«І барви, і слово – то голос душі»
В Україні з 17 по 23 березня проходить Національний тиждень читання поезії, який вже вдруге організовує Український інститут книги. Цьогорічна тема – «Пісня тисячі голосів», а гаслом тижня поезії стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».
КЗ «Хмільницька публічна бібліотека» долучилася до Тижня читання поезії. У читальному залі відбулося засідання любительського об’єднання «Читацьке коло» на тему «Багатоголосся української поезії».
Чому вірші здатні чарувати, підбадьорювати, надихати на подальшу боротьбу? Або, навпаки, заспокоювати, зцілювати душу. Як вдається поетам так глибоко проникати в людські почуття? Кожен із виступаючих намагався дати відповідь на ці запитання та розповів, яку роль поезія відіграє в їх житті.
Читали, спілкувалися про те, що нам дороге, що нас формує, що ми цінуємо та любимо. А вірші українських поетів – пісні, які лягають на душу своєю мелодійністю, ніжністю і щирою любов’ю до людей, до світу. Чимало з них покладено на музику, хоч вони і без того – музика, що торкається серця.
Дійсно, поезія — це спосіб почути одне одного, а вірші стають способом знайти слова для пережитого, відчути підтримку і взаєморозуміння.
До уваги присутніх презентувалися книжкові виставки «Поезія – звук душі моєї» та «Словом по війні», на яких представлені книги поезій українських авторів та авторок та збірки поетів і поеток, які захищають Україну від російських окупантів у ЗСУ, а також поетичні твори наших краян.
Бажаємо кожному відчути палітру емоцій від прочитання творів українських поетів.
|