Біженці: з надією в майбутнє
Кожна людина має право на життя,
на свободу і на особисту недоторканність.
Стаття 3 Загальної декларації прав людини,
Всесвітній день біженців відзначається щорічно 20 червня, щоб привернути увагу до важкого становища людей, які були змушені покинути свої домівки через війни, конфлікти та переслідування. В умовах війни, цей день особливо актуальний для України, де мільйони людей стали внутрішньо переміщеними особами або вимушеними переселенцями за кордоном .
В читальному залі КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» організована тематична виставка «Захист прав біженців та внутрішньо переміщених осіб».
Проблема захисту прав біженців є досить актуальною для багатьох держав світу, в тому числі, й для України, враховуючи необхідність вирішення питання відповідності національного законодавства міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері захисту прав біженців.
На виставці представлені нормативно-правові документи, статті у сфері реалізації прав біженців.
|