дякує авторові за  подаровану книгу та зичить козацького здоров’я та нових книг .
Поетичний подарунок від Олександра Локтіонова
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2015-11-20 12:24:13

 

 

Закохався до нестями,
В ніжну мову калинову,
Мабуть, а з нею теж саме,-
Ллє мелодію чудову
І співа мені віршами.

О. Локтіонов

Нещодавно читачам районної книгозбірні була подарована перша поетична збірка відомого краянина , талановитого митця  Олександра  Сергійовича Локтіонова з с. Великий  Митник.

У цій книзі є все: і патріотичні мотиви, і звернення до українців, і біль за сьогодення та найголовніше віра у перемогу.

Народ згуртується  - я вірю,

Дасть гідну відсіч ворогам.

Плекаймо хрест святий і віру,

Тоді Господь поможе нам.

Ліричним рядком  оспівується любов і шана до рідного краю, природа  краю, пори року…..

Яке це щастя – я в селі,
Копаю ранком свіжу грядку,
Руками порпаюсь в землі,
І знаю все буде в порядку. («Моє село» с.90)

         Кожний рядок, зігрітий сердечним теплом. Читаючи вірші присвячені Жінці увагу привертають , як автор майстерно описує ...очі:

«… больших, зеленых,
Таких красивых, милых глаз». ( с.108)

« О, Боже, Какие глаза!
Озера без дна, неземные,» (с.110)

«И, блестели глаза, как озерца,
И светилась любовью заря» (с.117)

«В больших глазах волшебный свет таился
Лучи, бросая, в этот мир земной» (с.1217).

«Она строина и белолица,
Манит огнем зеленых глаз» ( с.130).

Останній розділ збірки «Поклик Всесвіту» авторська сповідь перед Всевишнім .

         Книга  розрахована  для дорослих і для молодшого покоління, адже в збірці Ви зустрінете  і вірші  для дітей.

  Запрошуємо у районну бібліотеку, щоб доторкнутись до хвилюючої  миті спілкування із Всесвітом і Людиною у поезії Олександра Локтіонова.

Локтіонов О. Поклик  Всесвіту. Вінниця : ПП Балюк І.Б., 2015.-192 с.
Україно!... мої слова до тебе линуть!
Автор: адмін
Дата створення: 2015-11-10 10:45:13

«Україна для кожного з нас – джерело потужної енергії, яку вона дає нам сьогодні, в цю годину, в ці хвилини… Саме вона надихає мене на творчість та дарує віру у мирне життя»… так написала поетеса Олександра Соколова у літературному альманасі «Дух землі», що вийшов друком у м. Хмельницькому.

         Серед авторів альманаху хмільничанин Микола Стасюк, відомий читачам, як автор збірок «Краса синівської любові», « Проміння сонця солодар», співавтор збірки «Пелюстки троянди» та ін.  У літературному альманасі « Дух землі» надрукована легенда  « Побратими» Миколи Стасюка»

 

         Дух землі: Літературний альманах 24 – річниці незалежності України присвячується.  - Видавець ФО – П. Стасюк Л.С., 2015 – 200с.

         Альманах «Дух землі» - це результат важкої праці і співпереживань великої кількості людей, присвячений поняттям патріотизму, любові до рідної мови, землі, народних символів, нашій багатій героїчній історії і не менш героїчному сьогоденню, любові до свого рідного краю, своєї Батьківщини

         Книга розрахована на широкий загал читачів.
Від журналістики до письменництва
Автор: адмін
Дата створення: 2015-11-03 13:39:34

Наша  співпраця з  Костянтином  Федоровичем   Матущаком  -  співавтором  книги «На витоках Сниводи» продовжується.

  Нещодавно, відомий на Вінниччині журналіст, наш земляк   передав до книгозбірні  сім книг  з 15 книжок  різної  життєвої  тематики публіцистичного напрямку, написаних автором  за останні тринадцять років.  

Серед них  книги:  «Гірка правда очі коле» , присвячена відродженню державної мови в незалежній Україні, «На грані життя і смерті» - дещо призабута  тематика  партизанської боротьби на Вінниччині  в період Другої  світової війни, книги «Літопис міліцейських буднів» , «Випробуваний тандем», присвятивши   її працівникам міліції, з якими впродовж десятків років ніс службу «дні і ночі».

  Великий життєвий досвід і талант журналіста  вилились в цікаві  художньо-документальні  і  художні твори. Колектив бібліотеки  висловлює  щиру подяку за книги , подаровані автором.


Запрошуємо  ознайомитись з  творчістю Костянтина Матущака.  
Нові видання з краєзнавства
Автор: адмін
Дата створення: 2015-10-28 17:10:37

Нещодавно, перебуваючи у Хмільницькому краї,  голова Національної спілки краєзнавців України Олександр  Реєнт  подарував до нашої книгозбірні низку видань, які видані  Національною спілкою краєзнавців України,  Інститутом  історії України НАН України.Надзвичайно вдячні  за подаровані  книги.

         Краєзнавчий  фонд  районної бібліотеки  для дорослих  поповнився  цінними  виданнями,  які познайомлять  наших користувачів,  краєзнавців краю з історією краєзнавчого руху в Україні, галузями краєзнавства, видатними постатями, сучасними краєзнавчими подіями.


  Запрошуємо  до ознайомлення з новими  книгами.
« В рядках - уся моя душа»
Автор: адмін
Дата створення: 2015-10-23 16:15:34

   Вийшла в світ нова поетична збірка «В полоні сонця і води»  нашого шанованого земляка, автора  численних історичних розвідок, прозаїка і поета -  Миколи Дороша.

Микола Дорош. В полоні сонця і води. Поезія. Вінниця: ТОВ "Меркьюрі - Поділля", 2015.- 132с.

Сказав про все і про всіх ,  найбільше про рідний Хмільницький край, про село,  про Україну.

                                   Доля моя , трояндо-Україно!

                                   Цвіти у віршах, музиці, піснях…

 

Його чітка громадянська позиція нікого не залишить байдужим. У його поезіях – непохитна щирість душі, правда і давно відома для нього істина – творити добро.

Читачі цієї  збірки знайдуть  присвяти чисельним однодумцям, друзям,  відомим землякам нашого краю і навіть недругам.  Майстер слова не може не писати, тому що :

                        Кожен рядок – це спалах мрій, думок.

                        Кожен рядок-  в спеку води ковток.

                        Кожен рядок – душі моєї слово,

                        Злеліяне у серденьку з любові.

 

Читайте Миколу Дороша,  він пише для вас.
Презентація книги « На витоках Сниводи»
Автор: адмін
Дата створення: 2015-10-20 16:21:52

Нещодавно в читальній залі бібліотеки відбулась презентація книги К. Матущака, співавторів Л. Луцкова, Л. Репешка « На витоках Сниводи». Презентацію книги відкрила директор бібліотеки Зоя Миколаївна Попова, яка наголосила, що книга написана з любов’ю до Мар’янівського роду. Книга буде цікава не тільки односельцям, але і всім, хто знайомий з головними героями.  


         Ведучі презентації бібліотекар дитячої книгозбірні Люба Коляда  та краєзнавець Оксана Михалиця розповіли, що ця книга є дванадцятою книгою про села нашого району та про саму книгу «На витоках Сниводи».


         На цю подію завітали  народний депутат України, заслужений працівник сільського господарства, Почесний громадянин Хмільницького району Петро Васильович Юрчишин, заступник голови районної ради Юрій Борисович Дячок, перший заступник голови райдержадміністрації Павло Андрійович Горбатюк, міський голова Василь Пилипович Грушко,  голова районної організації ветеранів війни та праці Віталій Калініченко  та сільські голови  ветеранських організацій   О.Ісаченко та Н. Кравчук – Овчарук.

                         

                          

       Народний депутат України Петро Васильович Юрчишин вручив авторам та родині Репешка вітальні листи Верховної Ради України та теплими синівськими словами привітав Констянтина Матущука та Леоніда Луцкова з книгою про рідний край.

 

Юрій Борисович Дячок подякував авторам книги за дослідження  і збереження історії села Мар’янівки.Щирим привітальним словом звернувся Павло Андрійович Горбатюк до авторів книги, адже його дитячі роки пройшли у Мар’янівці.


Слова вдячності звучали від міського голови Василя  Пилиповича Грушка.


Сільський голова Володимир Леонідович Луцков привітав  короваєм авторів  книги  про рідне село.


Віталій Калінеченко зазначив про необхідність у наші часи такої книги.


На презентації були присутні вчителі, місцеві художники, бібліотекарі,  члени любительського клубу "Читацьке коло",  краєзнавці, голови сільських  ветеранських організацій.


На презентації звучали пісні у виконані народного аматорського чоловічого гурту Порицького сільського Будинку культури.


        Автор книги Констянтин Матущук  розповів  як писалась книга.


         На історії родини Леоніда Луцкова автор  розповів, як складалася  доля українців у радянські часи.


Леонід Якимович Луцков виконав власну пісню про Мар’янівку, зачитував свої поезії та подякував всім, хто допомагав у створенні та виданні книги.

                                    

Вся ця подія була відзнята Вінницьким телебаченням.
Презентація збірника "Я кораблик намалюю"
Автор: адмін
Дата створення: 2015-10-13 14:37:07

Найкраще, що можуть зробити для діток дорослі, - це розділити з ними радісні емоції від пізнання побаченого та виховати в них прекрасні якості: любов та щирість.

Юлія Марківська, журналіст, кореспондент  газети « 33 –канал»

«Пізнати навколишній світ і себе в ньому дитина починає змалку, закладені природою допитливість, бажання пізнати нове, спонукають її до безкінечних запитань, перетворюють на невгамовну чомучкуЗбірка «Я кораблик намалюю», написана поетами Хмільницького краю, допоможе батькам, вихователям, учителям, відкрити дітям чарівний, гідний подиву світ в якому вони живуть», - такими словами розпочала презентацію краєзнавчої збірки для дітей Марія Бабій, зав. відділом обслуговування районної бібліотеки для дорослих.

                                                               

Вперше в нашому краї здійснена спроба зібрати і видати лише невеличку частину творів, написаних поетами для дітей. Саме за сприяння та фінансової підтримки – депутата Хмільницької районної ради, директора СМТ ТОВ «Хмільницький райсількомунгосп», кандидата на посаду міського голови Хмільника Анатолія Гринюка вийшла ця книга.


 За допомогу у створенні і виданні збірки були вручені подяки  від відділу культури і мистецтв Хмільницької РДА і районної бібліотеки для дорослих Анатолію Гринюку, Миколі Зарубі, керівнику поетичної студії літературно – мистецького клубу « Золота троянда», художниці, студенці Хмільницького національного  університету Наталії Степанець, вчителю української мови і літератури ЗОШ №3 Наталії Омельчук, бібліотекарю ЗОШ №3 Надії Грабік.

                            

         Зустрічі з авторами віршів залишили в пам’яті присутніх особливий слід. Автори збірки « Я кораблик намалюю» члени літературно – мистецького об’єднання « Золота троянда», члени любительського об’єднання « Читацьке коло», що діє при районній бібліотеці для дорослих: Юлія Бичківська – Бараболя, Михайло Громов, Василь Гальчевський, Жанна Жур, Олександр Локтіонов, Уляна Мудь, Кирило Пилипчук, Петро Сиченко, Раїса Царук, Ніна Шмигельська, Микола Стасюк, Віра Шурман.

                 

                

                    

                   

                                         

Виступи авторів доповнили світлини та відео презентація «Працюємо над створенням книги», яку підготувала Олена Куцкір, зав. бібліотечно – інформаційним відділом бібліотеки.

                                  

    Твори поетів Хмільницького краю були представлені на книжковій виставці «Струни рідного краю».


Пишаємося нашим краєм, його славними людьми, талановитими майстрами  слова, його мистецькими барвами і прагнемо,  щоб кожен мав у грудях вогник любові до отчої землі «без якої ми в світі нічого не варті».


Запрошуємо до ознайомлення з краєзнавчою новинкою.
Вітаємо з новою книгою Євгена Козюка
Автор: адмін
Дата створення: 2015-10-06 15:36:34

«Автор цієї збірки вміє дивувати. Кожна його нова книга ніколи не схожа на попередню. Вони різні за жанром, за героями творів , за долями. Кожна книжка Євгена Козюка – це доля багатьох краян, це пам'ять про минуле, це зустріч з прекрасним  і світла віра у майбутнє».

Так розпочинається передмова до нової книги «На хвилях долі» Євгена Козюка.  Ця книга про родину Миколи Труша із Житомирщини, звідки була родом мама автора книги.

Головна героїня нарису внучка Миколи Труша -  Вікторія. Ще у дитинстві їй випала важка доля, залишившись без матері витерпіти приниження , страхи і …самотність. Найголовніше у житті підтримка рідних. Тому і не дивно, що її дідусь бореться  всіма силами за рідну кровинку. 

  Книга розрахована на широкий круг читача .

Козюк Є.І. На хвилях долі.  Нарис - Вінниця:" Вінницька газета", 2015. - 44с.

Колектив  районної книгозбірні вітає Євгена Козюка з виходом нової книги «На хвилях долі», бажає творчої наснаги і нових, нових книг.
Найкращий подарунок на свято - книга
Автор: адмін
Дата створення: 2015-10-02 13:36:54

Сергій Гребельський Заслужений журналіст України,  вірний і давній друг Районної  бібліотеки для дорослих привітав бібліотекарів з професійним святом і подарував збірку вибраних поезій культового, оригінального, самобутнього, модного українського поета Євгенія Юхниці « Мозаїка метафор – сюжети і характери».

                                                                             Євгеній Юхниця . Мозаїка метафор - сюжети і характери: Поезії.Вибране - українською та російською мовами. - К.:ТОВ "Редакція журналу "Дніпро", 2012. -864с.            

         Євгеній Юхниця – майстер – сучасних метафор, знавець жінок і людини загалом, чарівник слова, який постав у збірці різностильовим поетом – від ліричних сучасних літературних пам’яток нашому часу до примружливої всміхненої людини – у байках і гуморесках, сатирі і замальовках.


         Дякуємо Сергію Андрійовичу за чудовий подарунок і запрошуємо до ознайомлення з новою, епохальною за останнє десятиріччя, збіркою поезій.
Від Василя Маринича подарунок читачам бібліотеки
Автор: адмін
Дата створення: 2015-09-25 12:41:01

Наші земляки, славетний журналіст Вінниччини Василь Паламарчук та історик, краєзнавець Василь Маринич,  подарували бібліотеці книги. Василь Паламарчук книгу про Митинці «Босоніж по стерні», а Василь Маринич "«Рожденные страдать»?  Катастрофа в Украине 1941 – 1944». Книга "«Рожденные страдать»?" розповідає про трагічну історію єврейського народу в період 1941 – 1944 – тих років у Бессарабії, Буковині та України.

« Рожденные страдать»? – Винница: Глобус – Прес, 2011 – 204с.  

Це спогади очевидців, які пережили Катастрофу. Один із автобіографічних спогадів нашої землячки Міри – Калинської Перец з Уланова. Ця книга не тільки про великі скорботи єврейського народу, але і про тих, хто ризикував, спасаючи євреїв.

Колектив бібліотеки щиро дякує за подаровані книги і запрошує читачів у районну книгозбірню.
Олександр Роговий дарує свої книги
Автор: адмін
Дата створення: 2015-09-25 12:40:25

Одним із учасників першої Хмільницької наукової історико – краєзнавчої конференції  був відомий на Вінниччині краєзнавець Олександр Іванович Роговий. Історик, педагог, архівіст, член правління Всеукраїнської національної спілки краєзнавців (у 2003-2008рр.), член обласної геральдичної комісії, голова міжрайонного краєзнавчого об’єднання «СОБ», член Національної спілки краєзнавців України, член  правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України  він є автором  55 краєзнавчих книг.


   На початку конференції ознайомився з краєзнавчою виставкою «Праотча  земля - Хмільницького роду» скромно запитав:

-         Чи є в районній бібліотеці книги Олександра Рогового? Був здивований не тільки  наявністю книг, але і що хмільничани знають книги липовецького краєзнавця.

Подарував читачам бібліотеки книги, які розповідають про туристичні шляхи Липовеччини, про Соб, де  автор подає одну із версій, що битва на Синій Воді 1362 року відбулась у Липовецькому краї.


Книга «Подільськими шляхами Богдана Хмельницького» знайомить з героїчною історією нашого народу, його традиціями, звичаями та культурною спадщиною. В цій книзі зустрічаються і села нашого району пов’язані з українським  гетьманом. Олександр Іванович вважає, що «місто (Хмільник) було родовим гніздом Хмельницьких і навіть дало назву цьому роду».

                                     

Роговий О.І., Іванюк.,Шпак-Мельник В.Х. Подільськими шляхами Богдана Хмельницького.: Вінниця, ПП Балюк.,2012 -120с.                     

Запрошуємо всіх любителів – краєзнавців ознайомитись з чудовими книгами Олександра Рогового.

                                    

О.Роговий. Соб. - Вінниця:ПП Балюк І.Б.,2012. -76с.

Колектив бібліотеки щиро дякує і зичить авторові  нових відкритів, досліджень та нових книг.
Від доктора історичних наук, професора, педагога Льва Баженова подарунки
Автор: адмін
Дата створення: 2015-09-25 12:39:52

Цікавим несподіваним подарунком для бібліотеки на першій Хмільницькій науковій історико – краєзнавчій конференції стали краєзнавчі книги.


Відомий історик, педагог, краєзнавець, доктор історичних наук, професор, дійсний член Української академії історичних наук ( 1999), голова управління Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України ( з 2008р)… Лев Васильович Баженов у привітальному слові наголосив, що приїхав з подарунками для хмільничан. З радістю подарував краєзнавчі надбання районній книгозбірні.

                        


Ці книги про історичне минуле Поділля. Любителі історії полинуть у кінець XVIII ст..Хочете дізнатись про Хмільник більше? Розповість книга. «Описи Подільської губернії кінця XVIII – початку XIX ст..» та" Опис Подільської губернії, 1830р.».

Для любителів мемуарів, а точніше епістолярій книга "Юхим Сіцінський. Постаті в листах". Цікава переписка, знаного українського історика, етнографа, мистецтвознавця, археографа, протоієрея Юхима Сіцінського до відомих українських діячів.

Книги «Матеріали XIII- XIV Подільської історико – краєзнавчої конференції» розповідають про нові дослідження істориків на Хмельниччині.

Істориків зацікавлять книги О. Завальнюка «Земства Поділля в добу української революції 1917 – 1920рр.» та « Наукові праці  Кам’янець – Подільського Національного університету. Історичні науки Т.24» і т.д..

Ознайомлення з новими книгами.

Колектив бібліотеки запрошує всіх любителів минувшини ознайомитись з унікальними книгами.

Висловлюємо щиру вдячність відомому краєзнавцю Льву Васильовичу Баженову за книги та бажаємо, щоб здоров’я і творче дослідницьке натхнення були вашими незмінними супутниками в житті.
«Хмільницький палац Ксідо – перлина української архітектури».
Автор: адмін
Дата створення: 2015-09-24 12:25:36

Під такою назвою 22 вересня пройшла Всеукраїнська наукова – практична конференція присвячена 100-чю палацу Ксідо.


         Розпочалась конференція зі слів вітань міського голови Василя Грушка. У промові Василь Пилипович привітав краян та гостей Хмільника з Днем міста. Висловив сподівання, що знайомство з Хмільником залишать незабутні враження для гостей і прагнення допомогти у відродженні унікального палацу. Мер міста побажав плідної роботи всім учасникам Всеукраїнської науково – практичної конференції « Хмільницький палац  Ксідо – перлина української архітектури».

                       

         На конференції розглядалась широке коло досліджень, пропозицій, повідомлень щодо палацу Ксідо.

                       

            

         Проводили конференцію  Леонід Ковальський доктор архітектури, професор, дійсний член УАА, завідувач кафедри теорії архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури і Сергій Гальчак голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, які представляли науковців України та місцевих краєзнавців.

         З хмільничан краєзнавців, журналістів виступали М. Дорош, С.Гребельський, А.Веремій, В.Маринич, начальник управління містобудування та архітектури Хмільницької міської ради М. Загниборада.

                         


         Слова подяки линули від учасників конференції ініціатору конференції начальнику управління праці та соціального захисту  населення Хмільницької міської ради С.Редчику.

         До цієї історичної події у холі міської ради другого поверху працівниками бібліотеки були представлені ілюстративна – краєзнавчі виставки: « Від минулого до сучасного» та « Яка краса! Хмільник».

                           

                           

         В перше на виставках були презентовано старовині світлини міста, книги про Хмільник з 1959р. і по сьогодення та статті про палац Ксідо з ЗМІ та з Інтернету.

         Виставка зацікавила не тільки хмільничан, але й науковців. Обмінювались думками під час перерви учасники і запрошені на конференцію.

                        

         Цікаві враження про перші археологічні здобутки у Хмільнику залишила у серцях краян кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Лариса Виноградська, наголосивши, що на замковій горі найдені сліди трипільців.


         Хочеться вірити,що зроблено перший крок на шляху відбудови палацу та крапки не ставимо. Будемо надіятись на краще.


         Колектив бібліотеки щиро дякує організаційному комітету конференції за буклет               « Унікальний палац оздоровчого міста», для книгозбірні.
Краєзнавчий подарунок нащадкам
Автор: адмін
Дата створення: 2015-08-10 15:46:01

… у кожній хаті,

 на видному місці, мають лежати

три книжки:

Біблія, «Кобзар» Тараса Шевченка

 й історія рідного села.

Василь Паламарчук

Гарною подією на теренах краю стала нова історико – краєзнавча книга «На витоках Сниводи» автора Костянтина Матущака та співавторів Леоніда Луцкова і Миколи Репешка.

                                       

Матущак К.Ф. На витоках Сниводи./К.Ф. Матущак.-Вінниця:ФОП Рогальська І.О.- 2015.-428с.:іл.,фото

        В книзі розповідається не тільки історія села Мар’янівки , але і про пережите їхніми дідами і батьками . Перегортаючи сторінки книги, читачам буде цікаво дізнатися про одну із версій заснування села, про старовинний дубовий ліс,  що тягнувся  від Мар’янівки до Мазепинець , про заснування  Лисогірки (Мазепинці)….

         Одним словом читач познайомиться з 250- ти річними  подіями села Мар’янівки, , буде цікаво  читати про простих і відомих  односельців.

         Нещодавно один із авторів, Леонід Луцков  завітав  до районної бібліотеки для дорослих  і подарував  цю книгу - «На витоках Сниводи».


         Запрошуємо всіх, хто цікавиться  історією рідного краю до сторінок нової книги «На  витоках Сниводи», яка перенесе  у події  з кінця ХУІІ століття до початку ХХІ століття.
Відомі історики Вінничинни у бібліотеці.
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2015-07-17 14:08:56

У районній бібліотеці побували - історик, педагог, краєзнавець, кандидат історичних  наук, доцент, член Національної спілки журналістів України Анатолій Кононович Лисий та  журналіст, історик, краєзнавець, архівіст та член Національних спілок журналістів та краєзнавців України Сергій Дмитрович Гальчак.

Приводом цієї події стала підготовка до першої Хмільницької наукової історико – краєзнавчої конференції , яка відбудеться у середині вересня.

         Як завжди Сергій Дмитрович подарував  читачам  бібліотеки свої нові унікальні книги «Жіноче обличчя війни.  Вінничанки на захисті Вітчизни (1941 -1945)»  ,«Ратна слава Вінниччини», «Словом і багнетом:  журналісти Вінниччини у Другій Світовій війні» .

 

Гальчак С.Д. Ратна слава Вінниччини : Час. Події. Особистості. – Вінниця: ТОВ «Меркьюрі – Поділля», 2015.- 608 с.
Гальчак С.Д. Жіноче обличчя війни: вінничанки на захисті Вітчизни (1941 – 1945).- Вінниця: ПП Балюк І.Б., 2015.- 460 с.
 

Гальчак С.Д. «Словом і багнетом:  журналісти Вінниччини у Другій Світовій війні» ).- Вінниця: ПП Балюк І.Б., 2015.- 2-е вид., доп. - с

         Колектив щиро дякує науковцям за зустріч та подаровані книги. Бажає і надалі творчої наснаги, гарного початку такої благодійної справи – історико – краєзнавчої конференції у Хмільницькому краї. 
Нове видання Анжели Веремій
Автор: адмін
Дата створення: 2015-07-09 14:45:29

Гарним  і несподіваним подарунком стала нова книга Анжели Веремій « У краї мальв і полину», подарована до нашої  книгозбірні.


Передмову до книги написав  заслужений працівник культури,  доктор історичних наук Сергій Гальчак. У передмові відомий історик зазначив: «Власне, це проникливий погляд на життя очима болю  і любові. Болю від заподіяного горя, любові – до відстоювання правди й справедливості як на державному, так і особистому рівнях. Тому з таким трепетом душі читається ця чудова книга…».


 Веремій А. У краї мальв і полину. Вінниця : ПП Балюк І.Б., 2015.-80 с.

« У краї мальв і полину» - це нова книга вибраної поезії  і нарисів, які торкаються  трепетних  струн душі, це наш нинішній час, це  сум і скорбота за тими,  кого вже немає  поруч. Лірична і водночас хвилююча книга буде цікава як старшому, так і молодшому поколінню.


Книга подарована з дарчим  автографом і побажаннями: «Є честь – бути з рідним краєм у години радості і в час лиха. Є щастя – бути потрібною людям».

 Запрошуємо до сторінок щирою сповіді відомого філолога, вчителя, поетеси  краю

Анжели Веремій.

 
« Дороги життя» Любові Василів - Базюк
Автор: адмін
Дата створення: 2015-06-18 11:44:08

Хмільницька районна бібліотека для дорослих отримала безцінний подарунок – 10 примірників нового історичного роману « Дороги життя» від Любові Василів -Базюк.

 Дякуємо  авторці книги і видавництву "Букрек" за щедрість і добро, яке ви творите для нас, українців, за можливість ознайомитися, а  де кому відкрити для себе ім’я -   Любові Василів – Базюк. На жаль, у нашій книгозбірні та сільських бібліотеках Хмільницького району книг « Вони служили церкві і рідному народу», « У вирі тоталітарних режимів», « Не вір…!», « Україна на тернистому шляху до духовного визволення», « П’ять Колосків», « У горі та сльозах наша доля… Геноциди в Україні», « Крізь пекло на землі!» не має.

Ім’я Любові Базюк з Торонто відоме не лише в Канаді, а й на Волині, в Україні, як науковця, письменника. За словами Володимира Рожка, кандидата церковно – історичних наук: « Найбільшими духовними цінностями її життя, творчості є Бог та Україна. Іде б не водили її дороги життя – на рідній землі, у Польщі, Словаччині, Австрії, Німеччині, в Канаді – ці цінності вічні й незамінні. Її притаманна любов до Бога, всією душею з дитинства прагнула чути Слово Боже у рідній мові в Українській Православній Церкві».


Подаровані книги  пані Любові Василів – Базюк репрезентували на семінарі бібліотечних працівників Хмільницького районну, шість примірників передали у сільські бібліотеки.

 

Василів – Базюк Л.Й. Дороги життя: історичний роман / Л.Й. Василів – Базюк. – Чернівці: Букрек, 2015. – 832с.;іл.

На сторінках роману « Дороги життя» Любов Василів – Базюк розповідає нам про свою родину, власне непросте життя. Дитинство на Волині, Друга світова війна, вимушений виїзд за кордон, пошуки місця проживання на чужій землі… Проте всі випробування роблять авторку сильнішою. За жодних обставин вона не втрачає віри в те, що колись повернеться на рідну землю – в нову Україну: самостійну, сильну.

Запрошуємо всіх бажаючих прочитати новий роман письменниці із діаспори та поділитися враженнями.

 

 

 

 

         
Подарунок від академіка
Автор: адмін
Дата створення: 2015-05-26 10:17:04

Щоб вижити, людина має змінити свої бажання.

Б. Панасюк

«Плине час, змінюються покоління людства, але зовсім невідомо куди  рухається людина : до добра чи зла. Це питання з питань» . Не тільки  такі питання ставить в своїй нові книзі «Вибрані твори Т.8»  академік, заслужений економіст  України, уродженець с.Лозни Броніслав Панасюк. Також    і інші  сучасні питання, що хвилюють українців: актуальні  проблеми  економіки України,  історія сьогодення,  літературні нариси минулого і нинішнього.

         Наукові статті  розкривають про можливості природи і потреби людини, про проблеми людства  в майбутньому…. Окрема  увага приділяється творчості М.Гоголя.


          В книзі також піднімаються питання про відродження села.Книга буде цікава всім тим, хто не байдужий до історії сьогодення і минулого.

Запрошуємо  ознайомитися з книгою Б.Панасюка.


 
«Плине швидко так ріка життя»
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2015-05-20 11:03:53

    Саме  так називається нова книга Світлани Гаврилової, яку нещодавно авторка  подарувала у нашу бібліотеку. Збірка розпочинається віршем  «А нова пісня, ніби, нова доля» присвячена всім, хто не прийшов із війни.


     Важко сказати, яка тема не прозвучала  у збірці. Тут  читач зустріне все…  і рідну домівку, і кохання, і чарівність  природи…. Багато віршів присвячені рідним та друзям. Поетична музика Світлани  Едуардівни переносить у світ любові, добра і надії на майбутнє.

     Колектив районної бібліотеки вітає Світлану  Едуардівну з новою збіркою, зичить творчого натхнення, міцного здоров’я, вдячних читачів  і нових книг на літературній ниві краю.
С. Гаврилова. Своєї долі пише полотно
Автор: адмін
Дата створення: 2015-05-19 11:40:57

І будемо ми разом на віки,

До України, сповнені любові

 С. Гаврилова

Працівники Хмільницької районної бібліотеки для дорослих Марія Бабій та Людмила Курилюк побували на презентації книги С. Е. Гаврилової «   Плине  швидко так ріка життя», що проходила в Уланівському сільському будинку культури.

                                                                                                       

         Нова книга – шана – присвята Україні, подіям на Сході України, рідному селу, односельчанам. Вірші Світлани Гаврилової легко лягають на музику, і ставши піснями, зігрівають наші людські серця. Недарма кажуть, що єднання праці й пісні для українців – це і хліб, і сіль, і стан душі. Музику до слів авторки написав Андрій Бохнюк, директор Уланівського  будинку культури.

                                

         Пісні звучали у виконанні жіночого ансамблю «Подільські роси», старостою якою є Світлана Гаврилова. Вірші читали члени літературного об’єднання « Світоч», яким керує також Світлана Едуардівна.

                      

         Кажуть йти до Бога – йти до самого себе. Ось вони вірші – роздуми, пісні болі і перлини - радості душі. Світлана Гаврилова пише, співає, наче сповідається серцем – душею перед собою, своєю совістю, рідним краєм, родиною , Україною.

                                
            

         Вітали поетесу з виходом, нової книги, сьомої збірки поезій «  Плине швидко так ріка життя»:  Сергій Голубенко сільський голова, Марія Бабій зав.відділом обслуговування районної бібліотеки для дорослих, Інна Павлюк бібліотекар с. Уланова, друзі та шанувальники творчості.

                                                                                                         

         Світлана Едуардівна люб’язно подарувала свою нову книгу читачам Хмільницької районної бібліотеки для дорослих.


         Шановні користувачі, прочитайте цю книгу, і ви зрозумієте, що є цінності, які не купиш  ні за які кошти, бо вони живуть у нас самих.

         Запрошуємо до ознайомлення з краєзнавчого новинкою.
Новинка на краєзнавчій ниві Хмільницького краю
Автор: адмін
Дата створення: 2015-05-05 10:14:43

Міняються покоління, міняється історія, виходять у світ нові книги. Нещодавно відомий краєзнавець, член правління Вінницької обласної організації Національної  спілки краєзнавців України та Вінницької філії Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам’янець – Подільському  національному  університеті ім.І.Огієнка, директор Воронівської загальноосвітньої школи І – ІІІст. , Почесний краєзнавець України Микола Дорош подарував  у бібліотеку нову книгу «На хрещатій дорозі : Бозький Острів – Хмелин – Хмільник» з дарчим надписом. Вступне слово голови  правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Сергій Гальчак.

                                                     

         Дорош ,М.  На  хрещатій дорозі : Бозький Острів – Хмелин – Хмільник [Микола Дорош ].- Вінниця: Меркьюрі – Поділля, 2015., - 104 с.

         З перших сторінок  автор розповідає про  племена , які населяли  територію Хмільницького краю:  « трипільські землеробські племена, землеробсько  - скотарські племена,  праслов’янські поселення білогрудівської археологічної культури, скіфи, черняхівці , славя’ни та угри, печеніги, половці».

          З ІІ розділу подається  цікаве дослідження про походження назви  Хмільника, де автор розкриває  свою версію топоніміки міста  та першу дату  - 1100 р. На думку автора перша назва міста – Бозький  Острів пізніше Хмелен і « з середини 14 століття за містом закріпилась назва «Хмельник»».

         В кінці книги подана використана література з стародруків та новітніх книг.  

  

Запрошуємо ознайомитись з книгою Миколи Дороша «На  хрещатій дорозі : Бозький Острів – Хмелин – Хмільник» , подорожувати у просторі і часі, вглиб  тисячолітньої історії краю.
Історія друкованим словом
Автор: адмін
Дата створення: 2015-04-29 11:19:22

         Нещодавно у району бібліотеку для дорослих відомий краєзнавець, історик, Почесний громадянин Хмільницького району Микола Дорош подарував свою нову книгу « Скарби  прабатьківських криниць». Передмову до книги написав голова правління Вінницької обласної організації спілки краєзнавців України, де зазначив, що нова книга  Миколи Дороша  унікальна . «ЇЇ унікальність полягає , насамперед, у тому , що в ній чи в не вперше досліджується історія теренів сучасного Хмільницького району періоду язичества, наводиться значна кількість переконливих факторів стосовно витоків назв населених пунктів, започаткованих ще у далеку  пору, ретельно  розповідається про спосіб життя, духовні та культурно – естетичні традиції місцевого населення. Книга зацікавлює буквально із перших сторінок, читається легко й захоплююче.»

         Книга Миколи Дороша – це сміливі версії із топоніміки назв краю, це нескінченний пошук, це політ рішучої фантазії, це наближення минулого до сьогодення.

                                                                                     

Запрошуємо всіх до знайомства з новою книгою Миколи Дороша «Скарби  прабатьківських криниць».
Пам'ять залишається живою...
Автор: адмін
Дата створення: 2015-04-28 11:02:57

Про буремні події  і подвиги воїнів Великої Вітчизняної війни (1941 -1945рр.) написано та сказано багато. Серед цих сторінок минулого мало приділялось увага жінкам – вдовам, на плечі яким випала гірка доля. Вони працювали в тилу, виховували дітей, відбудовували народне господарство.

         Саме цим жінкам у Хмільницького району присвячена книга «П’є журавка воду – воду п’є одна». Видання здійснено за рішенням Хмільницької районної організації ветеранів України в зв’язку з 70 - річчям  Перемоги у Великій Вітчизняній  війні 1941 -1945 рр. Матеріали підготовлені за сприяння голови  районної державної адміністрації  Євгенія Віталійовича Буткевича та голови  районної ради Василя Арсеньовича  Чмелюка.

         Книга видана за фінансової підтримки братів Петра  Васильовича та Миколи Васильовича Юрчишиних.

         Упорядник Євгенія Іванівна Семененко.

         Дизайн Олександр Павлович Околодько.»


         У передмові голова Хмільницької районної організації ветеранів України, заслужений лікар України, Почесний ветеран України, Почесний громадянин Хмільницького району Віталій Каленіченко зазначив : «Пам'ять – це  енергія вічності. Пам'ять не старіє і не вмирає. Вони живе і береже поіменно кожного героя, кожного невинно убієнного, кожну солдатську вдову. І наш обов’язок підтримувати її, ту  Пам'ять, розповідати про Велику Вітчизняну війну правду, якою б нелегкою вона не була.»

Книга систематизована за сільськими радами, де кожний може дізнатись скільки похоронок надійшло у село, скільки односельчан не вернулись до рідних домівок.

         Щира і відверта розповідь про вдів заставить нас сьогодні по – іншому подивитись на наше минуле і нинішнє, приклонитись перед жінками, які є еталоном  мужності , вірності та сили  духа.

Запрошуємо Вас ознайомитись з книгою «П’є журавка воду – воду п’є одна» у районній та сільських бібліотеках про пережите, вистраждане і оцінене через призму століть.

 

 
Дума про Наума
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2015-04-08 10:27:26

Під такою назвою вийшла нова  книга заслуженого журналіста  України , відомого журналіста  на Вінниччині, хмільничанина Сергія Гребельського. Книга розповідає про  людину - легенду,  заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук, Почесного громадянина Хмільника Наума Яковича Гольденберга..

                                         

Гребельський, С. Дума про Наума. Вінниця: ПП Балюк І.Б.,2015-56с.

З перших сторінок автор  знайомить з біографію  та містами пов’язаними  з діяльністю Наума Гольденберга .  Це і Чечельник, Вапнярка, Погребище та про бойові стежки майбутнього лікаря.

  Сергій Гребельський  у книзі зазначає, що саме на долю Наума Яковича випала відбудова «Дорожньої лікарні №2», яка сьогодні носить назву «Медичний центр реабілітації залізничників».

Читач разом  з автором  відкриває, як відомі , так і незнані дані про Наума Яковича. Головний герой книги перед нами постає не тільки .як високопрофесійний лікар, але і як мудрий, працездатний , інтелігентний керівник, який в скрутних умовах не опускав руки, високо тримав голову  і завжди мав і має силу волі і терпіння. Адже саме Наум Гольденберг більше 50-ти років  був на посаді головного лікаря залізничної оздоровниці.

Книгу люб’язно подарував у  бібліотеку сам автор з дарчим надписом.


Книга буде цікава не тільки краєзнавцям, лікарям, але і всім , хто цікавиться  неодинарними особистостями малої Батьківщини.

 
Подарунок від Броніслав Панасюка
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2015-03-03 12:58:06

         Хто ми, українці, звідки ми,  де наші корені , чому сталось так, що довгі роки терпіли неволю – всю цю тематику  досліджує у своїй книзі «Збувається надія (Прощай, немытая Россия)»  відомий економіст, науковець,  уродженець с.Лозни  Броніслав  Якович Панасюк.  

Це видання, нещодавно, було  подаровано  у районну бібліотеку для  дорослих. Головний герой книги – її величність Історія , як України, так і Росії.

     

З книги дізнаємось і про Київську Русь, яка існувала з давніх часів і була однією  з найбільших і наймогутніших держав. В наступних розділах книги подається сьогодення України, де ми нині посідаємо  перше місце в Європі за смертністю та старінням, де знищена  армія, розкрадено матеріальні багатства, зупинене виробництво і спустошений бюджет країни.

         Праця вченого  відкриває українцям правду не тільки про Україну, але і  про Росію. Написана просто і переконливо, буде цікава всім тим, хто цікавиться історією, сьогодення та майбуттям України.

Всіх, кого зацікавили незвичайні дослідження Броніслав Панасюка запрошуємо у районну бібліотеку для дорослих для знайомства з книгою Броніслава Панасюка «Збувається надія (Прощай, немытая Россия)»  .

Колектив бібліотеки щиро дякує авторові за подаровану книгу і зичить міцного здоров’я, довголіття і нових  книг.
Книга – подарунок від І. С. Волошенюка
Автор: адмін
Дата створення: 2015-02-20 15:49:29

З особливою приємністю отримали подарунок – книгу « Марія й Опанас, проза і Парнас»від самого автора Івана Волошенюка – вінницького прозаїка, публіциста, члена НСПУ, заслуженого журналіста України.

                                          

Волошенюк  І. С. Марія й Опанас, проза і Парнас / Волошенюк І. – Вінниця; П.П. Балюк І.Б., 2015 – 266с.

Книжка є першою у Вінницькій області спробою розповісти про життя людини, яка волею долі стала нашою землячкою, адже розпочинала свій творчий шлях у Немирові як дружина вчителя тутешньої гімназії Опанаса Марковича. Саме тут висходив її неординарний талант, саме звідси вона пішла в космічну височінь літературної слави.

Нагадаємо нашим читачам, що 29 січня у Вінницькій обласній універсальній  науковій бібліотеці ім.. К.А. Тімірязєва відбулася презентація цієї книги в рамках засідання науково – краєзнавчого клубу « Дослідник краю». В презентації книги « Марія й Опанас, проза і Парнас» взяли участь наші знані краяни Анжела Веремій, Микола Дорош, Віра Степанюк.


Дякуємо за подаровану книгу і бажаємо авторові, щоб ще довго йому світило сонце і своїм словом зігрівав земляків.

Запрошуємо до ознайомлення з новою книгою!
Вільний книжковий простір
Автор: адмін
Дата створення: 2015-02-04 11:34:45

Хмільницька районна бібліотека для дорослих разом з сільськими бібліотеками району сіл: Уланів , Липятин, Колибабинці,Качанівка, Лозна взяли участь у проекті Фонду Дарини Жолдак «Вільний книжковий простір», та перемогли у конкурсі фоторобіт на тему «Читай усюди». На даний час бібліотека села Липятин отримала книжкову скриньку від Фундації.

                                                                                      

  Бібліотеки району продовжують брати участь у постійно діючому проекті «Вільний простір – 2015». В рамках проекту бібліотека села Соколова від акції «Роботи Дива власноруч»  Фонду Дарини Жолдак та «Нової пошти» отримала скриньку від Янгола.

                         

Зустріч з новою книгою А.Веремій та М.Дороша
Автор: адмін
Дата створення: 2014-11-06 17:16:27

Анжела Веремій – авторка нової книги «Обираючи свободу»  в співавторстві  з Миколою Дорошем, завітала у бібліотеку і подарувала книгу, присвячену  сьогоденню України  з дарчим написом : «Обираючи свободу, стаєш на варту її ідеалів …зі зброєю. У кожного вона – своя. Лише б служила вона людям добром і правдою.»

                                     

   У передмові доктор історичних наук, голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Сергій Гальчак зазначив: «Нова книга Анжели Веремій та Миколи Дороша – своєрідне дзеркало часу, зворушлива розмова з читачем про сучасну Україну у полум’ї, про позицію людини в період буремних життєвих випробувань».

           

    Своїм щирим словом автори в поетичній  і в прозовій формі розповідають про тих, які борються за свободу, про тих, які чекають синів і які свято вірять у Перемогу. 

Колектив бібліотеки вітають авторів  з виходом нової книги і  бажають нових творчих звершень та  вдячних читачів.  

 

Запрошуємо всіх до сторінок книги Анжели Веремій та Миколи Дороша «Обираючи свободу».

 
Подарунок від О. І. Тимошка
Автор: адмін
Дата створення: 2014-10-29 11:08:07

   Відпочиваючи у місті -   курорті Хмільнику, гість із Києва Олександр Ілліч Тимошок, військовий лікар завітав до бібліотеки і подарував власну книгу.


 «Українські стежки А. Чехова та О. Пушкіна» Видання містить дещо нові погляди на перебування в Україні двох видатних майстрів пера: поета прози – Антона Чехова та поета – лірика Олександра Пушкіна. На підставі біографічних даних Чехова та Пушкіна, архівних матеріалів автором досліджено їх перебування в Україні.

                                             

О.І. Тимошок 

    Українські стежки А. Чехова та О.Пушкіна. - К.: НАКККіМ, 2014.-124с.

         Дякуємо автору за подарунок.

         Запрошуємо Вас, шановні читачі, пройтись доріжками України, де ступала нога видатних літераторів минувшини.
Книга – подарунок Л.В. Сердунич
Автор: адмін
Дата створення: 2014-10-25 13:11:00

Нещодавно член НСЖУ, НСКУ, АДТУ, поетеса  Любов Андріївна Сердунич, завітавши до Хмільницької районної бібліотеки для дорослих, подарувала збірник  «Україна – мати кличе нас повстати», до якого увійшли дослідницькі статті, нариси, публіцистичні та художні твори про ОУН та УПА, написані різними авторами в наш час.

                                 

УКРАЇНА МАТИ КЛИЧЕ НАС ПОВСТАТИ. Краєзнавчі дослідження,
публіцистичні статті та художні твори про ОУН і УПА.
/Редактор-упорядник Любов Сердунич.
-Хмельницький:Видавець ФОП Цюпак А.А., 2014.-160с.

Збірник присвячений світлим датам,  якими позначений 2014 рік:105 –ій  річниці від дня народження Провідника  української нації С.Бандери, 200- літтю Великого  Т.Г. Шевченка, 72-ій річниці створення УПА, нашим славним учасникам, героям  Майдану і захисником України у війні на сході.

 

Запрошуємо познайомитися з новою книжкою Любови Сердунич.

 

 
Презентація книг про героїв Майдану
Автор: адмін
Дата створення: 2014-10-22 16:14:59

Болем полинули сурми Майдану,

Кров’ю полита ридає земля.

Моя Україна – роз’ятрена  рана,

Стала за волю свою проти зла.

Галина Боярська

 

         У  читальній залі районної бібліотеки для дорослих пройшла презентація книг, присвячених учасникам  Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій державі.

                                

         Небесна сотня /К.Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін.; упоряд: О.Трибушна. І. Соломко; передмови Патріарха Філарета, о.Г.Коваленка, о.Святослава; худож. – оформлювач Л.П.Вировець. – Харків: Фоліо, 2014.- 206с.:іл.. – Укр. Та рос. мовами.

                                                          

Мухарський А. Майдан (Р)ЕВОЛЮЦІЯ ДУХУ: Мистецько – культуро – логічний проект/ Автор і куратор проекту: Антін Мухавський, - К.: НАШ ФОРМАТ, 2014.-312с.:іл.

                                                   

Історії героїв Небесної сотні читайте на сайті htt://nebesna.pravda.com.ua 

Небесна сотня - це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас. Та ця пам'ять і ці почування будуть тільки відчуттями, якщо ми не плекатимемо щодня, допоки б’ються наші серця, плоди  гідні висоти подвигу Героїв Майдану.

 Тривогою і надією пройняті книги наших поетів-земляків А. Веремій  "На барвінковій огняній землі" та О. Побережного "Герої не вмирають! Рядки народжені війною та революцією". Сторінки книг пронизані глибокими роздумами про світ сучасної людини з позиції справедливості, любові та добра.

         Cвітла та вічна пам'ять воїнам, які відділи життя за Україну! Герої не вмирають!.
Краєзнавчі новинки та подарунки від Сергія Гальчака.
Автор: адмін
Дата створення: 2014-10-22 12:39:41

  На ІV Міжнародній науковій  практичній конференції «Усна  історія як важлива складова краєзнавчої діяльності» доктором історичних наук, головою правління Вінницької обласної організації Національної  спілки  краєзнавців України  Сергієм Гальчаком було подаровано в бібліотеку особисті книги автора.


Це  книги:««Східні робітники» з Поділля у Третьому рейху» (2004р.), «Визволення Вінниччини від нацистських загарбників» (2005р.), «Краєзнавці Вінниччини»(2005 р.), «Краєзнавство  Східного Поділля»92005р.), «Поділля : природа, людина – еволюція, історичний розвиток»(2006р.), «Ступені мужності» (2012р.)  та в співавторстві з С.Костюк «Голкою, ниткою, серцем і душею» (2013р.).

            

Колектив бібліотеки  щиро дякує Сергію Дмитровичу за подарунки  і бажає  творчого натхнення,  гарних здобутків  на  краєзнавчій ниві , вдячних читачів та нових, нових книг.

Презентація книги Гаврилової С.Е.
Автор: адмін
Дата створення: 2014-10-04 14:14:58

Блажен, хто сіє у народі

Зерно найкраще на землі:

Зерно любові, братерства, згоди,

В громаді, в хаті і в сім’ї

Олександр Кониський

 

         2 жовтня в Уланівському будинку культури відбулася презентація п’ятої, щойно виданої, книги «Роки розсипались по вітру стиглим житом» Світлани Едуардівни Гаврилової. В книзі зібрані вірші про рідну землю, матір – Україну, про вірність своєму народові, отчому краю, людям, які живуть поряд.

                                                        

         Ліричні рядки сповнені любов’ю до світу цього, до матері, жінки, коханої. В них найсвятіші людські почуття – вірність, любові краса.


         Поетеса із с.Уланова Світлана Гаврилова читала вірші, сповнені болю і тривоги за долю народу, якому судилося так багато пережити, вимріяти, вистраждати і відродитися.


         Ведуча заходу, зав. сільською бібліотекою с.Уланова Інна Павлюк, ознайомила  з життєвим шляхом , заслуженого вчителя Російської федерації Світлани Едуардівни Гаврилової , її книгами, а також запрошувала до слова учасників презентації.


         Привітали поетесу із виходом нової книги зав. відділом обслуговування Хмільницької районної бібліотеки для дорослих Марія Бабій та член любительського об’єднання «Читацьке коло», поетеса Оксана Гавура.


         Нову книгу «Роки розсипались по вітру  стиглим житом» Світлана Гаврилова подарувала читачам районної бібліотеки для дорослих.

Запрошуємо до ознайомлення з краєзнавчою новинкою.
Нова книга Анжели Веремій
Автор: адмін
Дата створення: 2014-08-26 17:34:28

До бібліотеки завітала з своєю новою  книгою  Анжела Веремій. Поетеса,  прозаїк, журналіст,  учитель-філолог , громадський  діяч, її   життєва позиція  проста: людина  приходить у світ для збільшення  добра і любові, для  утвердження  Правди і Справедливості.


         І ось  нова  книга  «На барвінковій огняній землі».   Вона дихає на повні  груди  болем часу, його проблемами та  сподіваннями. Головне в  ній – мова про сучасну  Україну -  «барвінкову землю», яка нині стає «огняною» .

                          Молюсь за  тебе, Батьківщина,

                          І вірю: дух наш  не здолать…

         Тривогою і надією пройняті всі поетичні та  прозаїчні твори книги. Велично постає  Майдан,  подвиг  простих людей, що  взяли  й беруть на себе відповідальність за державу, які, своєю жертовністю поповнюють ряди Небесної Сотні та Тисячі, закладають підвалини, проторюють  нелегку  дорогу українського суспільства у щасливе завтра.

                            Час  прийшов боронити  країну,

                            Дім свій, річечку, землю  святу.

         Нова  книга вражає  глибокою проникливістю у духовний  світ героїв, актуальністю, філософсько-публіцистичним наповненням.   І як завжди  у  Анжели  Веремій:

                              Схилився янгол до зерна…

                              Мені б краплиночку тепла.

                              Щоб світлою ця ніч  була,

                              Щоб не зачерствіла  душа.

         У своєму  дарчому  написі  автор написала : «Мій фронт- слово. І дай Боже, щоб  воно було потрібне  людям».

                              Щоб вірш, як хліб, вам дать могла,

                              Щоб на землі любов жила. 

                                                        

         Запрошуємо до ознайомлення з новою  книгою  Анжели  Веремій.
Краєзнавчий подарунок від земляка з Митинець
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2014-08-09 15:16:07

Завітавши у бібліотеку, наш земляк Василь Паламарчук подарував свою нову книгу "Босоніж по стерні". У передмові член-коресподент Української академії історичних наук Сергій Гальчак написав: "Книгу написано з дивовижним натхненням. Чи не головним героем у ній виступає славний хліборобський рід Паламарчуків".

При написанні книги були використані стародруки, матеріали з архівів України, спогади односельців та особисті спогади.

Краянам буде цікаво дізнатися про реліквії села, палац, скарби, про унікальний парк, закладений 1802 році.

Паламарчук Василь Босоніж по стерні Вінниця: Меркюрі-Поділля, 2014.-188c.

Читач дізнаеться не  тільки про історію села Митинець, але й про села району та Хмільник. Сторінка за сторінкою полинаєш у різні періоди історії. Разом з автором повертаєшся у минуле, коли краяни вистоювали проти монголо-татарского іга, турків, поляків, німців, голодомору та репресій.

Ця книга присвячена не тільки нинішньому поколінню, але й майбутнім поколінням.  Сам автор зазначив"... на столі в кожній хаті мають лежати насамперед три найголовніші книги - Біблія, "Кобзар" Тараса Шевченка і книга про рідне село".

Запрошуємо всіх до ознайомлення з книгою, яка нікого не залишить байдужими.
Знані краяни Вінниччини у гостях бібліотеки
Автор: Краєзнавець
Дата створення: 2014-08-08 16:15:50

Зустрічі ніколи  не бувають випадковими. Про це засвідчує спілкування   з кандидатом історичних наук, заслуженим працівником культури України, головою правління Вінницької обласної спілки краєзнавців України Сергієм Дмитровичем Гальчаком, заслуженим журналістом України, колишнім  головним редактором  газети «Вінниччини», головою правління обласної організації НСЖУ  Василем Миколайовичем Паламарчуком та  видавцем «Меркьюрі- Поділля» Ігорем  Борисовичем Балюком.

     


Шановні гості були вражені прийомом, адже бібліотекарі засипали питаннями про нові книги Сергія Гальчака та  коли встигає писати , адже шість нових книг , великих досліджень за 2014 рік вказують на  титанічну працю. Бібліотекар читального залу Антоніна Поліщук для автографу принесла книги самого автора. І знову здивування  Сергія Гальчака, його книги знають у Хмільницькому краї, про що засвідчують зачитані палітурки та талони терміни – повернення на книгах.

     

Особлива мова про нашого земляка Василя Паламарчука, який вперше переступивши поріг бібліотеки, подарував свою нову книгу «Босоніж по стерні». Це історія нашого села Митинці, на якій зростав  Василь Миколайович, з якої він вийшов у світ. У книжці правдиво  відображені події, що відбувались протягом багатьох років. Колектив бібліотеки  привітав автора з новою книгою, побажав вдячних читачів і нових чудових книг.

    

Вперше у стінах бібліотеки побував сам видавець Ігор Балюк, саме в якого друкуються наші краєзнавці та на книгах залишив автографи.

     

Щира розмова нікого не залишила  байдужими . Колектив  бібліотеки не хотів відпускати гостей, а гості в свою чергу пообіцяли  подарувати свої книги  та приїхати на зустріч з краянами. 
Подарунок від М.В. Снаговського
Автор: admin
Дата створення: 2014-08-08 15:52:45

(м. Харків)

          Вдруге потішив колектив та читачів Хмільницької районної бібліотеки для дорослих Микола Васильович Снаговський  український письменник, лауреат Другого всеукраїнського конкурсу оригінальних радіоп’єс  «Відродимо забутий жанр», дипломант VI, переможець VII Конкурсу імені О.С. Масельського на кращий літературний твір у номінації «Майстер слова».

      

          Щиро вдячні за книги, які ви подарували нашій бібліотеці. Це дуже вагомий внесок у поповнення книжкового фонду. Книги, які ми отримали, цікаві, змістовні, їх із задоволенням прочитають наші користувачі.

          Бажаємо Вам, шановний Микола Васильович, міцного здоров’я, нехай повниться радістю душа, збуваються всі Ваші мрії та надії.

          Запрошуємо до ознайомлення з новими книгами!
Нова книга відомого краєзнавця Миколи Дороша
Автор: адмін
Дата створення: 2014-07-22 16:36:36

Нещодавно  сам автор , Микола Дорош, завітав у бібліотеку і подарував з авторським підписом  свою  нову книгу «Обруски рідної землі. Поезія ». Поетичним рядком оспівується Україна ,  батьківська земля та віра у майбутнє.   

Найкраща – батьківська земля   –
Моя життєва борозна.
Тут жайвір в пісні іздаля
І мальви, айстри край вікна….
Найкраща – батьківська  земля –
Це хліб насушний і струна
Душу і серце звеселя.
Тут і колиска і … труна.

          В своїй поезії автор простими  і щирими словами  описує,   що бачив і пережив, звертається до майбутнього  покоління і згадує своє родове коріння.

 

 Дорош М. Обруски рідної землі. Поезія.Вінниця::ПП Балюк І.Б., 2014.- 116 с.

В збірці зустрічаються  вірші , які присвячені відомим землякам – А.Бортяку, В.Паламрчуку, В.Панасюку, С.Гавриловій, також вірші присвячені воїнам – афганцям , вдовам села Воронівець та найдорожчій людині - онучці Маргариті.

Поетична збірка адресована всім тим, хто не байдужий до долі України, рідного краю її народу та майбутнього.
На знак вдячності і поваги до бібліотекарів
Автор: адмін
Дата створення: 2014-06-27 15:25:05

 Заслужений журналіст України Сергій Гребельський – частий гість і друг бібліотеки. Подорожуючи по Україні, Вінниччині,  він завжди намагається привезти для нашої книгозбірні подарунок – книги.

         Так було і цього разу, Сергій Андрійович побувавши у Вінницькій обласній організації спілки письменників України, придбав для бібліотеки дві книги , які безумовно зацікавлять наших читачів.

                                                        

  Подолинний А.М. Зеленеє жито [ Текст]: Вибрані твори/ А.М.Подолинний - Вінниця: ДП "ДКФ", 2011с. - (Серія  " Бібліотека літератури Вінниччини": Випуск 3).

Колесник Л.Ф. Привиди пустельного кварталу. Проза.- Вінниця: "Вінницька газета", 2011. -160с.: іл.

         Дякуємо Сергію Гребельському за подаровані книги.
Подарунок книгозбірні від Б.Я. Панасюка
Автор: адмін
Дата створення: 2014-05-17 16:29:10

Відомий краянин, уродженець с.Лозна Броніслав Панасюк подарував нашій книгозбірні щойно виданий 7-й том  вибраних творів. Учений у галузі державного управління економічного прогнозування, регулювання економіки, академік НААН, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України,  письменник Броніслав  Якович пропонує нашим читачам видання, яке містить цілий ряд філософських, літературознавчих, науково – теоретичних і практичних розробок, які стосуються української нації, народу та його соціально- виробничої сфери, зокрема деяких галузей економіки, висловлює власне бачення історичного минулого, сучасного і майбутнього української нації, її держави.

        

Запрошуємо до ознайомлення з новою книгою нашого земляка.

.
Пропонуємо ознайомитись
Автор: адмін
Дата створення: 2014-05-17 15:51:00

Ще  одне ім’я  серед  творчих  краян  Вінниччини - Жанна  Дмитренко, провідний методист Вінницького обласного  центру народної творчості.


         Збірку поезій      відомої поетеси «Дві райдуги» та  видання віршів  «Дорогі  мої  земляки» люб’язно  надав  до  бібліотеки  П.І.Ткачук , поцінувач творчості  Ж. Дмитренко.

                                                   

         ЇЇ поезії – це  роздуми про  долю України. Автор прокладає через  своє  слово своєрідний міст  між  минулим і  майбутнім.  Цікаво читати  ці поезії – це зустріч з особистостями з  різних міст і  сіл Вінниччини. Вірші-присвята – своєрідний літопис високих людських  стосунків, усім , з  ким зводило і  зводить  життя.

Запрошуємо ознайомитись з творчістю  поетеси.

 
Подарунок бібліотеці від харківського журналіста Снаговського М,В.
Автор: адмін
Дата створення: 2014-05-08 12:18:07

Колектив та читачі  Хмільницької районної бібліотеки для дорослих щиро вдячні Миколі Васильовичу Снаговському за подаровану книгу « Про кохання – без порожніх слів».

         Микола Васильович є лауреатом Другого Всеукраїнського конкурсу оригінальних радіоп’єс «Відродимо забутий жанр», дипломатом VI, переможцем VII Конкурсу імені О.С. Масельського на кращий літературний твір у номінації « Майстер слова». Він є членом Національної спілки журналістів України, має численні відзнаки за журналістську діяльність.

                                              

         Снаговський М.В. Про кохання – без порожніх слів . Х. ; Мачулин. 2014 . – 116 с.

  Про неймовірне кохання, вірність і зраду, любов до дітей та рідного дому, незвичні долі героїв розповідається у цій збірці.

         Шановний Микола Васильович будемо раді бачити Вас гостем нашої бібліотеки та знайомству з Вами.
Правова допомога тим, хто її найбільше потребує
Автор: адмін
Дата створення: 2014-05-07 17:38:00

Голова Хмільницької районної організації «Право» Віталій Дорох подарував нашій книгозбірні  книги, які, безумовно, зацікавлять наших користувачів і стануть у  нагоді для вирішення правових питань.

                       

                                             

         Запрошуємо  до ознайомлення.
Поетичний дивосвіт Світлани Гаврилової
Автор: адмін
Дата створення: 2014-04-26 15:49:10

Чом стрімко так біжить ріка життя?

А все здавалось – є чимало часу,

Бо є в душі велике почуття,

Яке від плину  часу не погасло.

С.Гаврилова

 

         Є на цій землі люди, яким наречено нести у собі світло – тихе сяяння доброти та честі. Саме до таких людей відноситься Світлана Едуардівна Гаврилова. З її творчим доробком знайоме  як молодше , так і старше покоління краян.

Сьогодні  у світ вийшла її нова збірка «До твоєї долі доторкнутись…». Як завжди, творчість Світлани Едуардівни  викликає  цікавість  та захоплення. Ці вірші про те, що бринить у серці та  не дає спокою. Поетеса залюблена у рідну природу, оспівує стежинки краю .

                                                                                          

Можна багато говорити про збірку поезії «До твоєї долі доторкнутись…»  та найкраще самим доторкнутись до чистого, веселкового і ніжного слова. Адже її поетичне слово несе святість душі, високу моральність і щиру любов.


Вибираю тебе – вибираю кохання,

Що болить і пече, в цьому вище страждання.

Не кажіть, що не так, що того не кохаю,

За любов я плачу, без любові страждаю.

 

В тихий смуток ночей вибачаю я зраду,

Погляд синіх очей – лиш єдина розрада.

Вибираю печаль, вибираю скорботу,

Де кохання – там жаль, що не день - то Голгофа.

                                        С.Гаврилова

                      

Колектив районної бібліотеки для дорослих вітає Світлану Едуардівну з виходом нової збірки. Бажаємо вірних читачів, натхнення та нових і нових книг.
Шевченко вічний в думах народних
Автор: адмін
Дата створення: 2014-04-12 10:25:15

Багато відомих краян долучились до  200-річчя  від дня народження Т.Г. Шевченка. Поміж цих імен – імя нашого земляка, відомого в Україні педагога, краєзнавця, фольклориста, етнолога, громадського діяча, Лауреата премії ім. Олекси Гірника, члена обласного літературно-мистецького обєднання ім. Василя  Стуса  -   Павла Івановича   Ткачука. Він  подарував до  районної  книгозбірні книгу, що є доповненням до першого  видання «Шевченкова правда – сила народ розбудила».

Ткачук П.І.  Шевченкова правда – сила  народ розбудила. - Літин друк, 2013.- 120с.

         Це  окреме  видання народних творів про Т. Шевченка на Поділлі, де із зібраних автором пісень, легенд, переказів, бувальщин, прислів’їв і приказок, усмішок постає  життєво  правдивий образ Великого Правдоборця, якого Олесь Гонча   справедливо назвав Прометеєм українського  народу. Перед нами хвилюючі документи людської  любові до народного  поета.

Ці записи й склали  невелику  за обсягом, але важливу за змістом  книжку, яку  Павло Ткачук пропонує увазі  читачів, і з  якою  можна ознайомитись в районну бібліотеку  для  дорослих  та  сільських  бібліотеках.
У вінок Кобзареві
Автор: адмін
Дата створення: 2014-03-07 13:22:30

200-  річчю  від дня народження  Тараса Григоровича Шевченка, присвячує свою нову книгу  «Між рядків пульсує моє  життя»  Євген  Іванович  Козюк – відомий  краянин, палкий патріот, поет.

         До  книги  увійшли   вірші,  написані в різні роки, але їх об’єднує любов до України.

  Україна у творчості Євгена Козюка – центр Всесвіту, благословенна земля, яка в  душі та серці. Як і для кожного з нас – це рідна земля і рідна  домівка,  з якою ми в радості і печалі.

                       Люблю життя – природи  дар

                       І  милий світ, співучий  навесні,

                       І Україну  - наш безцінний скарб,

                       Хочу здолати, негаразди  всі її.

 

         Поезія Є. Козюка  глибоко емоційна і зворушлива.  Він пише про людську пам'ять, про невмирущу силу  хліба, про кохання і про мить  життя – «є мені про що згадати».

         Його  Присвята Кобзареві  - це данина  шани і  любові до Пророка української нації, до її   Великого Сина.

                      Збудуймо пам’ятник Шевченку –

                       Нащадки пам’ятатимуть віки,

                       Як по Уланівському  тракту,

                       Він проїжджав у ті роки.

 

                       Писав про долю України,

                       Про наш Подільський рідний  край,

                       Про муки, що несе людина,

                       І про надій та  мрій  розмай.

         Книга  надійшла  в дар від автора  до районної  бібліотеки  для  дорослих, з якою мають нагоду ознайомитись  наші  користувачі.

 

 

Козюк Є.І. Між рядком пульсує  моє  життя. – Вінниця: «Вінницька  газета», 2014.- 60с.
Добрий ужинок Миколи Луківа
Автор: адмін
Дата створення: 2014-02-18 13:51:28

Наш землян – поет, головний  редактор  журналу  «Дніпро»  Микола  Луків  подарував  до  районної  бібліотеки  для  дорослих  збірку своїх  поезій  «Над  плесом  Дніпра».

         До  неї  ввійшли  кращі  твори  громадянської та інтимної  лірики, переспіви та переклади з літератур   братніх  слов’янських народів.

                                 Ніхто на  вічність не  привласнить  права,

                                 Не подолає  морок  забуття,

                                 Минає  все: і  молодість,  і  слава,

                                 І тільки  честь дорожча  за  життя.

          Читачі  мають  можливість ознайомитись з  збіркою поезій  «Над плесом  Дніпра» в читальному  залі та на  абонементі  бібліотеки.

         Збірки поезій  Миколи  Луківа передані  також  до сільських  бібліотек  району.

 

                                                                
Cюрприз від читача
Автор: адмін
Дата створення: 2014-02-04 17:39:33

 

4 лютого у читальний зал завітав С.А. Гребельський, заслужений журналіст України, читач нашої книгозбірні із багаторічним стажем. І як завжди, з приємним і несподіваним подарунком для бібліотеки – новою, щойно виданою книгою Сергія Гальчака, доктора історичних наук, завідувача кафедри журналістики Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, першого заступника голови правління Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України, лауреата обласних журналістських премій «Золоте перо», ім. К.Гришина, ім..О.Гетьмана,  кавалера «Золотої медалі української журналістики».

                                            

         Даруючи книгу , Сергій Андрійович зробив такий запис: «Цю книгу із домашньої бібліотеки передаю районній книгозбірні для дорослих. В ній мій друг, доктор історичних наук, завідувач кафедрою журналістики Вінницького педінституту Сергій Гальчак веде розповідь про журналістів Вінниччини, котрі в роки Великої Вітчизняної війни словом і багнетом вели боротьбу з німецько – фашистськими загарбниками, а по війні  писали історію відбудови і творення. В книзі читачі мають змогу одержати певні відомості і про своїх земляків, зокрема про Ярослава Шпорту, Ярослава Гримайла, Дмитра Гнатюка, Василя Касіча, Василя Маремпольського".

Запрошуємо до ознайомлення з краєзнавчою новинкою.
Подарунок для бібліотеки
Автор: адмін
Дата створення: 2014-01-21 17:42:04

А. Веремій "З любов'ю до землі, обличчям до людини" - Вінниця:Меркьюрі - Поділля, 2013, -76 стр.

  Відома  на Поділлі поетеса, педагог,  член літературно – мистецького об’єднання  ім.В.Стуса, член  літературно – мистецького клубу «Золота троянда», член Національної спілки журналістів України,  Анжела Веремій завітала до бібліотеки зі своєю новою книгою.

                              

Завдяки урокам літератури рідного краю учительство має додаткову можливість збагатити знання учнів у царині художнього слова  поетів- земляків,  утвердити дитячу любов до Батьківщини, розвивати в учнях кращі людські почуття.

        Щиро вдячні за подаровану книгу. Це дуже вагомий внесок у поповнення  бібліотечного книжкового фонду. Це неоціненний скарб для бібліотекарів і користувачів.

Запрошуємо ознайомитись з новою книгою Анжели Веремій.
Книги, які надійшли в дар до бібліотеки
Автор: адмін
Дата створення: 2013-11-27 09:57:24

Ім’я   Ганни   Секрет  добре   знають  на Вінниччині  шанувальники  її журналістського  таланту.

         Під  час  перебування  у нашій  бібліотеці  Ганна  Василівна  подарувала   свою  книгу  «Правилівські  придибенції», за  яку  отримала  звання  лауреата  обласної літературно-мистецької  премії  ім. Степана  Руданського.

         Берегиня  народної  творчості,  сценарист, режисер, тележурналістка,  вона постала  перед читачем у  письменницькій  іпостасі. І їй  це  вдалося.

         Складова секретівських  оповідань -  глибока данина  сакрального  минулого  нашого  народу,  повага до  людини і її праці, до  пращурів і  героїв.  Тож  спасибі  Вам,  Ганно  Василівно, за  те,  що  бережете  нашу справжність!

         Голова ГО «Право» Віталій Дорох передав до бібліотеки фотоальбом про польське місто Кельце, яке він нещодавно відвідав у рамках міжнародного форуму.

         Альбом представлено  у незвичній формі квадрата і носить таку ж назву «Кельце  Квадрат», де переплітаються історія і сучасність цього древнього міста, створюється  позитивний  імідж  міста, зводячи  його в  квадрат.

         Оригінальне  видання збагатить  наші  відомості  про  сусідню європейську країну і допоможе долучитись  до її культури.

         Від   апарату Верховної  Ради  України  надійшов офіційний довідник  «Україна. Адміністративно-територіальний   устрій».

         В  ньому відображені  зміни, які відбулися з  часу  видання у 1987 році попереднього   довідника  « Українська РСР. Адміністративно- територіальний  устрій»

         Станом  на 1  січня 2012 року  наведені  відомості про  Автономну    Республіку  Крим,  області, міста Київ і Севастополь, райони, міста обласного і районного значення, міські, селищні, сільські ради.

         До довідника  подано алфавітні  покажчики, які допомагають у пошуку потрібної інформації.

         Запрошуємо до  ознайомлення з новими  виданнями.
Книги, для всіх, хто думає і шукає
Автор: адмін
Дата створення: 2013-11-22 17:43:08

Серед  видань, що  подаровані  бібліотеці  останнім часом       – книга  члена  Національної спілки  письменників України Володимира Сіренка « Велика  зона  злочинного  режиму».

         В основу мемуарного  твору покладено  життєві  факти  самого  автора, який  не  випадково  взявся за скрупульозне  опрацювання  теми переслідування  та  репресій  української  інтелігенції  70-80-х  років, бо  сам був  під  пресом  тоталітарної  системи.

Він сміливо  взявся за  перо, аби зафіксувати й відтворити  правду  життя для  сущих і прийдешніх  поколінь такою , якою  вона  була  в  дійсності,  без  прикрас, без спотворень ідеологічних  гасел соціалістичної дійсності.  Щоб  спонукати замислитись над  життям,  яке  має звершуватись за загальнолюдською  мораллю , глибоко  замислитись над історією  свого  народу й держави, замислитись  над  тим, як пробудитись  від летаргійного  сну  і вийти  на шлях  національної  свідомості і самоповаги,  без чого не може існувати  жодна  держава.

Ще одна  книга  -   «Людина  і  нація» Володимира Гонського , це соціофілософські, історичні  та  політологічні  матеріали   на актуальні  для  нашого   часу  теми:  про  національну  ідею  як рушій  прогресу, про  героїв  національно-визвольної боротьби українського  народу,  про  мову як чинник формування  людини і  нації,  про геноцид  українського  народу,  про суть і  роль  Майдану та  Помаранчевої  революції.

Прочитайте і  дайте прочитати друзям -  закликає  автор. З  цією  книгою  можна дискутувати,  але  над  нею треба думати.  Тож  приступайте.

 

                                                   
Зайдіть, запрошуємо у сад поезії Любові Проць
Автор: адмін
Дата створення: 2013-11-22 17:36:21

З  щирим  автографом та найтеплішими  побажаннями  до  користувачів  нашої бібліотеки  звернулась   поетеса ,  лауреат літературної  премії  імені  Василя  Симоненка   Любов  Проць   і  надіслала  свої  поетичні збірки .

         Назва  однієї з збірок  «Полювання  на  світло» говорить  сама за  себе. Та  якщо  полювання  на  світло продовжується, то  триває  і битва  за  світло.

         Слово  поетки – точне й грановане як  самоцвітна  перлина, а задум  кожного  вірша народжений нашою  дійсністю, любовю  до України.

ЇЇ слово -  не дає  збитися   з дороги.

 

                       Життя – це  вічне поле  бою:

                       Стинаєш  орди  суєти.

                       Дай  сил залишитись  собою

                       І з поля  битви  - не  зійти.

 

 

                                                       

 

 

 

 
Коментар до Закону України
Автор: адмін
Дата створення: 2013-11-22 17:28:43

До бібліотеки  у  дарунок  від Міжфракційного  депутатського об’єднання Верховної  Ради України за громадський  мир і міжнаціональну  злагоду  надійшов  перший науково-практичний  коментар  Закону України  «Про засади  державної  мовної  політики».

         У  тексті  детально аналізуються  і  роз’яснюються положення  Закону, особливості його функціонування та  застосування,  права і  обов’язки  громадян  України.

         З даним  коментарем  Закону  України  можна  ознайомитись в  читальному залі  районної  бібліотеки.

 

 
Совість усе пам’ятає
Автор: адмін
Дата створення: 2013-11-21 16:45:29

В 2013 році – Україна  і  світ  вшановує  пам'ять  мільйонів  жертв  Голодомору 1932- 1933 років  у  зв’язку  із  80-ми  роковинами  трагедії.

         До  бібліотеки  надійшли книги в дар  від Громадського  комітету із  вшанування  пам’яті   жертв Голодомору – геноциду 32-33 років.    Мовою документів відкриваються жахливі  картини найтрагічнішої події в історії  України, вміщено  матеріали викривного  характеру, що впродовж десятиліть становили державну  таємницю.


         Книга Д. Гойченка  «Красный апокалапсис :  сквозь раскулачивание и голодомор»  є справжньою енциклопедією трагічного  українського  буття  епохи Голодомору.


         Серед  видань і  книга  «Людяність у нелюдяний  час», присвячена доброчинцям,  які  допомагали вижити  тим,  хто  голодував.


         Всі  ці  книги  - данина  світлої  пам’яті   мільйонів невинних  жертв  Голодомору, для  усіх,  хто  цікавиться  минулим   України, та  кому  небайдужа  пам'ять  про  трагічні  1932-1933 роки.
Несподівані та гарні подарунки у бібліотеці
Автор: адмін
Дата створення: 2013-11-16 12:38:05

Світлану Едуардівну Гаврилову знають у Хмільницькому районі як інціатора всіх творчих починань с.Уланова, чудового організатора, учасницю літературного об’єднання що діє при Уланівській сільській бібліотеці . У липні 2013 року з’явилась її перша збірка поезії «Додому хочеться додому прийти на рідний свій поріг», а у жовтні 2013 році друга збірка «Мої вірші – моя душа розп’ята».

Перша збірка присвячена - батькам, друга – чоловікові та синам.

                                                                

На перший погляд прості і щирі слова викликають радість і разом з тим роздуми про близьких і рідних, бистроплинність часу, про кохання... У цих збірках звучить і патріотична лірика, яка закликає берегти і любити Україну та її народ.

Україна моя

Україно моя,скільки в тобі віків,

Скільки горя зазнала ти, скільки печалі.

Скільки мудрості в людях та щирих до всіх почуттів.

І які дивовижні у просторі синії далі.

З ніжністю звучить освідчення рідному селі.

Уланів

Любимий край, тополі край дороги.

Ти знав удачі і важкі тривоги.

І лину знов до тебе я думками,

У рідний край, чарівний наш Уланів.

А за селом, омріяні віками,

Дороги та поля, луги з лісами,

Та переліски, що чарують спомин,

Де б не була, зове душа додому.

Любимий край! солома у стодолі,

Ріка пливе неспішно, так поволі.

Крик журавлів, що так печалять душу,

Тут народилась тут вмирати мушу.

Волошки сині-сині між житами,

Такі, як очі у моєї мами.

І цвіт черемухи, неначе сніг і іней.

Люблю тебе, коханий краю мій, милий.

Вже 7 віршів покладено на музику відомого місцевого композитора, вчителя, директора Уланівського будинку культури А. Бахнюка.

Запрошуємо всіх любителів поезії ознайомитись зі збірками поєзії Світлани Гаврилюк  у читальному залі бібліотеки.

 

 Презентація цих книг  відбудеться 17 грудня о 14.00  у малому залі районного

Будинку культури.

 
Краєзнавча новинка
Автор: адмін
Дата створення: 2013-11-15 14:55:33

    

Дорош М.Н. , Степанюк В.А. – упорядник, Загородній М.А.- художнє оформлення.Тобою, краю мій живу… Хмільниччина: події, особи, час. Довідник - Вінниця, 2013. С.248, 16 ілюстрацій

 

Нещодавно краєзнавчі фонди  бібліотек району поповнились довідковим виданням «Тобою, краю мій, живу… Хмільниччина: події, особи, час», яке присвячене 90-річчю утворення Хмільницького району. Автори - упорядники -  педагоги,  члени Національної спілок журналістів України, Національної  спілки  краєзнавців України  Микола  Дорош та Віра  Степанюк, художник видання член Національної  спілки краєзнавців України Микола Загородний.

У цій книзі  автори роблять спробу систематизувати, узагальнити відомості про осіб, які жили і діяли на благословенній Хмільницькій землі, причетні до її звеличення у мистецьких творах, трудових та бойових звитягах; відновити і закріпити у пам'яті важливі сторінки нашого буття. Всього подано 188 імен.

Довідник розрахований на всіх, хто цікавиться історією і людьми Хмільницького краю.

Неоціненний дарунок бібліотеці від родини Найків
Автор: адмін
Дата створення: 2013-11-02 14:34:27

Книга… Чого нині варта у наші часи супутниця наших прадідів, з якої   ми можем у вік інновацій і технологій взяти для себе? Ніхто не заперечить , що Інтернет, супутники  заполонили  наш світ. Та не дивлячись на це, книга завжди залишається і залишиться  другом, який не зрадить розділить з тобою і радість, і смуток. Доказом цих простих істин є родинна історія Найків.

Федір Миколайович Найко народився у Новій Синявці Хмельницької області. Покохавши хмільничанку Юлію Максимівну вони поєднали свої долі і назавжди оселились у Хмільнику.  З часом лелеки принесли у дім двох хлопчиків , які допомогли батькам у всьому. Разом будували дім, садили сад, доглядали город. Федір Миколайович був гарним столяром, тому і  не дивно, що все своє життя майстрував своїми  руками меблі, працював на меблевій фабриці. Крім того ,захоплювався бджолярством та книгами .особлива Коли почали підростати діти, а саме з 1961 року розпочались  збиратись бібліотека для  молодших родини. Увага  приділялась  філософським творам та класикам. Коли читав і перечитував філософів, робив нотатки у зошитах,  деякі  записи збереглись і понині.

У вільні часи батько вечорами грав на балалайці ,на мандалині.У 1962 році, на день народження старшого сина Віктора  вирішили купити  баян, взявши при цьому гроші в кредит. Музичної школи ще у Хмільнику не було і тому родина  вирішила запросити відомого нашого краї музиканта  Ярослава Панченка, щоб допоміг у навчанні. За рік  навчився не тільки аз, але йосвоїв  за  третій клас. Потім була найулюбленіша музична школа у місті, в яку  з часом повернеться вже  не як учень, а учителем, закінчивши спочатку  Вінницьке училище культури і мистецтва ім. М.Д.Леонтовича, потім Київський інститут культури ім.  О.Корнійчука.

Наймолодший Сергій  з родини Найків піде стежинами старшого, також стане учнем  Хмільницької музичної школи, яку закінчить  1976 році  вступить   у Московський педагогічний  інститут ім.Гнесіних. Там він  стане лауреатом Всеросійського (1979р.) та Міжнародного конкурсів баяністів (1980р.). Після служби у армії їде працювати у Академію  музики і театру  м.Красноярськ. На сьогодні Сергій Федорович професор, заслужений артист Російської Федерації (1993р.) та старший викладач. Він давав  концерти не тільки по країнах СНГ, але і в стінах рідної  музичної школи.  Ставши викладачами  брати розбіглись по різних містах, по різному склались їх долі. Та у серці завжди була родина та рідний Хмільник. Віктор Федорович,наприклад, останні роки доглядав  матір, яка нещодавно відійшла у вічність.

  Після смерті  батьків  залишилась бібліотека та картини відомого  художника – хмільничанинаВеніаміна Ціховського, які збирав та беріг батько. Адже рівно 50 років збиралась книгозбірня         НайківЦю бібліотеку зміг би купитибудь- який букініст не за одну тисячу гривень. Брати Віктор та Сергій вирішили  по  іншому: свою книгозбірню  подарували   Хмільницькій  районній  бібліотеки для дорослих. Отже,  фонд  районної книгозбірні   поповнився  книгами, які є не тільки рідкісними, але і унікальними. Щодо філософії – це і Платон, Спиноза, Лок, Арістотель…, класика  - повне зібрання українських та російських поетів та письменників. Всього не перерахувати, адже це  600 книг.

Окрема мова про того,  хто допоміг , щоб ці скарби були у бібліотеці. Адже для їх перевезення потрібен був транспорт.  Саме  з таким проханням  ми звернулись до приватного підприємця Миколи Українця, який допоміг доставити їх у бібліотеку. Надіємось, що  Микола Миколайович  буде не тільки постійним нашим читачем, але і  надійним другом бібліотеки і надалі.

         Проста  й  давня як світ істина : кожна давня річ – це шматочок минулого, це пам'ять , яка зігріває любов’ю, а  ще повертає у минуле. Його не можливого викреслити із свого життя.  Адже нічого не зникає  безслідно…

Впевнені, що дарунок родини Найків дасть змогу нащадкам доторкнутись до сторінок мудрості, прекрасних поетичних рядків класиків та всього того, що ми називаємо Книгою.

 

 

Щира і людська вдячність родині Найків.

 Колектив районної бібліотеки для дорослих
Василю Кобцю - 70
Автор: адмін
Дата створення: 2013-10-31 17:14:49

Це слова...Це іскорка з багаття,

Оттого, що ми запалим знов.

Буде в нас іще вього багато,

Тільки б ми повірили в любов.

 

         4 листопада — день народження   відомого українського письменника Василя Кобця. Він — голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини, голова Вінницької організації Національної спілки письменників України, автор близько 20 книг.  Поет, прозаїк, публіцист. Член Національної спілки письменників України з 1975 року. Василь Кобець за фахом - журналіст.

         Запрошуємо ознайомитись з  книгою Василя Кобця «Любов моя, тривога і печаль». У ній є все, що характеризує творчість: щирість, любов до України, простота і зворушливість вислову.На абонементі для дорослих представлено перегляд літератури «Прийти у цей світ».

                                                                

      Твори поета  здатні допомагати нам  не розчаровуватися в своєму національному ідеалі, не втратити моральних орієнтирів, перебороти незлагоди й чвари в нашому складному житті.
28 жовтня - День визволення України від німецько - фашистських загарбників
Автор: адмін
Дата створення: 2013-10-26 16:53:07

Цей день було засновано згідно з Указом Президента  України "Про День визволення України від фашистських загарбників" від 20 жовтня 2009 року "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні". Традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. В ході Великої Вітчизняної війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців.

Представлена в читальному залі книжково- ілюстративна виставка «За твою свободу, рідна  земле» висвітлює  різні сторони  фронтового життя, торкається  різних періодів тієї страхітливої війни, розкриває образ Воїна – Захисника, Воїна – Визволителя, Воїна – Переможця.

 

Запрошуємо ознайомитись з історико – меморіальним виданням «Переможці». Вінницька обл. т.7, яке містить поіменні списки  фронтовиків, партизанів і підпільників Вінницької області, зокрема, Хмільницького району.

         Книга  надійшла до районної бібліотеки для дорослих та сільських  бібліотек Хмільницького району напередодні 69 річниці визволення України від німецько – фашистських загарбників,  та увічнює подвиг учасників Другої світової  та Великої Вітчизняної воєн, які повернулись з війни і померли в післявоєнний період або нині проживають на території населених пунктів області.


         Видання  зацікавить широке коло читачів, яким дорога пам'ять

про минуле нашого краю.

 

 

 

 

 
Несподіваний і приємний дарунок
Автор: адмін
Дата створення: 2013-10-25 17:26:54

  Сотні тисяч вам заповідаю

 Неповторних українських слів

А.Бортняк

 Дякуємо щиро Галині Павлівні Бортняк, дружині відомого українського поета А.А. Бортняка, за подаровану книгу «На  громах настояний скарбник» читачам та бібліотекарям Хмільницької районної бібліотеки для дорослих.


   Збірка есеїв, літературознавчих статей і поетичних творів сучасних українських письменників та родини А.А. Бортняка - це книга спогадів і розмислів про поета Анатолія Агафоновича Бортняка, який відійшов у засвіти 2009 року. У збірці вміщено листи й розділ найбільш популярних віршів поета.

 Видання розраховане на учнів і вчителів загальноосвітніх шкіл, студентів, викладачів і сприятиме знанню та вивченню літературного краєзнавства.

Запрошуємо, шановні читачі, до ознайомлення з книгою і бажаємо вам більше заприязнитися з рідною мовою, її багатствами, проникнути в незмірні глибини рідного слова.

Майстер народного малярства та дерев’яної скульптури
Автор: адмін
Дата створення: 2013-10-10 11:52:49

Наш  краянин  Василь  Слободянюк  знаний  на  Вінниччині митець – Заслужений майстер народної творчості України, член  Національної  спілки майстрів  народної  творчості України, член  Національної  спілки художників  України.

        Народився  В. Слободянюк у  селі  Пагурці  Хмільницького  району, з  рідних  пенатів   46літ  тому  і  розпочався   його  творчий  шлях.

        Працює митець  у жанрі  скульптури, художньої обробки  дерева,  каменю, народного   малярства.


       Кращі  роботи  майстра  зберігаються в  музеях  України  та  за  кордоном.    Його  картина  «Кохання  гетьмана»  представлена  у каталозі  «Українське  образотворче  мистецтво. Початок ХХІ сторіччя».


        Нещодавно,  за  сприяння  Вінницької  обласної державної адміністрації та  Вінницької  обласної  ради,  Національною  спілкою художників України видано  альбом «Василь  Слободянюк.  Живопис, ужиткове  мистецтво, скульптура». Це  видання  надійшло   також  до  бібліотек  Хмільницького  району, з  яким ми  і пропонуємо  ознайомитись  нашим  користувачам.

 

                     

      Творчі  роботи  художника  вражають .  Кожен із  творів Василя  Слободянюка  є неповторним  за  глибоким  змістом, народним  колоритом, кольоровою гамою та  енергією, вкладеною   в улюблену справу  свого  життя. У своїй  творчості  звертається  до  козацької тематики.  Відкриває  нам  частину життєдайної  сили  любові і  гармонії,   що  притаманні  справжньому  мистецтву.

                                      

 

                                          

 
У ріднім краю , як в медовім раю
Автор: адмін
Дата створення: 2013-10-01 15:07:11

Про нашого земляка письменник, лауреат  Шевченківської премії Анатолій Дімаров сказав: «Схиляюсь перед подвижнецькою діяльністю П.І.Ткачука- засновника  дивовижного закладу української духовності».

Павло Іванович Ткачук – відомий в Україні педагог, поет, краєзнавець, фольклорист, журналіст, громадський діяч. А ще збирач українських прислів’їв, приказок та вислівів  про Шевченка. Саме він у 2008 році випустив книгу  «Шевченкова правда – сила народ розбудила», де зібрано близько 630 прислів’їв, приказок та вислівів  про Шевченка.


Нещодавно  Павло Іванович завітав у бібліотеку і подарував свою книгу «Правда з медом, неправда з полином», яка на сьогодні є унікальною. На суд читачів пропонується 2860 приказок та прислів’їв присвячені «Божій  істоті – і тим, хто щиро захоплюється  бджолярством». Ця народна мудрість про бджолярство збиралась  впродовж 45 років.

В книзі також розповідається і про рід Павла Ткачука, який займався бджолярством. Ткачуки були відомі не тільки у селі, але і у сусідніх селах. Цікаво буде дізнатись читачеві  і про значення Кобзаря у житті родини.


Запрошуємо всіх ознайомитись з книгою Павла Ткачука «Правда з медом, неправда з полином», яка нікого не залишить  байдужими.
Нові краєзнавчі надбання
Автор: адмін
Дата створення: 2013-09-25 09:01:55

         Нещодавно,  відомий у  Хмільницькому районі  краянин  Анатолій  Тодосович   Горобець  завітав у бібліотеку  з  подарунком.  Це   книга-сповідь  «Історія   мого  життя».

         Анатолій  Тодосович   36  років  очолював  колгосп  ім.. Леніна с.  Березна, чотири  рази  обирався  депутатом Вінницької  обласної  ради,  нагороджений  орденом  Трудового  Червоного  Прапора.  Пройшовши  довгий   життєвий  шлях у  сфері  розвитку  сільськогосподарського  виробництва , захотів  поділитися  своїми  сокровенними  думками,  зробити  певний  висновок.

     

         Згадує людей,  з  якими  разом  працював,  розповідає  про нелегку  працю  хлібороба ,  дякує  всім з ким  довелося  працювати,  розділити  зліти  і падіння.

         Книга  ветерана  сільськогосподарського  виробництва стане  ще  одним  внеском в історію  нашого  краю.
Краєзнавчі фонди поповнюються…
Автор: адмін
Дата створення: 2013-09-24 16:18:11

         Гарним  подарунком   для  читачів  бібліотеки   стала  книга  лікаря  нетрадиційної  медицини. працівника  центрального  військового  клінічного  санаторія  «Хмільник»   Федора  Петровича  Дем’янчука  «Особливості патогенезу,  діагностики   і патогенетичного  лікування  бронхіальної  астми». Книгу  з  автографом  подарував  сам  автор.

         У  книзі   викладено    запропонований  автором  спосіб  діагностування  бронхіальної  астми,  що   дозволяє  у  звичайних  умовах,  без  дорогих  апаратів, простими  засобами,  доступними  кожному  лікарю-  терапевту  медичної  установи будь-якого  рівня, визначити  індивідуальні  особливості  патогенезу  бронхіальної  астми.

         Також  подаються  поради  щодо  оздоровлення  нирок, печінки, лікування  гаймориту  та  рецепти  промивання  нирок у  домашніх  умовах,  адже  не  одна  тисяча  хворих  була  оглянута,  накопичено  великий  досвіт лікування.

         Ви  хочете  бути  здоровими,  то ж  запрошуємо  Вас  ознайомитись  з  книгою,  яка  стане  порадником   на  довгі  роки.

         В  кінці   книги  автор  наводить  вислови,  до    яких  і  належить   його  праця:  « Автори  творів поділяються  на  дві  групи:  перші  в  написанні  своїх  праць  керуються  бажанням  жити  у  злагоді  з оточуючими, а  другі _  в злагоді   з істиною.  Перші  уподоблюються   плодові -  зїв, потішився  і  забув,  другі  радіють  кісточці,  що  кинули  у  землю, а  вона  проросла, і  ці   плоди  споживатимуть  діти,  внуки  і  правнуки»

 
Щира краєзнавча сповідь Євгена Козюка
Автор: адмін
Дата створення: 2013-09-12 10:32:35

Краєзнавчі фонди бібліотеки продовжують доповнюватися новими виданнями. Відомий громадський діяч, поет, журналіст, письменник Євгеній Іванович Козюк подарував бібліотеці свої нові краєзнавчі книги. Це "Чеснівка: історія та сьогодення" та "Весілля на Поділлі. Чеснівка".  співавторстві Н.Г.Бригас.

         Перша книга розповідає про історію села, про людей, які вже відійшли у вічність та про тих, які сьогодні можуть сказати:

-         Ми з древнього, козацького села.

Точніше про що розповідають краєзнавчі дослідження у книзі, сказав у передмові автор: «Господи, допоможи розповісти про мою дорогу пристань, страдницьку Чеснівку».

                                                            

Друга книга «Весілля на Поділлі. Село Чеснівка» розповідає, як тиждень проходить весілля у Чеснівці. Підтвердженням цього є світлини кожного дійства.

     Сам автор зазначує, що працював – одержимо, щоб встигнути розповісти про своїх предків, рід та історію.

                                                               

Запрошуємо Вас ознайомитись з рідною історією, навчитись шанувати славних пращурів та любити свій край.

 
Подарунок від Хмільницької районної ради
Автор: адмін
Дата створення: 2013-09-11 14:34:52

До 90- річчя Хмільницького району у світ вийшов буклет «Хмільниччина – сучасне і минуле», який знайомить не тільки з історією, а і з видатними уродженцями краю.

                                            

         Переднє слово – звернення до краян голови Хмільницької райдержадміністрації Олега Томашука та голови  Хмільницької районної ради Василя Чмелюка, які зазначили « що це видання додасть кожному жителю району натхнення для нових здобутків, примноження  славних традицій земляків.

         Для гостей, яких завжди зустрічаємо хлібом – сіллю, послугує гарною згадкою, про перебування в районі і щирим запрошенням знову його відвідати».


         І це справді так. У виданні кожний може ознайомитись з геральдикою району, географічним положенням, археологічною сторінкою та визначними датами, в тому числі і за роки Незалежності.


Цікаво буде дізнатись  і про Героїв Радянського Союзу та краян, які загинули виконуючи обов’язок в Республіці Афганістан. Про Героїв Соціалістичної праці розповість розділ «Вони своєю працею звеличують наш рідний край». Коротко і змістовно подано сьогодення територіальних громад, сільське господарство, промисловість та соціально – культурну сферу краю.

         150 буклетів та два ювілейних годинники подаровано районній бібліотеці, які  є вже доповненням до краєзнавчого фонду.

         Запрошуємо всіх до ознайомитися з буклетом «Хмільниччина – сучасне і минуле».
Дорогий гість у бібліотеці
Автор: Администратор
Дата створення: 2013-08-08 10:53:54

     На днях завітав у бібліотеку давній друг, автор краєзнавчої книги «Листи до себе» Борис Іванович Кульчицький. Поділившись планами на майбутнє зазначив, що вирушає у мандрівку  по архівах України. Очевидно, що скоро читачі ознайомляться з новою книгою Бориса Івановича.

     Отож, щиро бажаємо авторові нових знахідок на  краєзнавчій ниві Хмільницького краю та виходу другої книги, вкрай  необхідної для тих, хто не байдужий до сторінок минувшини рідного краю.
Православна література у бібліотеці
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-07-26 12:00:19

                                                                   Хто хоче  зробити придбання

                                                                   для  душі,  то необхідно  і потрібно

                                                                   мати  християнські  книги

                                                                           Св.Епіфаній епіскоп  Кіпрський

          Поняття «духовна  література» досить  широке.    Книжковий  фонд   бібліотеки  поповнився саме  православною  літературою. Книги в  дар передали Галина і  Ксенія  Михайліченки, представлені на тематичній полиці на абонементі бібліотеки. 

         Це  цілий  ряд  книг на різну  тематику: житійна  історична  література,  праці  святих  подвижників,  молитовники,  календарі,  колядки, щедрівки,  церкові  пісні   Ці  православні  відання  розкривають  суть  християнської  віри,  допомагають  глибше  пізнати релігійне  багатство  всього: Бога,  людини, сімейних  відносин, виховання  дітей, молоді, медичні та  психологічні  аспекти  духовного   життя  людини.

         Для  багатьох  людей  світ  православної  літератури  загадковий  і  маловідомий. Запрошуємо  до бібліотеки познайомитись  з цією  літературою, що  послужить  не  тільки до духовно-морального  назідання, але  і  відкриє   широкий  пласт  культурної  спадщини    славянського    православного  світу.

 

 
Валерій Михайловський – наш земляк
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-06-15 13:03:57

«Какой- то тайной веет от этой реки. На первый взгляд – один из многих притоков Оби.  Но почему так часто исследователи обращали свой взор на Вах таежный, не очень – то приветливый с темной, настоянной на торфяниках студеной водой? Не потому ль, что тайну Вах держит крепко и не каждому  она открывается ?..»

Ці слова належить Валерію Михайловському про ріку Вах, якому  довірила свою долю  та  таємницю ця ріка.


         Лікар, письменник, поет,  член спілки письменників Росіїї, Лауреат  премії губернатора за 2006р.,етнограф, мандрівник та начальник багатьох експедицій Валерій Михайловський є нашим земляком, уродженцем  м.Хмільника .  Ще у дитинстві переступивши поріг  спочатку дитячої бібліотеки, пізніше дорослої він ніколи не забував стежинки до нашої книгозбірні.

           Протягом  десяти років  Валерій Леонтійович дарував бібліотеці свої книги.

                                                           

      Сьогодні разом зі своїми друзями  Валерій приїхав у Хмільник, щоб відсвяткувати свій ювілей.  Колектив приєднується до вітань в адресу  ювіляра. Зичимо міцного здоров’я,  творчої наснаги та многая, многая літа!

                                                            

Запрошуємо користувачів до знайомства з книгами Валерія Михайловського!

 
Подарунок з Вінниці
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-06-15 09:57:30

Нещодавно, краєзнавець О.Михалиця побувала у Вінниці на тренінгу для бібліотек по роботи зі ЗМІ та піару бібліотек. Саме там  відбулася зустріч з  Михайлом Івановичем Григоруком, який побував  у 2012році  у  Хмільницькій  районній  бібліотеці і  подарував  на згадку   свою  першу книгу  «Все обо всем».


         На цій миттєвій зустрічі  у Вінницькій обласній універсальній бібліотеці  в  відділі краєзнавства М. І  Григоруком  була  подарована  книга  « Україна післячорнобильська  очима  пересічного  українця»  користувачам  обласної бібліотеки, а  також   користувачам нашої бібліотеки.

              

         Книга розповідає про минуле України з 1986 по 2012 роки. Кожний розділ книги  - це наступний рік, це визначні події, як в Україні, так і в колишніх країнах СНГ, які вплинули на  подальші  роки.

 

//Григорук М..І. « Україна післячорнобильська  очима  пересічного  українця»  .-Вінниця: Вінницька обласна друкарня, 2013.- 520 с.

         Книга  писалась більше 30 років   та    написана українською мовою.

        Колектив  бібліотеки висловлює щиру вдячність за подарунок та бажає Михайлу Івановичу міцного здоров’я, творчої наснаги та щирих читачів

 
"Я возьму акварель - нарисую свой мир"
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-06-15 09:43:38

Світлана  Матвійчук  -  наша  землячка з с.  Зозуленці,  нині  живе і  працює  у   м.  Калинівці.

            Талановита,  яскрава  особистість ,  вона  солістка  відомого  в Україні  гурту  «Калина»,  пише  вірші  українською і  російською мовами.

            Авторка  подарувала  бібліотеці   нову  збірку  «Тобі,   єдиному…», яку   і презентуємо. У  своєму  ліричному  одкровенні   розкриває  свій  глибинний  внутрішній   світ -  світ любові,  надіїї  та  вірності.

 

Как  свет  в  окошке,  что  вещает новый день,

Мне  нужен ты -  так  пробуждающий   к цветенью.

И  простилая  тихо  свою тень  -

Указываешь   путь  к творенью.

 

                   Тобой   жила… В глаза  смотрела с умиленьем.

                   Всю  душу  отдала  тебе – как  выпитый   бокал  до  дна.

                   Взамен  мне  дал  порывы  вдохновенья

                   И  истину: раз я  могу  любить  -  значит  жива !

 

Матвійчук  С.А.  Тобі,  єдиному…  Поезії. – Вінниця:  ТОВ  «Видавництво- друкарня  Діло»,  2013.-   60 с.

 

Запрошуємо  познайомитись    із  творчим  доробком  Світлани  Матвійчук    
Подарунок для бібліотеки
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-06-08 16:22:40

Подарувати книги з автографом – це не тільки гарна традиція, але й чудовий спосіб залишити приємну згадку про себе.

    Ми вдячні Роману Марійчаку, голові Хмільницької міської організації ВО «Свобода» за подаровані книги у нашу бібліотеку. Вони стануть відчутним джерелом поповнення книжкового фонду.

           

         Ми пишаємось такими подарунками і охоче ділимося зі своїми відвідувачами, організувавши для них виставку – демонстрацію «На пошану бібліотеки – мовою автографів»

                             

Запрошуємо до ознайомлення з новими книгами.
Прем’єра книги
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-05-21 17:26:02

            Михайло  Громов   знаний   в  нашому  краї  художник.  Свої картини  він  виставляє  на районних  та  обласних виставках.

            Але   він  ще й  поет.  Вийшла  в світ     перша   особиста    збірка  поезій  « В  обіймах   вітру».  

                                                               

Громов М.Я. В обіймах вітру. Поєзії. - Хмільник: ТОВ  РІА   "ПУЛЬСАР", 2012.-52с.      

            Швидкоплинність   часу,   любов  до  природи,  до   рідного  міста., переживання  і  роздуми   про  людські  долі – основні  теми  віршів  Михайла  Громова.  Так  професійний  художник  шукає  додаткового  самовираження  в  поезії.

            В  збірці  поряд  з  віршованими  рядками  представлено  його  твори  -  картини,  гобелен,   ескізи  розпису.

            Творчість  художника - поета  радісна  і оптимістична  і  подарує  читачам  справжню  насолоду  від  спілкування  з  збіркою.

 

                   Зійди  з  думок, які  тебе  колишуть,

                   І ти радієш в  них,  немов  дитя.

                   Дивись  у  вир  життя, дивись  не  в  тишу,

                   І  буде  кожен  день,  мов  відкриття.

 

                  І  не  втішай  себе   уже здобутим –

                  Життя минулим  знов не  зацвіте.

                  Порви  кайдани,  щоб  були  розкуті

 

              
З думою про рідний край
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-05-17 10:11:03

Павло  Іванович  Ткачук – один  із невтомних  літописців  рідного краю, освітянин і  письменник,  краєзнавець  і  фольклорист,  який  видав  до  десятка книг.

              Павло  Іванович  знову у нас  в бібліотеці  з  новими  виданнями,  які ми  презентуємо.

            Можна  лише підтвердити,  що з  кожною  книгою  він  набирає  ширших і  глибших  обертів, розвиваючи  свою патріотичну  позицію  не  лише у  справах  громадських, а й на  ниві  духовного  осмислення  живоносних  джерел  наших пращурів.

            Збірник  легенд і  переказів  під промовистою назвою  «Шабля  Богуна»,  охоплюють події від  сивої давнини до двадцятого століття. В книзі  зібрано  цінний  історичний  матеріал,   який оживляє справедливість  духу і   чин наших   попередників,  котрі залишили  по  собі  цікаві  життєві  переживання,  буремні  висяги  своїх  душ.  

            Наступне  видання  «Чеснівецьке  весілля» ,  зацікавить  краян  тим,  що  це  не  експедиційний матеріал, а  так  би  мовити,  з  перших рук.  Він здійснював  свій  запис   у  рідному  селі, де   спостерігав і  вивчав  весільні  дійства з  дитинства.  І ми або наші  нащадки  зможемо в наступних  академічних  виданнях  записів   українських  весіль  побачити  і  запис  чернівецького  весілля, здійсненого П.І.  Ткачуком. Йдеться  не  стільки  про  їхнє  практичне  використання,  а  про   наукову  історико-культурну  цінність.

            Хочеться  сказати  рядками  П. І.  Ткачук – майстра  українського слова, патріота  і  великого  подвижника  української  ідеї :

                                   О  рідна  мово  -   мій талане!

                                   Коли  на  лихо чи  біду

                                   Тебе, лебідонько, не  стане,

                                   Я  вірним  лебедем  впаду.

 

                                   Жорстокий  світ  не  пожаліє –

                                   Заплющить  очі  на  біду.

                                   Лиш  рідне  слово  нас  зігріє-

                                   Осяє   душу  молоду !

 Запрошуємо  на  бібліотеки  і  сподіваємось, що  представлені  книги зацікавлять   наших  краян, шанувальників   історичної  спадщини  нашого  роду і  нашого  народу.
У Всесвітній день книги - найкращий подарунок книги
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-04-23 14:23:22

У Всесвітній день книги до бібліотеки завітав Віталій Дорох, Голова Хмільницької районної громадської організації «Право» і подарував нові книги.

         Інвалідність та суспільство: навчально – методичний посібник. За заг.редакцією Байди Л.Ю., Красюкової – Еннс О.В./ Кол.авторів: Байда Л.Ю., Еннс О.В., Буров С.Ю., Азін В.О., Грибальський Я.В., Найда Ю.М. – К., 2012. -216с.


         У навчально – методичному посібнику подано програму курсу для вищих навчальних закладів, а також методичні матеріали до даного курсу: прав людини з інвалідністю; моделі інвалідності та вплив на формування соціальної політики; питання інклюзивної освіти; ролі громадських організацій у формуванні інноваційних  підходів до  проблем інвалідності та ін..

         Доступність до об’єктів житлового та громадського призначення для людей з інвалідністю: Метод: посібник/ кол. авторів: Скрипка Н., Грибальський Я, Азін В. – К, 2012. – 248с.


         Посібник містить необхідну інформацію про те, як забезпечити оптимальну доступність будівель і приміщень для людей з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення, а також технічні рекомендації і приклади планування та проектування приміщень і будівель, пристосованих до потреб людей  з інвалідністю.

         А.Ю. Марусов, В.В. Таран та ін.. Як контролювати державні закупівлі на місцевому рівні: практичний посібник / За ред. Д.М.  Слизьконіс. – К.: Центр Політичних  Студій та Аналітики, 2013. – 96с.

         Посібник має на меті допомогти громадським активістам, журналістам та звичайним громадянам розібратися в Українській системі державних  закупівель та забезпечити дієвий контроль за  витрачанням бюджетних коштів органами влади.

         Запобігання та боротьба з  з корупцією: політичні декларації замість реальних заходів і дій –К: Центр громадської експертизи, 2009,-78с.


         Це видання адресоване експертам у сферах антикорупційної політики та антикорупційного законодавства, державного управління та місцевого самоврядування, а також державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, науковцям та консультантам,які займаються дослідженням поширенню корупції та протидією цьому явищу.

         Всіх зацікавлених запрошуємо ознайомитися з новими книгами.
Увага! Знайомтесь: Нова книга хмільничанина!
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-04-18 13:49:20

Свята наша подільська земля, коли вона 

поповнюється такими духовно сильними,

розумово світлими людьми,

як наш земляк Сергій Цьолух

В.Паламарчук

Заслужений журналіст України

 

 

         Целух С.Т. Духовный мир Елены Блаватской. – Винница: ФОП Легкун В.Н.,2012 – 800с.

         С.Т. Цьолух – справжній энциклопедист,оригінальний мислитель, талановитий письменник, дослідник Біблії, «мудрець» із Хмільника, прекрасна людина. Сьогодні завітав до нашої бібліотеки і подарував свою нову книгу про О.П. Блаватську, вчену, мандрівницю, письменницю, загадкову і неповторну особистість.


         Книги Сергія Тимофійовича – то солідний путівник по всіх дорогах людської історії. Автор розповідає, а вірніше не розповідає, а пише наукові праці по кожній великій особі. Пише з любов’ю, знанням їх праць  і життєвого шляху.

         Нова книга рекомендована всім, для кого людська мудрість є рушійною силою історії.

         Приємно відзначити, що С.Т. Цьолух є давнім і постійним другом і читачем нашої бібліотеки. Ми з задоволенням читаємо його мудрі статті в газеті «Я та місто».


         Бажаємо автору нових творчих досягнень, а Вас, шановні читачі, запрошуємо до ознайомлення з новою унікальною книгою.
Посібник з проведення кампаній Міжнародної Амністії
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-04-02 17:37:42

подарував районній бібліотеці для дорослих Віталій Дорох, Голова районної громадської організації "Право".

Міжнародна Амністія - - організація, яка шляхом проведення кампаній керує правозахисним рухом по всьому  світу, щоби забезпечений захист прав людини, закріплений у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних стандартах; проводить кампанії спрямовані на звільнення в'язнів  сумління; забезпечення справедливого та швидкого судового слухання для політичних в'язнів; скасування смертної кари, катування та інших актів жортокого поводження з ув'язненими і.т.п.

Посібник буде корисним для тих, хто проводить кампанії на захист прав людини, а також для всіх тих, хто бере участь у правозахисному русі та в кампаніях інших органіхацій.

Переклад та видання "Посібника з проведення кампаній" здійснено за  фінансової підтримки програми "Верховенство право" Міжнародного фонду "Відродження" згідно угоди з Міжнародною Амністією в Україні.

Запрошуємо до ознайомлення з новою книгою
Прем’єра книги…Л. Козак Війна. Поезія. Земля
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-03-28 11:45:51

…писати історію своєї малої батьківщини – завжди почесно  і відповідально!

С.Гальчак

 

Козак Л.Війна. Поезія. Земля.- Вінниця: ПП Балюк І.Б., 2012.- 156 с. 

Саме так називається книга, подарована сьогодні у бібліотеку Леонідом Уляновичем Козаком. Це документальна  розповідь про односельчан: колишніх фронтовиків, які ціною власного життя та крові здобували вікопомну перемогу над коричневою чумою нацизму, подвиг тих, хто опинившись на окупованій гітлерівцями території, теж не корився ворогові, про героїв –«афганців» та чорнобильців; про славний рід Козаків; про життєві сторінки самого автора, його рідне село Пагурці, що ще в сиву давнину розкинуло  свої лона неподалік  відомого як місця історичної Синьоводської битви 1362 року древнього Уланова.

Другий розділ книги розповідає про рідного брата, відомого українського поета Володимира Козака ( Семибрата).

Переднє слово написав голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців  України Сергій Гальчак.

Колектив бібліотеки приєднується до вітань Леоніду Уляновичу з приводу виходу книги . Бажаємо міцного здоров’я, щастя , добра , достатку та многая літа. Віримо, що автор порадує своїх читачів  новими виданнями.

                      

Запрошуємо Вас до знайомства з новою краєзнавчою книгою!

 


Як отримати публічну інформацію
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-03-23 12:26:21

Голова Хмільницької  районної громадської організації "Право" Віталій Дорох подарував нашій бібліотеці - навчально-методичний посібник "Абетка з доступу до публічної інформації" за  редакцією Д.М. Слизьконіс, В.В.Тарана.

Актуальність книги полягає в роз'ясненні норм Закону України "Про доступ до публічної інформації", поясненні, як правильно застосовувати його під час захисту своїх прав; описано, які громадяни можуть вирішити, застосовуючи норми Закону.

У ній  читачі знайдуть відповіді на важливі для себе запитання: навіщо був прийнятий Закон, як  правильно його застосовувати, щоб  захистити своє право на доступ до інформації, яким чином можна отримати від органів влади повну вичерпну інформацію, як органи влади мають працювати після вступу в дію Закону.

Застосовуймо Закон про доступ до публічної інформації. Без нашої участі закони не діють.

Запрошуємо до бібліотеки!
Майстер слова про видатного земляка
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-02-23 17:37:09

Не можна навчитися любити живих,

Якщо не вмієш берегти пам'ять  про загиблих

маршал Радянського  Союзу  К.К. Рокосовський

Гребельський С.А колишній працівник газети «Вінниччина», заслужений журналіст України відрізняються від інших своєю діловою енергією. Феномен Сергія Андрійовича полягає в тому, що час зовсім не владний над його творчою натурою. Талант його воістину багатогранний. І нині, він пише вірші і прозу, ділові статті і гуморески, бере активну участь у суспільному житті міста і району.

         Сергій Андрійович – давній і вірний друг бібліотеки. Цього разу, завітавши до нас, він презентував і подарував щойно виданий буклет, присвячений світлий пам’яті уродженця с.Порик  Хмільницького району, національного героя Польщі Володимира Івановича Тушевського.

                                                          

         Дехто з Вас , мабуть,  дивився багатосерійний польський  телефільм «Чотири танкісти і пес»  Януша Пшимановського. Тож знайте: він присвячений пам’яті нашого славного земляка – танкіста В.І. Тушевського.Щиро,вдячні Сергію Андрійовичу за подароване видання. Це дуже  вагомий внесок у  поповнення краєзнавчого книжкового фонду.

Запрошуємо до ознайомлення

Подарунок , подарунок, подарунок…
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-02-05 17:35:09

          Всі ми розумієм, що у нашому житті просто так нічого не буває. І тому, коли ми познайомились з простим  на перший погляд читачем, то зрозуміли, що фонди бібліотеки  доповнюються  унікальною книгою . Ця книга про все: про нас, про «нових руських»,  політику, поради….. Напевно, всього не перерахуєш. Влучно  сказав  про свою книгу сам автор,  Михайло  Іванович Григорук: «Данному сборнику болем четверти века.  Это  не просто зборник рассказов, это история : история страны, города. Четверть века для нас – это очень много, страна изменилась полностью….Есть здесь ерьезные рассказы, есть фантастические, иные с юмором написанные , есть политические статьи.  Здесь вы можете узнать… ну не себя, а вот соседа – обязательно. Читателями сборника могут быть  все возрасты и сословия:  от младенцев до старейшин, от бомжей до женщин. В общем, этот сборник для здоровя очень полезный, знакомьтесь –  на здоровье!».

                         

         Добавим, що Михайло Григорук за фахом не письменник, а інженер і на сьогодні проживає у м. Вінниці.

         Колектив  бібліотеки   дякує за книгу та бажає  Михайлу Івановичу  невичерпної творчої наснаги  і вдячних читачів.

Запрошуємо до ознайомлення з новою книгою.
Неоціненний скарб
Автор: адміністратор
Дата створення: 2013-01-22 17:14:09

           Кожна зустріч з Заслуженим  журналістом України С.А.Гребельським приносить задоволення і радість. Цього разу Сергій Андрійович завітав до нас з унікальним подарунком від Вінницької обласної організації Національної Спілки журналістів України (Голова В.М. Паламарчук) - громадсько - популярним довідником "Вінниччина журналістська".


        Щиро вдячні за подаровану книгу. Це дуже вагомий внесок у поповнення краєзнавчого книжкового фонду. Це неоціненний скарб для бібліотекарів і користувачів.

                                                                                                                      

           Запрошуємо всіх, кого цікавлять невідомі сторінки із життя подільських колишніх і теперішніх часописів, звитяжців пера, мікрофону і фотоообєктиву видавців, друкарів нашого краю у читальний зал бібліотеки.