Дивовижними квітами та веселковими барвами розквітли хустки десятикласниць Ліцею № 1 м. Хмільника. До Всесвітнього дня української хустки у 10-Б класі, (керівник Тетяна Басюк) відбулася народознавчо-краєзнавча година «Тернова хустка – берегиня роду». Бібліотекар краєзнавчої літератури Оксана Михалиця розповідала старшокласникам про історію хусток наших бабусь, про зв’язок поколінь по жіночій лінії, адже її передавали від прабабусь і матерів донькам і онучкам, які бережно і шанобливо берегли хустки своїх предків.
Розповідь про Сибір і Соловки, куди виганяли свободолюбивих українців, та магазини мережі «торгсін» (торгівля з іноземцями) змусили школярів по інакшому дивитися на наш символ – квітчасту українську хустку. Торкнулися теми дарування хусток нашим воїнам, які боролися за волю у різні роки. Тетяна Іванівна доповнювала розмову пісенними скарбами України де у піснях часто зустрічається хустка, як символ краси і волі (козаки, стрільці). Хвилиною мовчання вшанували усіх борців за незалежність України.
Допомагала ділитися спогадами методист Тетяна Стефанюк, яка залюбки провела майстер-клас хусткування та розповіла власну історію про хустку. Спроба різних способів зав’язування хустки за старовинними світлинами від краєзнавця викликало радість, цікавленість та щирі здивування.
Працівники бібліотеки вдячні Тетяні Басюк та її учням за активну участь у народозначо-краєзнавчій годині «Тернова хустка – берегиня роду».
|