Цей день було засновано згідно з Указом Президента України "Про День визволення України від фашистських загарбників" від 20 жовтня 2009 року "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні". Традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.
За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. В ході Великої Вітчизняної війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців.
Представлена в читальному залі книжково- ілюстративна виставка «За твою свободу, рідна земле» висвітлює різні сторони фронтового життя, торкається різних періодів тієї страхітливої війни, розкриває образ Воїна – Захисника, Воїна – Визволителя, Воїна – Переможця.
Запрошуємо ознайомитись з історико – меморіальним виданням «Переможці». Вінницька обл. т.7, яке містить поіменні списки фронтовиків, партизанів і підпільників Вінницької області, зокрема, Хмільницького району.
Книга надійшла до районної бібліотеки для дорослих та сільських бібліотек Хмільницького району напередодні 69 річниці визволення України від німецько – фашистських загарбників, та увічнює подвиг учасників Другої світової та Великої Вітчизняної воєн, які повернулись з війни і померли в післявоєнний період або нині проживають на території населених пунктів області.
Видання зацікавить широке коло читачів, яким дорога пам'ять
про минуле нашого краю.
|