Notice: Undefined variable: masImg in /home/hmlibrar/public_html/index.php on line 1804
КЗ Хмільницька публічна бібліотека Хмільницької міської ради

У «Троянди» - ювілей

Далеко не кожному до снаги започаткувати якусь добру справу без так званого стартового капіталу. А от жителька Хмільника Галина Заруба зуміла у грудні 1999 року з порожнім стартовим гаманцем заснувати в місті радонових джерел літературно-мистецький клуб «Золота троянда», котрий успішно діє й понині.

Спробую висловити свої почуття з цього приводу у поетичному слові:

Вже десять літ у нас позаду
Як сотворили цю громаду,
Як присягнули в цьому «шлюбі»
Тендітній жіночці Зарубі
У незрадливості, сумлінні,
Насназі, творчому горінні.
Заруба вельми сильна духом,
Себе явила відчайдухом.
На ниві нелегкій дерзає
Й усіх до того спонукає.
Вона весною, взимку, влітку,
Мов дитинча, леліє квітку.
«Троянда» кущиться, не чахне,
А навпаки – цвіте і пахне!

До складу клубу входять місцеві поети і прозаїки, самодіяльні композитори, співаки, музиканти, художники, майстри народно-ужиткового та декоративно-прикладного мистецтва, бібліотекарі, інші творчі особистості міста та району.

Засідання відбуваються один раз на місяць, на них обговорюються нові твори членів клубу, проводиться колективний відбір кращих робіт для випуску їх у світ. Характерно, що в зібраннях нерідкі гості – вінницькі письменники Тетяна Яковенко, Василь Кобець, Григір Мовчанюк та Валентина Сторожук.

В активі трояндівців є кілька виданих друком колективних поетичних і прозових книжок. Вони викликали неабиякий інтерес у читачів, а чи не найбільший – збірник віршів «Пелюстки троянди».

З нагоди ювілею в міській школі естетичного виховання днями відбулось ювілейне зібрання згаданої вище творчої інтелігенції міста і району, в якому взяли участь міський голова Володимир Мельничук із дружиною Людмилою Борисівною, керуючий справами виконавчого комітету Хмільницької міської ради Ігор Павлюк.

Із звітною доповіддю виступила Галина Заруба – координатор літературно-мистецького клубу «Золота троянда». Вона підсумувала зроблене, назвала імена тих, хто добився вагомих ужинків на творчій ниві, висловила щиру вдячність спонсорам – міській і районній владі, керівникам санаторіїв «Поділля» та «Хмільник», Жданівському цукрозаводу, заводу «Хмільниксільмаш», а також «не злим, тихим словом» згадала колишніх активістів літературного об’єднання Василя Остапова, Людмилу Гусаківську, Галину Півторак, Олександра Чорного, Ральфа Скульбашевського, Олександра Гришка та деяких інших побратимів, котрі вже відійшли за обрій.
Ведучими на святі були Марія Бабій і Лариса Щербина – працівники районної бібліотеки. Вони ознайомили присутніх із кращими поезіями Миколи Стасюка, Миколи Дороша, Віри Шурман, Антона Михайлика, Євгена Козюка, Раїси Царук, Олександра Локтіонова, Таїсії Громади, Миколи Заруби і його сина Володимира, Антоніни Коришкової, Галини Турзай, Любові Сердунич…

Вітальні слова на адресу трояндівців виголосили міський голова Володимир Мельничук, завідувачка відділом освіти Хмільницької РДА Тамара Сашко, краєзнавець бібліотеки для дорослих Оксана Михайлиця, авторка кількох навчальних посібників Жанна Жур, пенсіонер Дмитро Сіпатий, директор школи естетичного виховання Валентина Автодійчук.

Як завжди, у відмінній формі перебував палкий служитель Мельпомени Павло Дубовий. Він презентував кілька пісень на тексти місцевих авторів. Присутні також гаряче аплодували за вихід на сцену Заслуженому працівнику культури Марії Ткач, Любові Войтюк, Марії Колтонюк, Світлані Чопенко і Давиду Глозману.

 

Многії літа тобі, «Золота трояндо»!

Сергій Гребельський,
Заслужений журналіст України