Хмільницький районній бібліотеці для  дорослих – 90

Хроніка урочистого святкування ювілею бібліотеки

Хмільницька районна бібліотека для дорослих відзначила важливу подію в культурному житті регіону – 90-річний ювілей заснування.

  

Вітаємо гостей свята хлібом та піснею

 

Берегинь книгозбірні вітали перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Матяш, заступник голови районної ради Юрій Дячок, міський голова Василь Грушко.

 

Вітальне слово директора обласної бібліотеки ім. Тімірязєва Наталії Морозової

В читальному залі бібліотеки представники громадськості та ЗМІ. 

 

Працівників бібліотеки привітав начальник відділу культури і туризму РДА М. О.Стукан

Вітання колег – працівників дитячої районної бібліотеки

 

Своє щире вітання «Книжковій - хаті 90» висловив постійний читач і друг бібліотеки, заслужений журналіст України С. А.Гребельський

 

привітання від О.М.Попова

 

Подарунок книгозбірні вручив депутат районної ради Штанько О.С.

    

Представники районної влади Віталій Матяш і Юрій Дячок вручили кращим працівникам бібліотеки Почесні грамоти 


Вітання та подарунок від міського голови В.П. Грушка

З привітаннями виступили

 

депутат районної ради Віра Степанюк,

 

координатор літературно-мистецького клубу «Золота троянда» Галина Заруба.

    

Гостей свята потішили Попандополо та тьотя Соня, які в жартівливій формі розповіли про переваги Інтернету. 

 

Настоятель Свято – Покровського храму Отець Володимир освятив Інтернет-центр

Привітання бібліотеці до ювілею.

      

Сторінки історії

В м. Хмільнику до революції, не було жодної бібліотеки. На початку 20-х років "Попечительство про народну твердість" організувало чайну-читальню, два невеличкі книжкові магазини, друкарню, фотографію. І тільки у 1921 р. було відкрито шість хат-читалень, в тому числі центральну міську бібліотеку з читальнею. На той час бібліотека передплачувала 13 назв журналів, започатковано абетковий каталог. Фонд бібліотеки налічував 1000 книг. Проводилися тематичні вечори, читацькі конференції, бесіди, сходи - все це проходило в розмовній формі. Для неосвічених людей запроваджувались голосні читання з використанням плакатів.

1929р. бібліотека організувала спеціальну виїзну виставку по селах. В 1929-1930 рр. збільшується фонд бібліотеки, записується більше читачів, в 1939 році фонд складає 6000 книг. В 1940 році тут уже працюють фахівці з вищою освітою, запит на книги зростає з кожним днем. Під час Великої Вітчизняної війни приміщення бібліотеки було зруйновано, більше половини фонду знищено. В післявоєнні роки бібліотека знаходилась в приміщенні церкви.

В 1949 році книгозбірню переводять в приміщення швейної фабрики, вона обслуговує 34 сільських бібліотеки, а її фонд на кінець 1961 року налічував 16,1 тис. прим.; в практику роботи впроваджується кращий досвід бібліотек області та республіки. Сьогоднішні ветерани бібліотечної справи М.Г. Федосова, ГЛ. Мироненко, В.К. Саприкіна, Л.0. Смоляк очолювали основні відділи ЦБ, якнайкращим чином організовували її роботу.

В 1970 р. бібліотеці виділено нове приміщення, з її працівниками систематично проводяться методичні дні, семінари.

В 90-х роках бібліотеку було переведено в приміщення колишнього райкому партії. Нові надходження за рік складають 3,8 тис. книг, а її фонд налічує 61,7тис. документів, виписується більше 100 назв періодичних видань. Ці роки характеризуються подальшим поліпшенням всієї роботи, запроваджуються нові форми: показовий літературно-музичний вечір "Людина з легенди", присвячений 80-річчю від дня народження Героя Радянського Союзу, національного героя Франції В.В. Порика (с. Порик) конкурси ерудитів, літературні вернісажи, уроки краєзнавства (з записом на відеоплівку), бенефіс читача, костюмоване шоу літературних героїв: вечір-інтерв'ю, "Поле чудес", "Круглий стіл", репортажні огляди, творчі диспути, години поезії, тощо. В повсякденній практиці традиціїйним стало проведення бібліографічних оглядів, в читальному залі ЦБ для вчителів міста і району було організовано день фахівця "Освіта: проблеми, пошук, творчість" та день інформації "Імена світової літератури", книжково-ілюстративна виставка: "Права людини - над усе", біля якої проводилися бібліографічні огляди: "Право на захист", "Критерій істини-закон", "Сім'я. Держава. Суспільство. Закон".

В 2002 р. бібліотеку переводять в приміщення РБК. Тісна співпраця поєднує бібліотеку з благодійними фондами, центром зайнятості, правоохоронними органами, соціальними службами, відділом у справах сім'ї і молоді. Не залишаються поза увагою люди, які потребують особливої уваги, зокрема діти-інваліди. Для них і їх батьків при бібліотеці діє клуб за інтересами "Ми разом", на засіданнях якого проходять заходи на теми: "Радісне свято Різдва", "Любов'ю дорожити вмійте", "І буде мати на землі".

Чільне місце займає краєзнавча робота. До 640-річчя м. Хмільника проведено день І краєзнавства "Про мій Хмільник так просто не сказати", зацікавила відвідувачів і книжково-ілюстративна виставка "Мій Хмільник - моя краса і гордість".

ЦБ є методичним, координаційним центром для всіх сільських бібліотек-філіалів і бібліотек інших відомств. Тут створено центр правової інформації. На часі - реалізація державних і регіональних програм.

Хмільницький районній бібліотеці для  дорослих – 90

Старт