Співець козацької вольниці

      В історії української літератури кінця ХІХ - першої третини ХХ ст. одне з помітних місць належить Андрію Чайковському.  

            З нагоди 165-річниці від дня народження українського письменника  на абонементі для дорослих пройшло літературне знайомство «Сплав натхнення і таланту» .         

        Його численні оповідання й повісті були високо оцінені Іваном Франком, Михайлом Коцюбинським, Осипом Маковесм. Наші уявлення про західноукраїнський літературний процес кінця XIX — початку XX століття, будуть неповними без осмислення його творчості. Він збагатив українську літературу творами, в яких реалістично показав галицьку дійсність, створив картини побуту різних верств населення краю.        

       Чайковський-адвокат написав цілий ряд оповідань та нарисів «з судової зали». Плідно, хоч і з неоднаковим успіхом, працював він в жанрі історичної повісті. Один за одним з’являлися в світ твори, написані на матеріалі історії козаччини: «Козацька помста», «За сестрою», «На уходах», «Олексій Корнієнко», «Сонце заходить», «Богданко» та багато інших.   

      До уваги  користувачів  представлена    книжкова  виставка «Співець козацької слави».

      Художня проза Андрія Чайковського мала широкий резонанс. Його твори видавалися у Львові, Коломиї, Чернівцях, Станіславі, Тернополі, Києві, Харкові, Катеринославі, Відні, Празі, Кракові, у США та Канаді.

 

      Присутні мали змогу переглянути  відеоролик «Життєвий та творчий шлях Андрія Чайковського».
Автор: бібліотекар абонементу для дорослих
Дата створення: 2022-05-12 15:24:25
Версія для друку