14 березня відзначається День українського добровольця

В читальній залі представлена виставка – екскурс «Немає більшої сили, як стійкість духу добровольців »,  яка свідчить про феномен добровольства, який  здавна притаманний українцям. Одним із перших таких прикладів можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну.

День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити, адже на першому етапі війни Україна зіткнулася з тим, що далеко не всі професійні військові були готові захищати свою державу. Добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати професійну заміну добробатам.

Звертаємо увагу на нову книгу «Добровольці. Доба героїв».

Котлярчук, Андрій. Доба героїв / Андрій  Котлярчук. -  К.: Мистецтво, 2019.- 320с.:іл. – Укр. і англ. мова

Артпроект Андрія Котлярчука про історію сучасної війни на сході України присвячено добровольцям та ветеранам АТО.  Фотопроект  не випадковий, а продуманий автором від початку до кінця. Фотомайстер проїхав тисячі кілометрів уздовж тонкої лінії зіткнення протиборчих сил та відзняв сотні вдумливих кадрів й портретів бійців до і після бою. Фотозйомка здійснювалася на нульових кілометрах з 2014 до 2018року.

Чи можливо знайти  на війні  естетику? Чи реально показати карколомні моменти протистояння привабливо? Чи можна поєднати документалістику з художнім баченням? Відповіді на ці та інші питання дає проект Андрія Котлярчука  з  виразною назвою «Добровольці. Доба героїв».

Запрошуємо до бібліотеки для ознайомлення з  новинкою.


Автор: читальний зал
Дата створення: 2020-03-14 14:18:11
Версія для друку