Все наживне, крім пам’яті

         «Усна історія: пізнавально-документальний потенціал і громадська архівістика». Такою була тема Міжнародної науково-практичної конференції в онлайн-форматі. Відбулася вона 31 жовтня, уже дев’ятий раз підряд.  Десятки дослідників україністики з усього світу намагалися заявити найсуттєвіші події громад і регіонів, які вже стали надбанням історії та культури народу і країни в сучасному світі.

         Привітальні слова  звучали від Галини Слотюк, в.о. директора ВОУНБ ім. В. Отамановського та від науковців, які не лише бажали плідної праці, а й дякували захисникам та захисницям, що ми сьогодні можемо мирно спілкуватися і обговорювати історичні дослідження, які нас об’єднують.

На конференції було висвітлено широке коло наукових усноісторичних досліджень, здійснених, як у нас, на Вінниччині, на Поділлі, та в інших регіонах України і Європи. Дослідники ділились досвідом та надбаннями, які були роблені протягом багатьох років.

Модератором конференції була Оксана Антонюк, завідувачка відділу краєзнавства ВОУНБ ім. В. Отамановського, член Національної спілки  краєзнавців України.

У роботі «Усної історії» від нашої бібліотеки були представлені краєзнавчі дослідження Оксани Михалиці «Хмільник: 1991-го: осередок невдоволених чи небайдужих». У статті висвітлено спогади рухівця Павла Дубового, які стали джерелом історичних подій 1991року в місті Хмільнику на Вінниччині, про створення організації Народного руху в Україні в місті. Історія підняття синьо-жовтого прапора та встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у центрі Хмільника над Бугом.



Автор: краєзнавець
Дата створення: 2024-10-31 15:35:49
Версія для друку

Повернутися назад