Не пропустіть: краєзнавча новинка
Життєве кредо протоієрея Володимира Леванчука
– це любов до Бога і проповідь Слова Божого,
це любов до людей та навколишнього світу і людей,
які живуть у ньому.
На завершення 2020 року краєзнавство краю поповнилося новими виданнями. Чудовим подарунком для читачів та колективу бібліотеки стала нова книга митрофорного протоієрея Володимира Левачука «Річки, дива і дати».
З анотації книги «Річки, дива і дати»: "Матеріали зібрані з стародруків, літописів України, краєзнавчих книг Вінниччини знайомлять нас з археологічною сторінкою краю, явищами природи на Хмільниччині та про людей, які прославили свій рід, край, вистояли у важких умовах радянського періоду".
Книга складається з 8 розділів. З першого розділу читач дізнається про археологію Хмільницького району з стародруків. Цікавинкою стане розділ «Про природні явища», адже аномальні явища завжди притягують до себе. Наприклад, у 1203, 1391, 1408, 1417,1557…. роках холодна сувора багатосніжна зима. У 1525, 1560, 1639, 1652,1743 ….роках засушливе і сухе літо. 1637, 1650, 1681… - роки великих землетрусів, а 19 червня 1844 року пройшов великий ураган. Цю статистику можна продовжувати і продовжувати аж до 2000 року.
Пізнавально буде дізнатись про кількість криниць у селах району до 1920 - тих років.
Безсумнівно, це видання стане у пригоді не тільки історикам, краєзнавцям, педагогам, працівникам культури, але й тим, хто цікавиться сторінками минулого міста Хмільника та Хмільницького району. А Вас, шановні читачі, запрошуємо завітати до районної бібліотеки для дорослих у подорож минулого наших прадідів.
Вітаємо митрофорного протоієрея Володимирова Леванчука, настоятеля Покровського храму міста Хмільника з богослужбовою нагородою – правом носінням другого хреста, вступом у Національну спілку краєзнавців України та виходом нових краєзнавчих книг «Річки, дива і дати», поетичної збірки «Мої роки – це вже осіннє листя».
Бажаємо протоієрею Володимирові Леванчуку і надалі не зупинятися на досягнутому та зичимо поповнювати краєзнавчу ниву новими працями, оскільки всім відома його любов до малої Батьківщини.
|